pożyczka pod zastaw auta

Pożyczki kojarzą się z reguły ze zobowiązaniami, które stosunkowo łatwo jest dostać. W porównaniu do kredytów są one łatwiej dostępne i można je zaciągnąć nawet bez wychodzenia z domu – wystarczy złożyć wniosek online. Co ciekawe nie do końca tak jest, ponieważ firmy pożyczkowe, mimo że znane są ze swojej liberalności, to nie zawsze pozytywnie odpowiadają na wniosek swoich klientów. Zdarzają się odmowy, szczególnie w sytuacji, w której klient ma bardzo dużo negatywnych wpisów w BIK i ciężko jest przymknąć na to oko. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem może okazać się pożyczka pod zastaw auta. Na czym polega takie zobowiązanie i czy się opłaca? Odpowiadamy.

Jak działa pożyczka pod zastaw auta?

Na pierwszy rzut oka pożyczka pod zastaw auta niewiele różni się od tradycyjnej pożyczki gotówkowej. Warto jednak wiedzieć, że pomiędzy tymi dwoma zobowiązaniami występuje jedna, zasadnicza różnica – pożyczka pod zastaw jest zabezpieczona prawem wywłaszczenia pojazdu pożyczkobiorcy. Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że jeśli przestaniesz spłacać swoje zobowiązanie w terminie, to pożyczkodawca ma prawo do tego, aby przejąć prawo do danego mienia, czyli w tym przypadku samochodu. Pożyczkodawca będzie mógł sprzedać auto, które stanowiło zabezpieczenie pożyczki, aby odzyskać swoją należność.

Zabezpieczenie pożyczki może w niektórych sytuacjach być jedyną szansą na zaciągnięcie pożyczki na dobrych warunkach i na wysoką kwotę. Jeśli masz zbyt niską zdolność kredytową, a bardzo potrzebujesz dodatkowej gotówki, to pożyczka pod zastaw auta  https://habza.com.pl/pozyczki-bez-bik-zastaw-auta/ może okazać się dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Co ważne zastawionym przedmiotem może być nie tylko auto. Równie dobrze może to być inna cenna rzecz np. mieszkanie czy biżuteria jednak i tak najczęściej wykorzystuje się samochody.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać pożyczkę pod zastaw auta?

Posiadanie auta nie jest jedynym warunkiem, jaki trzeba spełnić, aby otrzymać korzystną pożyczkę. Osoba, która chce otrzymać pieniądze, musi spełnić kilka podstawowych warunków takich jak: posiadanie ważnego dowodu osobistego, ukończenie 18 roku życia i bycie jedynym właścicielem pojazdu. Co więcej auto, które chcesz zastawić, musi być całkowicie sprawne i niekiedy pożyczkodawca wymaga, aby mieściło się ono w określonym przedziale wiekowym. Niestety zbyt stare auto nie stanowi dla firmy pożyczkowej zbyt dobrego zabezpieczenia, dlatego warto o tym pamiętać.

Czy pożyczka pod zastaw auta jest opłacalna dla pożyczkobiorcy?

Pożyczka pod zastaw auta może wiązać się z większą ilością formalności niż tradycyjna pożyczka. Warto jednak pamiętać, że zastawiając auto, można otrzymać pożyczkę, której w innych warunkach byśmy nie otrzymali. Lepsze warunki spłaty, niższe oprocentowanie i wyższe kwoty, to aspekty, na które może liczyć pożyczkobiorca zastawiający swoje auto w firmie pożyczkowej.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć swoje szanse na otrzymanie korzystnego zobowiązania, możesz skorzystać z pomocy doradców finansowych Habza Finanse. Takie osoby posiadają wiedzę oraz doświadczenie w pozyskiwaniu atrakcyjnych kredytów i pożyczek dla swoich klientów. Korzystając z takiej usługi, możesz skrócić czas niezbędny do otrzymania pieniędzy, a wszelkimi formalnościami zajmą się specjaliści.

Co ważne istnieją pożyczki pod zastaw auta z możliwością jego użytkowania, co jest bardzo wygodne, jeśli potrzebujesz pieniędzy, a jednocześnie nie możesz pozwolić sobie na utratę jedynego środka transportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here