Pracodawcy są coraz bardziej świadomi, że przyjazne środowisko pracy zwiększa poziom zadowolenia osób, które w niej zatrudniono, a to przekłada się na zyski. Kawa w biurze bywa jednym z kluczowych elementów zapewniających komfortową pracę. Mimo to bywa, że w firmie nie ustalono, kto jest odpowiedzialny za zorganizowanie stałych dostaw wody czy kawy. Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zleceniem dostaw stałych.

Rozplanowanie kwestii dostaw produktów niezbędnych pracownikom bywa niekiedy skomplikowane i czasochłonne. Czasami trudno przewidzieć, ile konkretnie litrów wody potrzeba firmie oraz to, kiedy dostawa powinna być zrealizowana. Innym problemem bywa prawidłowe przechowywanie wody i kawy, gdyż nie wszystkie pomieszczenia spełniają przyjęte normy. Rozwiązaniem, które może ułatwić pracę osobom zajmującym się zaopatrzeniem firmy, jest instalacja dystrybutorów wody w budynku oraz zlecenie dostawy stałej wody źródlanej czy kawy. Eden Springs posiada 36 punktów dystrybucji w całej Polsce, dzięki czemu każdy może skorzystać z ich kompleksowej oferty.

Woda do firmy – organizacja dostaw

W zależności od tego, jak duże jest przedsiębiorstwo, za dostawy wody odpowiedzialny jest właściciel bądź wyznaczony do tego zadania pracownik. Jeśli jednak firma nie ma do dyspozycji dużego samochodu, przewóz znacznej ilości wody butelkowanej wiąże się nie tylko z wysokim kosztem, lecz także stratą cennego czasu.

Dodatkowym problemem może okazać się właściwe oszacowanie ilości spożywanej wody. Według badań Eden Springs pracownik w firmie wypija średnio miesięcznie około 10 litrów wody do przygotowania napojów. Jeśli Twoja firma przyjmuje dużo gości, należy doliczyć odpowiednio dodatkowe spożycie. W przypadku dystrybutorów wody źródlanej w butlach masz możliwość wyboru pakietów dostaw. Minimalne zamówienie w Eden Springs to dostawa 2 butli po 18,9 litra, ale zawsze możesz zwiększyć ilość zamówionej wody, kiedy zapotrzebowanie okażę się większe.

Regularna dostawa wody do biura i jej zalety

Trudno wyobrazić sobie, że w XXI wieku gdziekolwiek w europejskim kraju mogłoby zabraknąć wody pitnej. Sytuacja, w której nie jesteśmy w stanie zaoferować szklanki wody na spotkaniu w firmie, wydaje się być absurdalna. Dlatego też w natłoku spraw organizacyjnych zaplanowanie dostaw wody okazuje się bardzo istotne. Poznaj zalety tego rozwiązania:

  • Nie musisz zastanawiać się, jakiego producenta wody wybrać, aby zapewnić pracownikom produkt wysokiej jakości, a jednocześnie nie ponosić zbyt dużych kosztów. Woda źródlana Eden Springs pochodzi ze starannie wybranych źródeł i posiada wszystkie niezbędne certyfikaty jakości;
  • Dostawa dopasowana jest do potrzeb Twojej firmy i jej możliwości magazynowania butli z wodą. Dodatkowo odbywają się one w godzinach Twojej pracy;
  • Możesz zdecydować się na dostawę co 2, 4 lub 8 tygodni, a wraz z dostawą wody oddać opróżnione butle, które są ponownie wykorzystywane w trosce o środowisko.

Zalety zlecenia dostaw kawy w miejscu pracy

Kawa rano bądź w ciągu dnia pracy to bardzo powszechny nawyk. Warto zadbać o to, aby była wysokiej jakości, tym bardziej, jeśli w firmie chętnie piją ją tez klienci odwiedzający nasze biuro. Jeśli pracowników jest wielu, powinieneś rozważyć więcej niż jeden ekspres do kawy do ich dyspozycji. Sprawdź, jakie plusy posiadają regularne dostawy kawy:

  • W przypadku zaopatrzania siedziby firmy w ten lubiany przez wielu napój, wybór stałych dostaw kawy jest kolejnym elementem procesu sprawniejszego zarządzania ludźmi i  odciążania ich od zbędnych obowiązków. Kawa do firmy dostarczana jest za pośrednictwem firmy kurierskiej w terminach wcześniej ustalonych i potwierdzonych z klientem, najczęściej z częstotliwością co 4, 8 lub co 12 tygodni;
  • Ilości dostarczanej kawy są wcześniej ustalone przy podpisywaniu umowy.w zależności od indywidualnych upodobań Eden Springs oferuje ekspresy na kapsułki bądź kawę ziarnistą;
  • Jeśli zdecydujesz się na zaufanych dostawców, masz pewność, że zamówione produkty są sprawdzone i posiadają wysokie walory smakowe. Zarówno w przypadku kawy ziarnistej, jak i tej dostępnej w formie kapsułek możesz zdecydować się na kawy zawierające 100% arabiki oraz wyśmienite mieszkanki arabiki i robusty.

Pamiętaj, że arabikę charakteryzuje mniej goryczkowy smak i bogatszy aromat, dzięki czemu zyskała wielu miłośników. Dodatkowo posiada większą ilość tłuszczy (lipidów) i cukrów niż robusta. Robusta zawiera około dwa razy więcej kofeiny niż arabika. Stanowi to spory atut dla wszystkich osób, które w kawie szukają przede wszystkim dodatkowej dawki energii. Robusta, choć bardziej kwaskowata, gwarantuje zazwyczaj bogatszą cremę (piankę) na kawie, dlatego często jest dodatkiem do mieszanek. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here