kredyt

Wśród Polaków głęboko zakorzeniło się przekonanie, że proces ubiegania się o kredyt jest żmudny i jest duża szansa na to, że zakończy się niepowodzeniem. Z tego powodu nasi rodacy coraz chętniej korzystają z ofert firm pozabankowych i zadłużają się coraz to nowszymi pożyczkami i chwilówkami. Uproszczone procedury i mniejsze wymogi mogą kusić, jednak wbrew pozorom otrzymanie kredytu w banku nie jest tak trudne, jak wydaje się wielu osobom.

Większość banków idzie z duchem czasu i stosuje nowoczesne rozwiązania, które ułatwiają zaciągnięcie wymarzonego zobowiązania np. kredytu gotówkowego lub nawet hipotecznego. Coraz częściej słyszy się, chociażby o kredycie na podstawie wpływów na konto. Specjaliści Habza Finanse przybliżą Ci w tym artykule, czym dokładnie jest taki kredyt i co warto o nim wiedzieć.

Czy kredyt na podstawie wpływów na konto jest ogólnodostępny?

Banki praktycznie co chwilę ulepszają swoje oferty i wprowadzają do nich nowe produkty. Ma to na celu przyciągnięcie potencjalnych klientów i przekonanie ich do tego, aby skorzystali oni z oferty. Kredyt na podstawie wpływów na konto to wygodna alternatywa dla tradycyjnego kredytu, która może zainteresować wiele osób. Jeśli nie chcesz iść specjalnie do swojego pracodawcy po zaświadczenie o dochodach, co pozwala na zaoszczędzenie cennego czasu, to takie zobowiązanie jest właśnie dla Ciebie.

Kredyt na podstawie wpływów na konto skraca czas ubiegania się o pieniądze oraz pozwala na załatwienie wszystkich niezbędnych formalności przez internet. Dzięki temu, że wnioski o niewielkie kredyty https://habza.com.pl/kredyty-preferencyjne/są coraz częściej rozpatrywane automatycznie, decyzję możesz otrzymać niemal błyskawicznie.

Wiele banków umożliwia swoim klientom podpisania umowy w sposób elektroniczny lub za pośrednictwem kuriera. Nie ma więc konieczności, aby odwiedzać placówkę banku. Nie da się więc odmówić bankom nowoczesności oraz przyjaznego podejścia do klientów.

Wyciąg bankowy – co można z niego wyczytać?

Obecnie transakcje gotówkowe nie są już tak popularne, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Wiele osób dokonuje wszelkich płatności za pomocą internetu oraz karty płatniczej. Oznacza to, że cała historia naszych wydatków jest zapisywana i w razie potrzeby np. podczas ubiegania się o kredyt, bank ma do niej pełny wgląd. Dzięki temu można ocenić jakie przyzwyczajenia finansowe ma dana osoba, czy żyje od pierwszego do pierwszego, czy może stara się zostawiać zawsze pewną sumę na koncie.

Bank może też sprawdzić, czy kwota dochodu, którą podał klient, zgadza się z tym, co widoczne jest na wyciągu. Obecnie wielu pracodawców przelewa wynagrodzenie na konta bankowe swoich pracowników. Bank może bez większego problemu sprawdzić więc, czy rzeczywiście zarabiamy tyle, ile zadeklarowaliśmy. Historia rachunku bankowego pokazuje też, jakie są nasze stałe wydatki na czynsz, wodę, prąd itd. Jak na dłoni widać, jakie mamy przyzwyczajenia finansowe i czy będziemy w stanie spłacić kolejne zobowiązanie.

Podsumowanie

Kredyt na podstawie wpływów na konto jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Pomaga on uniknąć wielu czasochłonnych formalności oraz jest dowodem na to, że uzyskanie kredytu w banku wcale nie musi być trudne. W obecnych czasach wiele spraw można załatwić za pośrednictwem internetu – wiele kredytów można otrzymać bez wychodzenia z domu. Jeśli więc zależy Ci na czasie, to możesz skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, które oferuje coraz więcej instytucji finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here