raty kredytów

Sytuacja każdego kredytobiorcy może na przestrzeni lat ulec polepszeniu lub pogorszeniu – szczególnie jeśli w grę wchodzą kredyty długoterminowe. Utrata pracy, załamanie rynku czy nagła choroba mogą spowodować, że nie będziemy w stanie spłacać tak wysokich rat kredytu, jak jeszcze do niedawna. Jest to sytuacja bardzo stresująca, ponieważ może spowodować pogorszenie historii kredytowej a w najgorszym przypadku nawet windykację. Na szczęście można sobie z tym poradzić poprzez zmniejszenie raty kredytu. Doradcy kredytowi Spłata Pożyczek, podpowiadają jak to zrobić i polepszyć swoją sytuację finansową.

Czy możliwe jest zmniejszenie raty kredytu?

Wielu kredytobiorców myśli, że rata kredytu, która została zapisana w umowie, jest niezmienna i trzeba ją spłacać nawet w momencie, gdy dotknie nas trudna sytuacja finansowa. Na szczęście tak nie jest i istnieje możliwość, aby obniżyć comiesięczny koszt zobowiązania. Do najpopularniejszych sposobów na zmniejszenie rat kredytu zalicza się:

– restrukturyzację kredytu,

– konsolidację,

– refinansowanie kredytu.

Każde z tych rozwiązań pomaga obniżyć comiesięczną ratę kredytu, a co za tym idzie ułatwić spłatę zobowiązania. Na czym one polegają?

Refinansowanie kredytu

Jest to rozwiązanie, które najczęściej stosuje się w przypadku kredytów hipotecznych. Refinansowanie kredytu polega na przeniesieniu kredytu do innego banku, który oferuje atrakcyjniejsze warunki spłaty zobowiązania. Niekiedy zdarza się tak, że po latach nasz kredyt okazuje się nie być tak atrakcyjny, jak obecne oferty banków. W takiej sytuacji możesz zdecydować się na refinansowanie i obniżyć comiesięczną ratę zobowiązania.

Decydując się na to rozwiązanie, możesz zaoszczędzić na marży, czyli części kosztu kredytu, która dla banku stanowi główny zarobek. Zanim jednak zdecydujesz się na refinansowanie kredytu, musisz dokonać odpowiednich obliczeń, aby upewnić się, że rzeczywiście będzie to dla Ciebie opłacalne. Sprawdź, ile wynoszą prowizję i ile będzie wynosić Cię nowa rata zobowiązania. Możesz skorzystać z kalkulatorów kredytowych https://splatapozyczek.pl/kalkulator-kredytowy/ aby znaleźć najlepszą ofertę.

Kredyt konsolidacyjny

Obecnie bardzo wiele banków oferuje kredyt konsolidacyjny. Polega on na połączeniu w jedno, nowe zobowiązanie kilku różnych kredytów. Jeśli spłata kilku różnych zobowiązań zaczęła stanowić dla Ciebie problem i chcesz się pozbyć wielu rat, to jest to rozwiązanie właśnie dla Ciebie. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu możesz cieszyć się niższą ratą, która jest dopasowana do Twoich możliwości finansowych.

Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie wśród Polaków i pomaga uporać się ze zbyt dużą sumą rat w stosunkowo szybkim tempie. Jednak, aby otrzymać takie zobowiązanie, niezbędne jest posiadanie dobrej zdolności kredytowej. Warto więc się na nie zdecydować jeszcze zanim wpadniesz w tarapaty finansowe. W poszukiwaniach najlepszej oferty kredytu konsolidacyjnego pomóc Ci może doradca finansowy. Znajdzie on dla Ciebie najlepszą ofertę i przeprowadzi negocjacje z bankiem.

Restrukturyzacja kredytu

Aby obniżyć raty kredytów, można skorzystać z restrukturyzacji. Na czym ona polega? Jest to dokonanie zmian w umowie kredytowej, aby zmodyfikować kredyt w zgodzie ze swoimi obecnymi potrzebami i możliwościami. Zmianie może ulec np. okres spłaty kredytu, co wpływa na zmniejszenie jego raty.

Aby móc skorzystać z restrukturyzacji należy napisać wniosek do banku. Zazwyczaj w takich sytuacjach jak nagła choroba, która uniemożliwia podjęcie pracy czy innych trudnych sytuacjach życiowych bank przychyla się do wniosku kredytobiorcy i ustala z nim nowe warunki spłaty zobowiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here