Już od kilku dekad na polskim rynku działa kilka profesjonalnych firm windykacyjnych Niestety nadal wiele osób myli firmy zajmujące się oddłużaniem z komornikami sądowymi, a to zupełnie inne instytucje. Czym się zajmują firmy windykacyjne? Udzielaniem osobom zadłużonym wsparcia w spłacie ich zobowiązań finansowych. Zobacz, w jaki sposób pomagają wyjść z długów.

Pojęcie windykacji, a więc odzyskiwania długów, jest znane od wieków. Jednak sposób, w jaki do tego zagadnienia podchodzą nowoczesne firmy windykacyjne zmienił się dopiero kilkadziesiąt lat temu. Pierwsze tego typu firmy pojawiły się w Stanach Zjednoczonych mniej więcej w połowie lat 80-tych. Wtedy zaczęto podchodzić do klientów zmagających się z długami ze znacznie większym zrozumieniem. I tak jest do dzisiaj.

Nowoczesna firma windykacyjna: czym się zajmuje?

Aby odzyskać pieniądze wierzycieli, firmy windykacyjne w XXI wieku, sięgają po profesjonalne narzędzia oddłużania, jak np. rozłożenie długu na raty. Priorytetem jest polubowne rozwiązanie problemu W przypadku każdej osoby zadłużonej, która jest klientem firmy takiej jak np. ULTIMO, możliwe jest podpisanie ugody. Dopiero gdy wszystkie próby polubownej komunikacji zawiodą, sprawa długu kierowana jest do sądu, a następnie trafia ona do komornika.

Warto podkreślić, że określenie „odzyskiwanie długów” nie do końca opisuje obszar działalności, jaką prowadzi współczesna, profesjonalna firma windykacyjna. Czym jeszcze się zajmuje? Mówiąc najogólniej: zarządzaniem wierzytelnościami swoich klientów. W tym obszarze może m.in.:

  • kontaktować się z dłużnikami – przypominając im o spłacie zaległych zobowiązań,
  • negocjować z osobami zadłużonymi warunki spłaty długów – tak, aby podpisana ugoda doprowadziła do uregulowania zobowiązań bez kierowania sprawy na drogę prawną,
  • obsługiwać wierzytelności na etapie sądowym.

Jak wygląda kontakt z doradcą firmy windykacyjnej?

Jeśli jesteś osobą zadłużoną, która stała się klientem firmy windykacyjnej, nie obawiaj się rozmowy z jej doradcą. To może przyniesie Ci wyłącznie korzyści. Wystarczy, że zadzwonisz i podzielisz się swoim problemem. Zadanie doradcy to ułatwienie Ci wyjścia na finansową prostą. Jak będzie wyglądała rozmowa?

  • Możesz się spodziewać pytań związanych z Twoją obecną sytuacją finansową – np. o wysokość zarobków, stałych kosztów, wydatków itp. Gdy odpowiesz na nie szczerze, doradca będzie mógł dokładnie oszacować, jakie są Twoje możliwości związane ze spłatą zobowiązania.
  • Rozmowa będzie przebiegała w spokojnej i przyjaznej atmosferze – jej celem jest udzielenie Ci niezbędnej pomocy w uregulowaniu długów.
  • Doradca, po przeanalizowaniu Twoich problemów i zobowiązań doradzi Ci, jak zoptymalizować wydatki, a przede wszystkim – przedstawi propozycję ugody w sprawie spłaty długów. Oznacza to, że będziesz mógł je spłacić w niewielkich ratach, zgodnie z ustalonym na nowo harmonogramem. W efekcie nie będziesz się musiał obawiać sądu czy komornika, a co za tym idzie, dodatkowych kosztów związanych z ich interwencją.

Podsumowując, nowoczesna firma windykacyjna to Twój doradca, który udzieli Ci wsparcia w spłacie długów. Nie obawiaj się skorzystać z jej pomocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here