Zmywarki gastronomiczne – czym różnią się od zmywarek domowych

Zmywarka to praktyczne urządzenie, które pomaga w zmywaniu naczyń. Sprzęt tego typu stosowany jest zarówno w domach, jak również w lokalach gastronomicznych. Czym dokładnie różnią się zmywarki gastronomiczne od tych domowych?

Gastronomiczne zmywarki i ich rodzaje

Restauracje, kawiarnie, bary, puby, stołówki, hotele – to jedynie kilka lokali, w których stosowane są specjalne zmywarki gastronomiczne. Tego rodzaju profesjonalne urządzenia gastronomiczne różnią się od zmywarek domowych nie tylko swoim wyglądem, ale również trybem pracy i posiadanymi funkcjami.

Zmywarki stosowane w gastronomii dostępne są w różnych wariantach do wyboru. Zaliczają się do nich:

– zmywarki uniwersalne – do talerzy, szkła, sztućców, akcesoriów
– zmywarki barowe – przeznaczone do szkła
– zmywarki do garnków, tac i innych dużych naczyń

Zmywanie w specjalnych koszach

Zmywanie w zmywarkach gastronomicznych odbywa się w specjalnych koszach. Kosze te są wymienne i dzięki temu można łatwo i szybko zmieniać kosze z czystymi, umytymi naczyniami na te z brudnymi.

Takie kosze nie są stosowane w domowych zmywarkach, których napełnianie i opróżnianie zajmuje w związku z tym więcej czasu. Profesjonalne zmywarki przeznaczone do lokali gastronomicznych mogą zmyć nawet ponad 30 koszów w ciągu godziny.

Krótszy czas trwania programów

W porównaniu z domowymi zmywarkami te gastronomiczne mają także znacznie krótsze czasy trwania programów. Te najkrótsze trwają już około 60 sekund, natomiast te najdłuższe to około 5 minut – są one stosowane przy bardziej zabrudzonych naczyniach. Programy składają się z fazy mycia i płukania z nabłyszczaniem.

Do wyboru są także różne rodzaje programów do wyboru, w tym programy wyparzania. Wyparzanie pozwala na usunięcie wszelkich drobnoustrojów, czyli zapewnia higieniczną czystość naczyń.

Profesjonalne zmywarki w wyższych cenach niż domowe

Warto również wskazać, że zmywarki gastronomiczne są większym wydatkiem niż zmywarki przeznaczone do użytku domowego. Wynika to z faktu, że posiadają one inną konstrukcję – cechują się innym trybem pracy, większą wydajnością.

Koszty zakupu profesjonalnych zmywarek gastronomicznych rozpoczynają się od około 2 tysięcy złotych. Z cenami różnych modeli tych urządzeń gastronomicznych można zapoznać się w sieci.

Zmywarki gastronomiczne znajdziesz w ofercie Gastroprodukt.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here