szorowarka

Wysoki poziom czystości utrzymywany w firmach czy na terenie wspólnot mieszkaniowych to obecnie priorytet, któremu musi sprostać niejedna firma sprzątająca. Usługi świadczone na najwyższym poziomie są wysoko cenione, a jednocześnie wymagają prawdziwych starań, zarówno ze strony personelu, jak i przełożonych, którzy wybierają najlepsze sprzęty do prac sprzątających. Jednym z nich jest szorowarka do posadzki, w którą warto się zaopatrzyć.

Jak działa szorowarka do posadzki?

W zależności od modelu, szorowarka do posadzki może nieznacznie różnić się budową, ale zasada jej działania i ogólny schemat konstrukcji pozostają takie same. Każda z nich posiada zbiornik na wodę (oraz płyn czyszczący), z którego dozowana jest ona niewielkim strumieniem bezpośrednio do elementu czyszczącego. Dzięki temu gwarantuje zawsze taką samą ilość wody oraz środka myjącego, wykorzystywanych podczas czyszczenia, co zapewnia równomierne efekty na całej powierzchni. Takie rozwiązanie gwarantuje też, że posadzka szybko wysycha i nie pozostają na niej nieestetyczne ślady czy zacieki.

Element czyszczący składa się z kolei z wysokoobrotowego silnika elektrycznego, który napędza ruch obracającego się uchwytu. Na tym uchwycie montowany jest pad czyszczący albo szczotka szorująca. Ich obroty po przyłożeniu do posadzki i pod wpływem siły docisku samego urządzenia (jak również operatora), zapewniają odpowiednią siłę, która jest w stanie nie tylko zmyć powierzchniowe zabrudzenia, ale też wydostać te znajdujące się głębiej, na przykład w porowatej strukturze płytki czy fudze.

Stosunkowo niewielkie, ale wydajne urządzenia

Szorowarki przemysłowe to zazwyczaj stosunkowo niewielkie urządzenia, które mogą być obsługiwane przez jedną osobę. Są też na tyle lekkie, że nawet ich transport do miejsca wykonania pracy nie będzie trudny dla jednego pracownika, gdyż każdy mężczyzna z łatwością będzie mógł schować taką maszynę do bagażnika samochodu bez pomocy innych osób. Zapewnia to komfortowe rozwiązanie dla każdego właściciela oraz pracownika firmy sprzątającej, ponieważ nie wymaga angażowania zbyt wielu osób do jednej pracy.

Warto także zauważyć, że szorowarki do posadzki dzięki swojej konstrukcji są niezwykle wydajnymi urządzeniami, które gwarantują szybkie czyszczenie nawet dużych powierzchni. Ich dokładność i siła działania sprawiają, że przyspieszają nawet gruntowne czyszczenie, takie jak choćby podczas sprzątania pobudowlanego czy też w trakcie oczyszczania hal przemysłowych z trudnych zabrudzeń typu smary i oleje.

Ważną zaletą szorowarek jest łatwość dopasowania ich parametrów pracy do danej powierzchni. Wymiana padów czy szczotek odbywa się w kilka sekund, co sprawia, że nawet przechodząc z jednej powierzchni na drugą szorowarka jest gotowa do pracy w ciągu krótkiej chwili. Co więcej, pady i szczotki o różnych twardościach włókien gwarantują dokładne usuwanie brudu z wielu powierzchni, od gładkich, aż po porowate. Umożliwiają także ich polerowanie na wysoki połysk po nałożeniu specjalnego środka nabłyszczającego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here