zamykanie działaności

Jeżeli nie miałeś szczęścia w biznesie, zabrakło ci klientów, zawiózł twój marketing czy też źle przygotowałeś biznesplan. Oznacza to najprawdopodobniej będziesz musiał zamknąć swoją działalność gospodarczą. Nie ma się co jednak nie ma się co jednak przejmować, ponieważ takie rzeczy zdarzają się nawet najlepszym. Nie mamy na takiej czynniki wpływu. Jeżeli nie Wiesz w jaki sposób zamknąć działalność gospodarczą – bez obaw! Pokażemy Ci krok po kroku jak to zrobić.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/jak-zamknac-dzialalnosc-gospodarcza/

W jaki sposób zamknąć działalność gospodarczą?

Działalność gospodarczą możemy zamknąć równi łatwo i jak ją otworzyć. W tym celu nie musimy nawet wychodzić z domu. Wszystko możemy załatwić przez internet. Jeżeli chcesz zamknąć swoją działalność gospodarczą, przede wszystkim musisz złożyć odpowiedni wniosek do Centralnej Ewidencji i Informacji o działalności gospodarczej, czyli w skrócie CEIDG. Dla ułatwienia podamy, że jest to formularz CEIDG-1.

Możemy zrobić to osobiście udając się do urzędu gminy, przez internet wchodząc na stronę internetową CEIDG oraz korespondencyjnie. Jeżeli chcemy zrobić tą przez internet wymagane będzie posiadanie profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego. W sytuacji kiedy decydujemy się na korespondencyjne załatwienie sprawy nasz podpis powinien być poświadczony przez notariusza.

Innym rozwiązaniem w przypadku kiedy nie Czujemy się na siłach, aby wypełnić samodzielnie wniosek możemy zamknąć swoją działalność gospodarczą przez telefon. Wystarczy, że zadzwonimy do centrum pomocy, na numer infolinii podany na stronie CEIDG. Wówczas będziemy musieli udać się do urzędu gminy oraz podać kod, który po zakończeniu rozmowy otrzymamy sms-em.

Z rejestru przedsiębiorców zostaniemy skreśleni najpóźniej następnego dnia roboczego po dniu:

• Wysłania wniosku elektronicznego 

• Osobistego złożeniu dokumentów w urzędzie gminy

• Doręczenia wniosku do Urzędu, jeżeli zdecydowaliśmy się na opcję korespondencyjną

Po wykreśleniu działalności z Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej, nie musimy informować już pozostałych organów, ponieważ informacja została automatycznie przesłana do Urzędu Skarbowego, Głównego Urzędu Statystycznego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy też kasy Rolniczego Ubezpieczenia społecznego.

W jaki sposób zamknąć działalność gospodarczą przez internet?

Jest to najmniej skomplikowany sposób. Wystarczy że wyjdziemy na stronę internetową Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i odnajdziemy tam odpowiednią zakładkę. Następnie wypełniamy wniosek i potwierdzamy go profilem zaufanym, czy też podpisem elektronicznym. Musimy wcześniej zarejestrować się w serwisie CEIDG. Jeżeli nie chcemy się rejestrować, musimy wypełnić wniosek elektronicznie i podczas wizyty w Urzędzie Gminy podać numer wniosku, który pojawia się na stronie CEIDG.

Zobacz też: http://vbeta.pl/w-jaki-sposob-nauczyc-dziecko-liczyc-pieniadze/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here