Chcesz mieć swój sklep internetowy, ale nie masz konkretnego pomysłu nabiznes e-commerce, który chcesz utworzyć? Jeśli tak, to jest to artykuł dla Ciebie! Nawet jeśli masz pewność, że e-commerce jest Twoją przyszłością, nie możesz zacząć sprzedawać żadnego produktu – bez konkretnej koncepcji.

W dzisiejszych czasach wiele nisz rynkowych jest całkowicie wypełnionych, co uniemożliwia samodzielne wejście w przestrzeń. Czy chcesz wiedzieć, co ludzie będą chcieli kupić w najbliższej przyszłości? Jakie są najbardziej poszukiwane produkty? Przygotuj się na sukces, ponieważ po przeczytaniu tego artykułu twój pomysł na e-commerce będzie o wiele bliższy!

Na co zwracać uwagę przy wyborze produktu?

Staraj się postawić na tzw. cross-selling. W ten sposób będziesz miał większe szanse na zarabianie pieniędzy. Np. sprzedając aparaty fotograficzne – pamiętaj, że w Twoim sklepie powinno być w ofercie jeszcze wiele różnych akcesoriów, które można kupić, aby uzupełnić funkcjonalność tego sprzętu. Ponadto będziesz mieć więcej opcji dla swojej strategii marketingowej. Zastanów się, ile wpisów na blogu możesz napisać, wyjaśniając, do czego służą poszczególne akcesoria.

Dlatego też musisz wybrać produkt, który pozwoli Ci dużo o nim napisać

Potrzebujesz sektora produktów, do którego możesz napisać mnóstwo ciekawych artykułów i publikować sporo treści. Na przykład rzuć okiem na rynek etui do telefonów. Ile artykułów będzie można o tym napisać? Tylko kilka, ponieważ nie ma zbyt wielu użytkowników, którzy chcieliby przeczytać coś więcej o tym temacie. Co innego, jeśli postawisz na sklep z: odzieżą damską, książkami czy muzyką, albo sprzętem sportowym. Najważniejsze jednak jest to, byś wybrał asortyment, który Ci się podoba, bowiem sprzedaż czegoś, czego nie lubisz, być może na ten moment nie będzie dla Ciebie problemem, ale możemy Cię zapewnić, że nie minie rok, a już będziesz miał tego dość – i to nawet jeśli sklep jest postawiony nawet na najlepszej platformie takiej jak https://www.idosell.com/pl/shop/.

Jeśli pasjonujesz się tym tematem, wokół którego będzie oscylować Twoja oferta – nie zmęczysz się tym, a także wymyślisz nowe sposoby sprzedaży swoich produktów, z nowszymi artykułami, które będą je promować, i tak dalej.

Znajdź produkty, które są już pożądane na rynku

Częstym błędem, który zwykle popełnia się na początku, jest zdumienie produktem. Nagle znajdziesz produkt, który Cię zadziwia. Jest to przydatne, jest dobrej jakości, a cena jest konkurencyjna. Wydaje się być idealnym pomysłem na sklep internetowy – ale cóż, może nie zdawałeś sobie sprawy, ale właśnie popełniłeś wielki błąd. Bez względu na to, jak dobry jest produkt, jeśli użytkownicy o nim nie wiedzą lub nie jest to produkt o dużym popycie, będzie bardzo trudno go sprzedać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here