co jest lepsze do pisania dla dziecka?

Artykuły do pisania, powinny być wybrane przez samego ucznia. W końcu na szybkość pisania, jego styl oraz staranność mają wpływ kształt, grubość i wygoda podczas użytkowania przyboru, którym dziecko piszę.

W sklepach papierniczych dostępnych jest wiele modeli artykułów do pisania. Wyróżniamy pióra, długopisy, które są zakończone gumą do ścierania oraz klasyczne długopisy. Jest wiele ciekawych modeli. Prawda jednak jest taka, że na początku nie warto dużo inwestować w takie artykuły. Dopiero, gdy dziecko opanuje podstawy pisania, można zainwestować w lepsze narzędzie. Wtedy też będzie bardziej szanowane.

Artykuły do pisania dla dzieci

Jaki długopis wybrać dla dziecka do szkoły?

Pierwszy długopis dla dziecka to ważna decyzja. Powinien być on odpowiednio dopasowany i wyprofilowany pod dłoń dziecka. Tak by go trzymało bez problemu, a stawianie linii było proste. Jest to istotne na początku przygody z pisaniem. Odpowiedni długopis dla dziecka powinien być:

  • lekki – dłoń dziecka, która nie jest przyzwyczajona do długiego pisania może szybko się zmęczy. Dlatego ważne, żeby długopis nie był zbyt ciężki, ponieważ dziecko wtedy szybciej się zmęczy, a przez to jego charakter pisma stanie się nieładny.
  • mieć odpowiednią grubość – gruby długopis nie sprzyja poprawnemu pisaniu. Dziecko powinno posiadać długopis, który jest łatwo chwycić i odpowiednio leży w dłoni.
  • być łatwy w prowadzeniu – to cecha która ma ogromne znaczenie podczas pisania. Długopisem powinno pisać się łatwo i nie powinno się go mocno dociskać do kartki.
  • dobrze się prezentować – jest to cecha, która jest najmniej ważna z punktu widzenia pisania, natomiast ma wielkie znaczenie dla dziecka. Atrakcyjny długopis dla dziecka, zachęcał go do pisania.

Jakie pióro wybrać dla dziecka?

Podobnie jak w przypadku długopisu, wybór pióra dla dziecka wcale nie jest taki prosty. Nauka pisania piórem wymaga więcej pracy oraz schludności. Pisanie piórem może być kłopotliwe dla dziecka, które jest leworęczne, czemu? Ponieważ tusz może się rozmazywać podczas pisania. Dlatego bardzo ważne jest, żeby wybrać pióro które będzie odpowiednio dopasowane. Tylko wtedy jesteśmy w stanie uniknąć takiej sytuacji.

Przeczytaj też: http://www.matay.pl/segregatory-dla-dzieci-czy-sa-im-potrzebne/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here