Czy ubezpieczenie na życie jest dla każdego?

Poruszając się w tematyce ubezpieczeń możemy zdać sobie bardzo szybko sprawę z tego, że nie są one jednorodne. Albo też że sama kwestia może nam przysporzyć wiele emocji. Z jednej strony nie są one przeznaczone, przynajmniej w myśleniu ogółu oraz niektórych firm, dla osób „za starych”, z drugiej strony niezbyt optymistyczne jest patrzenie w ten sposób na życie wśród młodych. Jak to więc jest z tymi ubezpieczeniami?

Za stary?

            Kwestia wieku od początku budziła kontrowersje. Już od pierwszych chwil,, kiedy zaczęto stosować ubezpieczenia w podobnym kształcie jak dzisiaj. Oto bowiem osoby, które skończyły wiele lat i dekad za sobą mają co najmniej osiem, zapragnęły się ubezpieczyć. Czyli, jak kwitowały to niektóre firmy, drogo umrzeć. Nic bardziej mylnego, powiedzą inni i będą mieć rację. Oczywiście stan zdrowia ubezpieczającego się ma znaczenie, jednak nie powinno się go warunkowo trzymać. Liczą się bowiem ludzie, a nie papiery.

Za młody?

            Tutaj również powinni liczyć się ludzie, jednak oferty dla młodych są często tak skonstruowane, by nie dawały im nic, przed ukończeniem pewnego wieku. Nie każdy jest zwolennikiem takiego działania, w związku z tym np. na Aviva.pl można z powodzeniem znaleźć niezmienione oferty, które nie uwzględniają wieku w sposób szczególny lub takie, które dają korzyści, bez względu na to ile masz lat. Warto zatem wybierać tylko takie firmy czy agencje, aby cieszyć się nie tylko z korzyści, ale także z równego traktowania.

            Czy wszystkie formy ubezpieczenia oraz firmy  ubezpieczeniowe są skłonne przyznawać, że ubezpieczenia właśnie są dla wszystkich? Nie sądzimy! Jednak z pewnością możemy znaleźć takie agencje, które nie zastanawiają się nad tym jak znaleźć przeszkodę w wieku, ale rozwiązują problemy w oparciu o wiek i chcą dać każdemu jednakową szansę na różnorodne oferty ubezpieczenia na życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here