Pieczątka to narzędzie, które jest Ci niezbędne, gry prowadzisz działalność gospodarczą. Bez względu na branżę, profil czy skalę działalności – stemple będziesz wykorzystywać niemal codziennie. Do czego? Oto najbardziej typowe zastosowania.

Choć przepisy prawa nie nakładają na przedsiębiorców obowiązku wyposażenia się w pieczątkę firmową, jej brak może narazić Cię na duże niedogodności. Ale nie tylko dlatego warto w nią zainwestować. To po prostu przydatne narzędzie, które pozwala Ci zaoszczędzić czas. Zobacz, kiedy.

Pieczątka pozwala na uwiarygodnienie dokumentów

Na wielu formularzach urzędowych, m.in. tych składanych do urzędu skarbowego czy ZUS-u znajduje się miejsce na przybicie pieczątki. Jeśli masz ją pod ręką, wystarczy kilka sekund, aby uwiarygodnić dokument i złożyć go w poprawnej formie. Stempel bardzo często jest przybijany również na korespondencji firmowej, fakturach czy podpisywanych umowach. Jego obecność jest dodatkowym potwierdzeniem autentyczności dokumentu.

Pieczątki firmowe pozwalają Ci szybko podać dane przedsiębiorstwa

Nawet, jeśli przygotowywane przez Ciebie dokumenty nie muszą być oznakowane stemplem, często bywa tak, że musisz podać dane rejestrowe firmy – np. pełną nazwę, NIP, REGON czy adres siedziby. Zamiast tracić czas na ręczne wpisywanie tych informacji, możesz po prostu przybić stempel. Pamiętaj, że nowoczesne pieczątki, np. te oferowane przez Modico, pozwalają na umieszczenie dużej ilości danych nawet na małej powierzchni przy zachowaniu dużej przejrzystości każdej odbitki. A to oznacza, że pieczątka firmowa może zawierać również telefon do firmy, adres strony internetowej czy e-mail – tak, aby stała się niemal wizytówką Twojego biznesu.

Stempel działa jak reklama

Kto powiedział, że pieczątka może pełnić jedynie rolę informacyjną? Wręcz przeciwnie! Wyrób pieczątek nowoczesnymi metodami daje szerokie możliwości w zakresie layoutu graficznego. Możesz zatem zdecydować się np. na:

  • wzbogacenie stempla logo firmy – tak, aby każda odbitka pieczątki utrwalała w pamięci klientów i kontrahentów Twój system identyfikacji wizualnej,
  • zamówienie pieczątki kolorowej – tak, aby stempel zwracał na sobie uwagę, np. na fakturach i innych dokumentach firmowych i sam w sobie stanowił narzędzie promocji.

Co istotne, inwestycja w bardziej zaawansowane stemple nadal jest niewielka, a raz wykonana pieczątka posłuży Ci bez konieczności wymiany kartridża z tuszem nawet do 7 lat. Jeśli więc jesteś na etapie wyrabiania nowych pieczątek – koniecznie przyjrzyj się bliżej aktualnej ofercie rynkowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here