Kontroluj swoje zdrowie ze smartfonem w ręku!

Każdy wie, że aby żyć zdrowo, należy racjonalnie się odżywiać i dużo ruszać. Ale każdy wie też, że bez odpowiedniej motywacji bardzo ciężko jest zwlec się z kanapy i zacząć robić cokolwiek dla swojego zdrowia. Jak to przeskoczyć, mając zielony Samsung Galaxy S10 128 GB i odrobinę chęci, by coś zmienić na lepsze w swoim życiu?

Sprawdź, co kupujesz

W nowych modelach telefonów, takich jak SM-G973FZGDXEO, możliwe jest zainstalowanie chociażby aplikacji Pola, która pomaga ci odnaleźć w najbliższej okolicy dobre, polskie produkty. Abyś wiedział, co jesz i wspierał polską gospodarkę! Aplikacja Zdrowe Zakupy pozwala natomiast szybko zweryfikować, co powinieneś włożyć do swojego koszyka, a co omijać szerokim łukiem. Może od zainstalowania kilku aplikacji w swoim SM-G973FZGDXEO warto rozpocząć walkę o nową sylwetkę?

Walcz z bezruchem!

Proste aplikacje takie jak Endomodo, Runtastic lub RunKeeper dostępne na Androidach i iOS, pozwolą kontrolować to, jak dużo i jak intensywnie się ruszasz. Będą twoim osobistym trenerem. Dzięki nim zobaczysz, ile spalasz kalorii podczas codziennych aktywności – i czy w ogóle opłaca się ruszać! Mając zielony Samsung Galaxy S10 128 GB w ręku, przemierzasz kilometry na rolkach lub rowerze, wytyczasz swoją trasę i możesz pochwalić się w mediach społecznościowych swoim wynikiem wśród znajomych. Brzmi rewelacyjnie? A w praktyce jest jeszcze przyjemniej!

Kontroluj kalorie!

Bardzo dobrze jest połączyć swojego smartfonowego trenera z mobilnym dietetykiem, czyli aplikacją taką jak Schudnąć w 30 dni czy innymi, które bardzo silnie motywują do odchudzania. Aplikacje liczące kalorie pozwalają nam wprowadzać każdą spożywaną potrawę do bazy i weryfikować, ile kalorii razem z tą potrawą zjedliśmy. Gdy przekroczymy swój dzienny limit, aplikacja nas o tym poinformuje. Kluczem do sprawnego jej działania i wymiernych efektów w postaci mniejszych obwodów jest szczera spowiedź podczas wpisywania realnych gramatur produktów.

Zdrowe przepisy, instrukcje z ćwiczeniami, przypominajki

Tego rodzaju aplikacje, podsuwające Ci zdrowe przepisy każdego dnia, pomagają utrzymać dobrą formę nawet u osób, które nie przepadają za gotowaniem i nie potrafią tworzyć cudów w kuchni. Aplikacja z ćwiczeniami ściągnięta na twój SM-G973FZGDXEO pozwoli z kolei usprawnić jakość wykonywanych ćwiczeń. Dzięki temu nie tylko spalisz kalorie, ale nie będziesz ćwiczyć w sposób chaotyczny i zbudujesz imponująca muskulaturę. A czym są przypominajki? To bardzo proste aplikacje, które kontrolują nasze zdrowe nawyki (takie, o których w natłoku codziennych zajęć łatwo zapomnieć). Często ustawiane są po to, by pamiętać o zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych. Ale nie tylko. Możesz ustawić aplikację pozwalającą kontrolować, czy pijesz dostatecznie dużo wody, przypominającą, byś sięgnął po butelkę! Mogą przypomnieć Ci o porze posiłku czy konieczności wykonania treningu. Wbrew pozorom, takie proste funkcjonalności są bardzo przydatne. Czasem do wykonania treningu czy napicia się szklanki wody nie potrzebujemy ogromnej motywacji, a jedynie lekkiego przypomnienia w stylu: „Hej, miałeś robić coś regularnie, to już ten moment!”. Aplikacje na smartfonach naprawdę mogą pomóc wdrożyć dobre nawyki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here