drukarz

Do dzisiaj możemy odczuć jak dużym wynalazkiem cywilizacyjnym było wynalezienie druku. Od czasów kiedy Gutenberg dokonał swojego przełomu minęły już Wielkiej, a sztuka oraz technologia przenoszenia słów na papier znaczące się rozwinęła. Oznacza to w dużym stopniu, że drukarze są wciąż potrzebni. Pomimo wielkiego postępu technologicznego, nadal czasopisma, listy oraz zaproszenia znajdują swoich odbiorców. Czy zastanawiałeś się kiedyś jak to wygląda „od kuchni”? Jak wygląda praca drukarza?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-drukarza/

Praca drukarza – praca ze specjalistycznymi maszynami

Mimo tego, że współczesna technika przyniosła na wiele udogodnień, drukarz nadal jest pożądanym zawodem. Zaopatrzenie maszyn ciężkie zwojem papieru, drobiazgowe śledzenie błędów oraz bardzo precyzyjne dostosowanie kroju oraz temperatury kolorów to tylko kilka zadań, które musi wykonać drukarz. Obsługa maszyn ma miejsce w dużym hałasie oraz pod presją goniących terminów. Nie możemy przecież narazić klienta na długie czekanie. Zwłaszcza tego, w który dopłaci za swoją usługę w ekspresowym tempie. Odpowiedzialność drukarza to również wysoka jakość wydruku oraz przestrzeganie odpowiednich parametrów ciągle uzupełnianie farb drukarskich, to również zadanie, które musi spełniać drukarz w swojej pracy. 

Praca drukarza – praca z chemikaliami

Aktywność z chemikaliami posiada negatywny wpływ na nasz punktach oddechowy, a więc nie może jej wykonywać ktoś, kto na tym polu posiada zdrowotne niedociągnięcia. Praca drukarza przebiega przeważnie w formie kilkunasto godzinnych zmian. Najpierw drukarnia otrzymuje projekt od klienta, który musi być zrealizowany do wydruku. Bywa również tak, że muszą oni wykonać go dopiero zatrudnieni projektanci. Kolejnym krokiem, który drukarnia musi spełnić jest sprawdzanie pod kątem spełnienia wszystkich parametrów technicznych. Po tym kroku następuje czas działania. W maszynach zostaje uzupełniony papier oraz farby. Maszyny poligraficzne ustawia się pod odpowiednim kątem. Ten etap zostaje nadzorowany przez drukarza. W momencie gdy tworzy się książka czy czasopismo praca jest angażująca oraz ciężka. Do obsługi 4 maszyn potrzebne jest aż 12 drukarzy.

Zobacz też: http://vbeta.pl/drukarz-czym-sie-zajmuje-i-jak-nim-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here