Narzuta

Urządzając pokój hotelowy, dbamy nie tylko o zapewnienie wygody klientom, ale także o to, aby pomieszczenie prezentowało się jak najlepiej. Tylko wtedy możemy zapewnić sobie idealny odbiór pomieszczeń hotelowych oraz podkreślić standardy, na które u siebie stawiamy. Jednym z ważnych elementów wyposażenia będzie oczywiście dekoracja łóżka. Na co warto postawić?

Dlaczego odpowiednie nakrycie łóżka jest aż tak ważne?

Pokoje hotelowe, w szczególności w najbardziej luksusowych miejscach, powinny każdym swoim szczegółem odzwierciedlać ekskluzywność miejsca. Goście będą je postrzegać przede wszystkim przez pryzmat wystroju, jakość wyposażenia i komfort, który gwarantują im poszczególne pokojowe dodatki. Właśnie dlatego tak ważne jest kupienie wyłącznie najlepszych mebli i dodatków. Nie inaczej jest w przypadku nakrycia na łóżko.

Nakrycie na łóżko odpowiada przede wszystkim za wystrój pokoju hotelowego. Wpływa na to, czy prezentuje się on schludnie, estetycznie i czy dobrze spełnia najwyższe wymagania gości. Co więcej, dobrze dobrana narzuta lub pasaż staje się ozdobą łóżka i powoduje, że jest ono punktem przykuwającym wzrok. Budzi pozytywne skojarzenia i dosłownie zachęca do korzystania z zagwarantowanych wygód. Na dodatek według wielu osób im lepiej wyposażone łóżko i im bardziej estetyczne, tym lepszy będzie też odpoczynek.

Narzuty i pasaże. Co lepiej wybrać do hotelu?

Narzuty i pasaże to dwa podstawowe rodzaje nakryć na łóżka hotelowe. Narzuty charakteryzują się większymi rozmiarami i możliwością zakrycia całej powierzchni łóżka z ich pomocą. Z kolei pasaże są mniejsze i skromniejsze. Mieszczą się na jednej części łóżka, pozostawiając drugą część wolną. Co jednak lepiej będzie wybrać do pokoju w hotelu?

Naszym zdaniem pasaż doskonale sprawdzi się w wielu sytuacjach przede wszystkim dlatego, że jest znacznie bardziej ekonomiczny. Mniejsze rozmiary oznaczają łatwiejsze pranie, mniej zajętego miejsca w szafce oraz dużo wygodniejszą zmianę pościeli dla obsługi. Co więcej, pasaż nie przytłacza pomieszczenia i dodaje mu lekkości, zwłaszcza w połączeniu z lżejszymi zasłonami.

Narzuta z kolej może powodować nieco cięższe wrażenie. Jest bardziej przytłaczająca zwłaszcza w tych pokojach, które nie mają dużego rozmiaru. Właśnie dlatego znacznie lepiej będzie ją wykorzystać w rozległym apartamencie. Tam nie sprawi wrażenia zbyt dużej i ciężkiej, a wręcz przeciwnie, Doda przytulnego i przyjaznego charakteru każdemu pomieszczeniu.

Jak dobrać narzuty lub pasaże?

Pasaże i narzuty na łóżka hotelowe powinny być przede wszystkim dobierane do wystroju całego pomieszczenia. Najlepiej będzie postawić na jedność kolorystyczną wyposażenia. Przykładowo, do niebieskiego pokoju warto dodać granatową narzutę i zasłony, co sprawi, że całe pomieszczenie nabierze bardzo harmonijnego wyglądu. Można dzięki temu uzyskać wrażenie najwyższego luksusu i niezachwianej w żaden sposób estetyki.

Można też zdecydować się na większe kontrasty. W tym przypadku wystarczy sięgnąć po różne, ale uzupełniające się kolory, co pomoże w uzyskaniu optymalnego wyglądu. Taki wystrój może być bogatszy i bardziej przyciągający spojrzenia, dlatego lepiej sprawdzi się w większych pomieszczeniach, gdzie nie będzie wrażenia przesytu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here