Praca w ochronie

Według wielu z nas praca w charakterze ochroniarza jest nudna i męcząca. Taki stereotyp powstał przede wszystkim na bazie ochroniarzy znajdujących zatrudnienie w galeriach handlowych. Nie zawsze jest jednak tak, jak by się to mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Obowiązki ochroniarza bardzo często uzależnione są od miejsca ich wykonywania. Praca ochrona wymaga od kandydatów wielu umiejętności. Do jego podstawowych zadań należy ochrona osób oraz mienia.

Praca w ochronie jest dedykowana jedynie osobom, które wykazują się dużą sprawnością fizyczną. Bez niej trudno jest należycie wykonywać swoje obowiązki. Szczególnie istotne będzie w sytuacji, gdy ochroniarzowi przyjdzie brać udział w zabezpieczeniu imprezy masowej typu mecze piłkarskie. W pracy ochroniarza ważne jest też umiejętność szybkiego podejmowania decyzji. Refleks może mieć kluczowe znaczenie w przypadku ochrony osób.

Osoby rozpoczynające pracę w zawodzie ochroniarza często zastanawiają się, czy do świadczenia takich usług niezbędne jest posiadanie licencji. Istnieje możliwość wpisania na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej. Jest to konieczny ruch, jeżeli zamierzamy zarabiać więcej i podejmować się ciekawszych zadań. Aby móc ubiegać się o licencję kwalifikowanego pracownika ochrony, konieczne jest spełnienie kilku warunków. Warunkiem koniecznym jest ukończenie dwudziestego pierwszego roku życia oraz posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych. Jeśli chodzi o wykształcenie, to kwalifikowany ochroniarz powinien mieć za sobą ukończone co najmniej gimnazjum. O licencje może ubiegać się osoba, która w przeszłości nie została skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne.

Pracownicy ochrony mogą podejmować zatrudnienie za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. Na taki krok decydują się przede wszystkim ochroniarze nie posiadający doświadczenia i wysokich umiejętności. Znajdują oni zatrudnienie w galeriach handlowych. Osoby z doświadczeniem oraz większymi umiejętnościami mogą liczyć na stałe zatrudnienie w profesjonalnych agencjach ochrony.

Zarobki w branży ochroniarskich powszechnie nie należą do najwyższych, dlatego bardzo często na pracę tę decydują się studenci oraz emeryci, dla których jest to doskonała forma dorobienia. Najczęściej ochroniarze z niskimi umiejętnościami zatrudnieni są na podstawie umowy zlecenia, co nie jest najkorzystniejszą formą z punktu widzenia pracownika. Zaletą podjęcia pracy w ochronie jest elastyczny czas pracy. W zależności od firmy, możliwe jest zatrudnienie w wyznaczonych terminach, co daje możliwość pogodzenia pracy z innymi obowiązkami. Tylko najlepsi specjaliści mogą liczyć na zatrudnienie na pełen etat za godziwe wynagrodzenie. Z reguły znajdują oni zatrudnienie jako prywatni ochroniarze biznesmenów lub sławnych osób. Ochroniarze Ci muszą wyróżniać się nie tylko umiejętnościami, ale również prezencją oraz schludnym ubiorem. W ich przypadku bardzo ważną rolę odgrywa dyspozycyjność oraz odporność na stres. Nie bez znaczenia może okazać się też znajomość prawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here