Przelew na numer telefonu – prosty sposób na ekspresowy przelew gotówki!

0
1454

Świat płatności internetowych to świat ciągłych innowacji i nowych rozwiązań. Na pewno warto wyróżnić jedno z nich, które zapewnia nie tylko natychmiastowy przelew na konto odbiorcy, ale również nie wymaga od nadawcy podawania numeru docelowego konta bankowego. Wystarczy numer telefonu odbiorcy! A wszystko to można wykonać z poziomu aplikacji mobilnej na telefonie.

Płatność P2P ma już 5 lat!

Formy internetowych transferów pieniędzy ulegają nieustannym ulepszeniom i modyfikacjom tak, aby zapewnić konsumentom jak najwygodniejsze i najprostsze, a przy tym w pełni bezpieczne narzędzie transferowe. Przelew na numer telefonu wprowadzono jako usługę płatności P2P w październiku 2015 roku. Umożliwia ona błyskawiczne przesłanie pieniędzy bez konieczności podawania 26-cyfrowego rachunku bankowego odbiorcy. W końcu 26 cyfr to 26 szans na pomyłkę.

Przelew na telefon tylko z BLIK-iem

Przelewanie pieniędzy z telefonu na konto jest możliwe dzięki systemowi BLIK. Dzięki niemu użytkownicy BLIK-a mają możliwość powiązania swojego numeru telefonu z rachunkiem bankowym i w momencie, gdy otrzymują przelew na numer telefonu, pieniądze zostają automatycznie zaksięgowane na ich koncie. Co ważne, rachunek bankowy można bardzo łatwo powiązać z numerem telefonu w aplikacji mobilnej swojego banku. Z poziomu większości aplikacji można również szybko sprawdzić, kto z listy kontaktów ma aktywną usługę przelewów na telefon w BLIK-u.

Przelewy BLIK P2P to usługa całkowicie darmowa i nie wymaga generowania żadnych kodów BLIK. Z tego systemu mogą korzystać wyłącznie klienci bankowości mobilnej jednego z banków uczestniczących w systemie. Użytkownik może korzystać z BLIK-a, jeżeli jest klientem oraz posiadaczem aplikacji mobilnej co najmniej jednego banku partnerskiego. Przelewy na telefon są realizowane z wykorzystaniem systemu Express Elixir, a więc narzędzia realizującego przelewy natychmiastowe.

Jak przesłać pieniądze z telefonu na telefon?

Aby wykonać przelew na numer telefonu, wystarczy w aplikacji mobilnej bankowości internetowej wybrać odpowiedni numer telefonu odbiorcy przelewu, podać wysokość kwoty transakcji oraz kilka dodatkowych informacji (np. tytuł przelewu). Jeżeli okaże się, że odbiorca przelewu nie korzysta z systemu BLIK, wówczas wysłany zostanie do niego SMS z linkiem umożliwiającym mu podanie pełnego numeru rachunku bankowego i odebranie transferu pieniędzy. W przypadku niepodania odpowiednich danych przez odbiorcę transakcja zostanie odrzucona, a pieniądze nadawcy trafią z powrotem na jego konto. Przelanie pieniędzy z telefonu na konto bankowe jest możliwe w wielu bankach najczęściej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, również w weekendy i święta (w zależności od konkretnego banku).

Komu i w jakich okolicznościach przyda się przelew na numer telefonu?

Taki przelew szczególnie przyda się osobom, które w danej chwili nie mają przy sobie portfela ani karty kredytowej, a chcą jak najszybciej przesłać pieniądze innej osobie. Przykładowo, kiedy podczas kolacji w restauracji konieczne jest podzielenie się rachunkiem, wówczas użytkownicy systemu płatności mobilnych BLIK mogą się rozliczyć ze znajomymi za pomocą telefonu, bez konieczności wymieniania się numerami rachunków bankowych. To równie proste jak wysłanie SMS-a!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here