pożyczka pod zastaw auta

Szukając oferty pożyczki na wysoką kwotę, od czasu na czasu można natrafić na taki produkt finansowy, jak pożyczka pod zastaw auta. Nie jest on tak mocno rozpowszechniony, jak zwykła chwilówka czy kredyt gotówkowy, więc nie każdy może wiedzieć, na jakich dokładnie zasadach on działa. Często można się spotkać z pytaniami nie tylko odnośnie do jego zasad i opłacalności, ale też bezpieczeństwa.

Nic w tym dziwnego – jak wskazuje sama jego nazwa, zabezpieczeniem spłaty zobowiązania jest w tym wypadku pojazd pożyczkobiorcy. Z pewnością nikt nie chciałby swojego samochodu stracić, więc pewne wątpliwości są uzasadnione. Tak więc, czy pożyczka pod zastaw auta jest bezpieczna? Odpowiadamy!

Czy pożyczka pod zastaw auta jest bezpiecznym rozwiązaniem?

W pierwszej kolejności warto wyjaśnić, czym w ogóle jest pożyczka pod zastaw auta i jaką dokładnie rolę odgrywa w niej pojazd. Dzięki temu łatwiej będzie ocenić bezpieczeństwo takiego zobowiązania. Otóż jest to pożyczka, udzielana nawet na kilka lat, w przypadku której z reguły stosuje się zastaw rejestrowy (nie zastaw zwykły) pojazdu należącego do dłużnika.

Zastaw rejestrowy oznacza, że w dowodzie rejestracyjnym pojazdu wpisywany jest co prawda pożyczkodawca (po całkowitej spłacie zobowiązania jest on z dowodu rejestracyjnego wykreślany, aby nie mógł wysuwać żadnych roszczeń w stronę byłego pożyczkobiorcy), ale właściciel wciąż może normalnie korzystać z pojazdu.

Pożyczkodawca może przejąć i sprzedać pojazd jedynie w przypadku, gdyby dłużnik nie spłacał na czas swoich zobowiązań. Sama w sobie pożyczka pod zastaw auta jest więc bezpiecznym rozwiązaniem, o ile spłacimy ją w terminie i wybierzemy rzetelnego pożyczkodawcę.

Dalsze informacje na temat formalności związanych z tego typu pożyczką można znaleźć tutaj: https://habza.com.pl/pozyczki-bez-bik-zastaw-auta/. Dzięki temu udzielenie pożyczki wiąże się z mniejszym ryzykiem, a co za tym idzie, firmy pożyczkowe są skłonne oferować potencjalnym klientom wyższe kwoty. Z reguły maksymalna kwota pożyczki pod zastaw auta wynosi 80-85% wartości pojazdu, który ma zostać zastawione, ale wiele tutaj zależy od zasad przyjętych przez danego pożyczkodawcę.

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo przy zaciąganiu pożyczki?

Jeśli chcemy mieć pewność, że na pewno firma, od której pożyczymy pieniądze, jest wiarygodna, a także, że wszystkie formalności zostaną dopełnione w stu procentach, najlepiej nie brać pożyczki całkowicie samodzielnie. Weryfikacja rzetelności różnych pożyczkodawców jest czasochłonna, a do tego zawsze jest ryzyko, że z powodu braku wiedzy i doświadczenia popełnimy jakiś błąd.

Zarówno w przypadku pożyczek, jak i kredytów, najbezpieczniej jest zgłosić się po pomoc do profesjonalnego pośrednika kredytowego, takiego jak Habza Finanse. Zapewni on pełne bezpieczeństwo transakcji, a także weźmie na siebie ciężar formalności związanych z zaciąganiem zobowiązania. Z jego wsparciem cały proces przebiegnie szybko i w pełni legalnie. Co więcej, ekspert zadba o to, aby warunki finansowania były maksymalnie korzystne, a rata zobowiązania – dostosowana do możliwości finansowych dłużnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here