Motywacja to najważniejszy czynnik praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia. Jej brak stanowi przeszkodę nie do przebicia. Przede wszystkim należy sobie jasno i przejrzyście ustalić cel, który będzie działał mobilizująco.

Jeśli naszym założeniem jest na przykład zdobywanie latem wysokich górskich szczytów, już zimą musimy solidnie popracować nad naszą kondycją. Nie tylko fizyczny wysiłek ale i czytanie książek, relacji i opowiadań ludzi, którzy szczyty zdobywają przybliżają do osiągnięcia i zrealizowania obranego celu. Warto uświadomić sobie, że gwarancja sukcesu leży nie tylko w sile naszych mięśni, które zawsze można wytrenować ale i w głowie.

Wiele zależy od sposobu naszego myślenia. Dobrym sposobem jest zapisanie na kartce, w punktach, krok po kroku co zamierzamy osiągnąć a obok korzyści jakie uzyskamy realizując plan i osiągając zamierzony efekt. Taka wewnętrzna rozmowa samym z sobą bardzo dobrze działa na nasza motywację. Łatwo wtedy uświadomić sobie co jest dla nas najważniejsze i ile jesteśmy w stanie zrobić aby dojść na szczyt.

Pozytywne myślenie i wiara we własny sukces to już duży krok naprzód. Nastawiając swoje myślenie na sukces pobudzamy się do działania. Dla jednych dobrym sposobem jest nagradzanie siebie za kolejne sukcesy a dla innych wręcz przeciwnie – karanie się, na przykład odmawiając sobie czegoś. Chociaż czytając to może się to wydać śmieszne i niedorzeczne – to działa. Zmotywować można się do wszystkiego. Trzeba tylko spojrzeć w głąb siebie i uwierzyć, że sukces to coś osiągalnego i możliwego do zdobycia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here