policja

Praca w policji i jest ogromnie ceniona. Łączy w sobie służbę na rzecz państwa i społeczeństwa, a zarazem słynny etos polegający na walce dobra ze złem. Wymaga ona od nas specyficznych predyspozycji. Nie każdy może zostać policjantem. Żeby nim być musimy być osobą stabilną psychicznie, asertywną oraz niedająca się sprowokować. Musimy posiadać również świadomość swojego rodzaju władzy, którą mamy w ręku, a także bardzo odpowiedzialnie miało kierować. Jakie obowiązki wynikające z pracy policjanta? Gdzie policjant może szukać pracy? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-policjanta/

Praca w policji – obowiązki na służbie

Bez względu na jednostkę czy specjalizację, do naszych zadań w policji będzie należała ochrona porządku publicznego w procencie przejawia się ona we wszystkich czynnikach związanych z łamaniem prawa. Wchodzisz to także patrolowanie, prewencja, prowadzenie śledztwa czy ściganie sposób podejrzanych o przestępstwa lub wykroczenia. Do naszych zadań będzie należała walka ze złymi ludźmi. Będziemy również pilnować w porządku ruchu drogowego, a także pomagać osobom potrzebującym. Nasz mundur i odznaka będą budziły postrach u potencjalnych przestępców. Policja zajmuje się również w poszukiwaniu osób zaginionych czy porwanych. Osoby do takiej pracy muszą być punktualny i sumienne, ponieważ kiedy zaraz się wypadek czy niebezpieczna sytuacja kryzysowa muszą bezzwłocznie znaleźć się na miejscu. Do zadań policjanta Należy też ochrony obywateli rozumiana jako ochronę ich zdrowia, życia, mienia, bezpieczeństwa, a także godności.

Praca w policji – gdzie szukać zatrudnienia?

Na początku jesteśmy wysyłanie na obowiązkowe etap służby w oddziale prewencji. Tam zajmujemy się wykonywaniem rutynowych oraz podstawowych obowiązków wynikających z pracy na takim stanowisku. Jest to etap konieczny, abyśmy mogli wdrożyć się w funkcjonowanie codzienne obowiązki policjanta. Z czasem zostaniemy przydzieleni do wyboru miejsca jedna. Do wyboru mamy jednostki kryminalne,, a także logistyczny. Zależności od tego co umiemy oraz naszego zainteresowania możemy starać się o przydział w takim odpowiednim wydziale. Wybierać z możemy pomiędzy oddziałami lądowymi, wodnymi a, a także lotniczymi. Poniżej znajdują się przykłady wydziałów, w których możesz rozpocząć swoją karierę jako policjant.

Będą to:

  • Wydział kryminalny, 
  • Wydział do walki z handlem ludźmi, 
  • Wydział poszukiwań i identyfikacji osób, 
  • Wydział do spraw odzyskiwania mienia, 
  • Wydział do walki z przestępczością gospodarczą, 
  • Wydział do walki z korupcją, 
  • Wydział dochodzeniowo-śledczy,
  • Wydział techniki operacyjnej,
  • Wydział ogólny

Zobacz też: http://vbeta.pl/jak-wyglada-praca-manikiurzystki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here