Droga do bogactwa wiedzie przez różnego rodzaju dylematy, które wymagają od Ciebie małych poświęceń. Pozwól, że przedstawię Tobie siedem najczęstszych błędów na drodze do bogactwa.

Spis treści:

1. Czas na oszczędności
2. Mam pieniądze po co oszczędzać
3. Nie mam pieniędzy na oszczędzanie
4. Odłożę pod koniec miesiąca
5. Przecież są pożyczki
6. Spłacenie kredytu to pestka
7. Wydaję zasługuję na to

1. Czas na oszczędności
Jesteś człowiekiem prawym i nie chcesz oszukiwać. Szukasz więc dróg do bogactwa, które nie będą wynikiem oszustwa. Chcesz w wieku 40 lat przejść na emeryturę ale nie widzisz siebie w wojsku czy policji. Oznacza to, że musisz zacząć oszczędzać. Myślisz, że masz jeszcze czas, przecież jesteś dopiero na początku swojej kariery. Niestety jesteś w błędzie. Oszczędności, które sprawią, że staniesz się bogaty trzeba generować systematycznie przez całe życie. Im wcześniej zaczniesz tym szybciej uzbierasz.

2. Mam pieniądze po co oszczędzać
Pracujesz a Twoja pensja wystarcza na wszelkie Twoje pragnienia, które natychmiast spełniasz? Chciałbyś aby tak było przez całe życie? Nie ma sprawy, musisz tylko zacząć część tych pieniędzy oszczędzać. Wydane wszystkie pieniądze nie dadzą Tobie zysku w przyszłości – chyba, że mądrze je inwestujesz.

3. Nie mam pieniędzy na oszczędzanie
Chciałbyś oszczędzać ale nie masz pieniędzy… Każda wymówka jest dobra. Jak mówi przysłowie „nie od razu Rzym zbudowano”. Zacznij od oszczędzania małych kwot, a w końcu zauważysz, że oprocentowanie daje Tobie zysk, coraz to większy i większy.

4. Odłożę pod koniec miesiąca
Odkładasz oszczędności pod koniec miesiąca i łapiesz się na tym, że nie masz zbyt wiele do oszczędzania? To błąd! Popraw swoje nawyki oszczędzania. Od razu ustal ile chcesz oszczędzić i tak kumuluj wydatki abyś mógł oszczędzić te pieniądze.

5. Przecież są pożyczki
Nie oszczędzasz, ponieważ wolisz wziąć pożyczkę? Uważasz, że łatwą taką pożyczkę spłacić? Niestety ale pożyczkę spłaca się latami, szczególnie jeśli jej kwota jest wysoka. Na pewno marzysz o mieszkaniu na własność, które kosztuje mniej więcej 300 000 złotych, około 50 metrów kwadratowych. Zatem pomyśl, ile lat spłacałbyś tak wysoką pożyczkę i ile musiałbyś zarabiać, na raty i utrzymanie? Masz rację pożyczka się nie opłaca. Lepiej jest zacząć oszczędzać już teraz!

6. Spłacenie kredytu to pestka
Uważasz, że spłacenie kredytu nie jest trudne? Pomyśl ile zarabiasz, ile kosztuje utrzymanie siebie, dorzuć do tego przyszłą rodzinę i oblicz, czy stać Cię na kredyt. Zacznij oszczędzać na swoje marzenia. Wyprzedzaj fakty.

7. Wydaję zasługuję na to
Ciężko pracujesz więc wychodzisz z założenia, że zasługujesz na wydawanie swoich pieniędzy. Oczywiście, że tak ale co będzie w przyszłości, kiedy nic nie zaoszczędzisz, a Twój zapał, predyspozycje i siły spadną wraz z wiekiem? Będziesz musiał zrezygnować z nawyków i wygód. Zaoszczędź nieco tych pieniędzy i ciesz się świadomością, że i na starość poziom Twojego życia będzie duży.

Tych kilka krótkich porad z ukazaniem błędów pozwoli Tobie w szybki sposób zgromadzić pieniądze na przyszłość. Twoja przyszłość nie musi wiązać się z niepokojem o poziom życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here