szambo

Szamba są niezbędnymi instalacjami przy wielu domach. Zapewniają możliwość odbioru ścieków w tych miejscach, w których nie została podłączona miejska kanalizacja. Jednak ich posiadanie u wielu osób wzbudza pewne obawy. Czy szambo będzie szczelne? Jeśli nawet tak, to jak długo? Czy da się z niego naprawdę bezpiecznie korzystać? Jeśli i ty zastanawiasz się nad tymi pytaniami, spieszymy z odpowiedziami.

Szczelność szamba – dlaczego jest tak krytyczna?

Zacznijmy od tego, że szczelność szamba to rzeczywiście jedna z jego najważniejszych cech. Sprawia, że wody gruntowe nie przesiąkają do środka i nie zwiększają objętości ścieków. W efekcie nie powodują więc podwyższania kosztów eksploatacji, gdyż nie zmuszają użytkownika do częstszego wywożenia odpadów.

Jednocześnie szczelność szamba jest krytyczna dla zdrowia i środowiska. Szczelność zbiornika gwarantuje, że ścieki nie będą wyciekały do gruntu i powodowały jego skażenia oraz zanieczyszczenia wód gruntowych. Dzięki temu środowisko naturalne wokół domu będzie znacznie bezpieczniejsze i przyjaźniejsze dla każdego mieszkańca.

Co wpływa na szczelność szamba?

Na szczelność szamba wpływ ma przede wszystkim materiał jego wykonania. Dobrze wykony zbiornik nie powinien być podatny na warunki środowiskowe, uszkodzenia mechaniczne czy przesiąkanie wody przez jego ściany. Dlatego też jednym z najlepszych wyborów może być szambo betonowe, które jest odporne na mróz, napór wody czy procesy zachodzące w gruncie, w którym zostało osadzone. Dzięki odlaniu w całości z mocnego betonu nie ulega ono pękaniu, a sam materiał, za sprawą dodatków dodanych podczas jego produkcji, nie odkształca się i nie przesiąka.

Druga ważna cecha to prawidłowa hydroizolacja, która może polegać na wykonaniu wielowarstwowej ochrony i pokrywaniu ścian szamba specjalnymi, zabezpieczającymi je środkami. Dzięki temu staje się ono jeszcze bardziej wytrzymałe. Taką właśnie ofertę ma Szambo Rambo – szamba betonowe, które są tam dostępne, odznaczają się wszystkimi zaletami mocnego betonu i prawidłowej hydroizolacji. Dzięki temu są odporne przez wiele lat i zapewniają, że zbiornik będzie dobrze służył nawet, jeśli wokół niego panują bardziej skrajne warunki.

Wzmocniona płyta wierzchnia dla jeszcze większego bezpieczeństwa

Czasami szambo musi zostać usytuowane tak, aby znajdowało się na przykład pod ciągiem komunikacyjnym. Wówczas narażone jest na dodatkowy nacisk z góry. Aby i w tym przypadku nie ulegało uszkodzeniu i dobrze służyło, musi zostać wyposażone we wzmocnioną płytę wierzchnią, która chroni je przed naciskiem. Jednocześnie daje możliwość umiejscowienia szamba tak, aby zaoszczędzone zostało jak najwięcej miejsca na danym terenie. Daje też dodatkową pewność, iż będzie ono zawsze tak samo trwałe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here