Pracownik 50 +

Osoby powyżej 50 roku życia, to coraz liczniejsza grupa zawodowa w naszym kraju. Dla niektórych osób, przekroczenie magicznej 50-tki nie jest wcale schyłkiem życia zawodowego, tylko początkiem nowej drogi. Jest to korzystne rozwiązanie, zarówno dla pracodawcy i pracownika.

Grupa kobiet i mężczyzn po 50 roku życia ciągle się powiększa. Nie ma co ukrywać, nasze społeczeństwo się starzeje, wynika to głównie z niskiego przyrostu naturalnego. Do tego doszło również do zapotrzebowania na doświadczonych pracowników, już teraz sprzyja

Kodeks pracy nie pozwala dyskryminować pracowników, ze względu na ich wiek. Sytuacja na rynku osób po 50 roku życia jest znacznie trudniejsza, niż osób młodych. Mimo dużego zapotrzebowania na doświadczonych pracowników, wcale nie jest tak łatwo znaleźć pracę. Jednak pracodawcy coraz częściej zdają sobie sprawę, że senior może być znacznie lepszym wyborem, niż młoda osoba, która szybko się nudzi i nieustannie zmienia pracę.

Stereotypy odnośnie pracowników 50+

Stereotypy w wielu sytuacjach, są krzywdzące. Osoby starsze, po 50 roku życia bardzo często są postrzegane jako gorszy sort, a ich umiejętności z pewnością są gorsze, od tych które posiadają ludzie młodzi. Poza tym seniorzy są oceniani jako mniej wydajni, kreatywni oraz słabsi.

W wielu przypadkach jednak okazuje się, że wcale tak nie jest. Formalnie faktycznie starsze osoby mają gorsze wykształcenie, ale za to posiadają takie umiejętności, których brakuje obecnym, młodszym specjalistom. Osoby po 50 roku życia, są doświadczeni zawodowo, jak i życiowo.

Przeczytaj też: http://www.matay.pl/na-jakie-swiadczenia-moze-liczyc-kobieta-ciezarna/

Korzyści wynikające z zatrudnienia pracownika 50+

Już od jakiegoś czasu w naszym kraju panuje kult wykształcenia wyższego. Większość młodych ludzi, ma ambicje żeby je zdobyć. W wyniku tego doszło do braków pracowniczych, którzy są wyspecjalizowani w określonych czynnościach fizycznych. To właśnie ludzie po 50 roku życia, mają takie umiejętności w małym palcu.

Kolejną zaletą zatrudnienia osoby, po 50 roku życia jest dofinansowanie, które może otrzymać każdy pracodawca. Taka pomoc może objąć:

  • 12 miesięcy – jeżeli pracodawca zatrudni osobę pomiędzy 50, a 60 rokiem życia, która była zarejestrowana w Urzędzie Pracy,
  • 24 miesięcy – jeżeli pracodawca zatrudni osobę, po 60 roku życia, która była zarejestrowana w Urzędzie Pracy.

Źródło: https://formatujtekst.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here