Leasing dla firm a budowa samochodowej floty

Nie każda działalność gospodarcza generuje od razu na tyle wysokie dochody, by firma mogła inwestować w jej rozwój. Niewątpliwie, jednym z głównych narzędzi pracy jest samochód, a nawet cała flota aut. Na szczęście przedsiębiorstwa wcale nie muszą nabywać pojazdów mechanicznych na własność. Z pomocą przychodzi leasing, który oferowany jest na naprawdę korzystnych warunkach.

Co to jest leasing?

Leasing oferowany jest firmom, ale coraz częściej także osobom prywatnym. To umowa, która zakłada wynajem długoterminowy auta na konkretnych warunkach. Leasingobiorca zobowiązuje się do regularnej spłaty miesięcznych rat, zaś leasingodawca w zamian oferuje szeroki pakiet korzyści.

Przede wszystkim firma może korzystać z wybranego pojazdu mechanicznego przy minimalnych kosztach. Pamiętajmy, że niejednokrotnie właśnie ten zabieg pozwala jej w ogóle funkcjonować, nie mówiąc o prężnym rozwoju. W ofercie firm leasingowych są nie tylko samochody osobowe, ale i dostawcze czy ciężarówki, które pozwalają wyposażyć przedsiębiorstwo w jakościową flotę aut.

Leasing to nic innego, jak umowa użyczenia. Leasingobiorca nie zyskuje pojazdu na własność, ale może z niego korzystać. Firmy leasingowe najczęściej oferują też wykup aut poleasingowych, a następuje to po spłacie ostatniej raty.

Największe zalety leasingu

Dlaczego warto zdecydować się na leasing? To opcja, dzięki której nie trzeba posiadać żadnych oszczędności, by budować samochodową flotę. Co więcej, raty leasingowe można wliczać w koszty prowadzonej działalności, dzięki czemu zmniejszona jest wysokość koniecznych do zapłaty podatków.

Przed podpisaniem umowy leasingowej zawsze warto porównać co najmniej kilka konkurencyjnych ofert. Te najlepsze firmy oferują nie tylko auto, ale pakiet dodatkowych bonusów. Można wymienić między innymi assistance 24h, serwis i naprawy samochodu, karty paliwowe, ubezpieczenie oraz szeroko pojęte doradztwo flotowe. Dzięki temu korzystanie z leasingowanych samochodów odbywa się w pełnym komforcie, bez żadnego ryzyka i nadal bez konieczności ponoszenia nakładów finansowych.

Jak wybrać dobry leasing?

Przede wszystkim ten powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb firmy. Warto wiedzieć, że na rynku tychże usług dostępny jest wynajem długoterminowy aut zarówno dla przedsiębiorstw o wieloletniej tradycji w zakresie swojej działalności, jak i zupełnie nowych podmiotów, które dopiero stawiają pierwsze kroki na zawodowym rynku.

Dobry leasing jest elastyczny. Oznacza to, że leasingobiorca ma wpływ na zapisy w ostatecznej umowie. Samodzielnie może dobierać zakres współpracy oraz korzyści z nią związane. Co więcej, elastyczny jest też czas współpracy z firmą leasingową, co ma znaczenie dla wysokości rat i utrzymania płynności finansowej działalności gospodarczej.

Ten najlepszy leasing wcale nie musi być najtańszy. Dla leasingobiorców znacznie bardziej liczy się komfort współpracy oraz pakiety bonusów, dzięki którym budowanie i korzystanie z floty aut będzie korzystne dla ogólnej kondycji firmy oraz działań, jakie realizuje w ramach generowania zysków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here