Kryptoportal.pl – najlepsze źródło wiedzy o kryptowalutach

0

Każdy z nas od zarania dziejów szukał sposobu, aby zarabiać więcej i aby uciec od obecnych wszędzie kontroli, podatków oraz zasad zupełnie sprzecznych z wolnym rynkiem. W ten sposób narodziły się kryptowaluty…

Czym są krytptowaluty i bitcoin?

Na początek warto powiedzieć kilka słów o tym, co to w ogóle są te kryptowaluty. Otóż mówiąc naprawdę dość ogólnie można je nazwać wirtualną walutą. Jednak, co bardzo istotne, nie muszą one posiadać konkretnej wartości pieniężnej. Ich wartość może bowiem być ukryta w usługach, produktach, nieruchomościach. Co więcej – kryptowaluty powstały niezależnie od działalności ogromnych instytucji finansowych. Wymykają się one także międzynarodowym regulacjom, podatkom, komornikom. Słowem – kryptowaluty reprezentują wolny rynek!

Kryptoportal – najświeższe informacje

Jak jednak widać – kryptowaluty są na początku przynajmniej dość abstrakcyjnym pojęciem. Trudno jest zrozumieć, jak to działa, w jaki sposób można tu zarobić i na czym polegają inwestycje w tym świecie. Dlatego też trzeba poczytać trochę o tym zagadnieniu – idealny jest tu Forum KryptoPortal. Co na nim znajdziemy? Przede wszystkim przeróżne artykuły wyjaśniające kryptowaluty oraz sposób zarządzania nimi. To jednak jeszcze nie wszystko. Na stronie tej znajdziemy także kursy kryptowalut usd oraz na inne waluty na świecie. Podane także będą najświeższe informacje i notowania a także możliwości zdobycia kryptowalut całkowicie za darmo! Warto zatem na pewno tam zajrzeć, nauczyć się wszystkiego i wejść do gry o sukces!

Strata pieniędzy czy zysk? Jak działa IKZE?

0

IKZE to prosty i stosunkowo bezpieczny sposób długoterminowego oszczędzania na przyszłą emeryturę. Sprawdź, co musisz o nim wiedzieć.

Jak wziąć pożyczkę? Nie musisz nawet wychodzić z domu!

0

Jeśli zastanawiasz się jak wziąć pożyczkę, mamy dla Ciebie dobrą informację. Wystarczy Ci komputer i około pół godziny wolnego czasu. Pamiętaj jednak, że musisz również spełnić wymogi instytucji parabankowej, której ofertę wybierzesz.

Droga do bogactwa 7 błędów

0

Droga do bogactwa wiedzie przez różnego rodzaju dylematy, które wymagają od Ciebie małych poświęceń. Pozwól, że przedstawię Tobie siedem najczęstszych błędów na drodze do bogactwa.

Spis treści:

1. Czas na oszczędności
2. Mam pieniądze po co oszczędzać
3. Nie mam pieniędzy na oszczędzanie
4. Odłożę pod koniec miesiąca
5. Przecież są pożyczki
6. Spłacenie kredytu to pestka
7. Wydaję zasługuję na to

1. Czas na oszczędności
Jesteś człowiekiem prawym i nie chcesz oszukiwać. Szukasz więc dróg do bogactwa, które nie będą wynikiem oszustwa. Chcesz w wieku 40 lat przejść na emeryturę ale nie widzisz siebie w wojsku czy policji. Oznacza to, że musisz zacząć oszczędzać. Myślisz, że masz jeszcze czas, przecież jesteś dopiero na początku swojej kariery. Niestety jesteś w błędzie. Oszczędności, które sprawią, że staniesz się bogaty trzeba generować systematycznie przez całe życie. Im wcześniej zaczniesz tym szybciej uzbierasz.

2. Mam pieniądze po co oszczędzać
Pracujesz a Twoja pensja wystarcza na wszelkie Twoje pragnienia, które natychmiast spełniasz? Chciałbyś aby tak było przez całe życie? Nie ma sprawy, musisz tylko zacząć część tych pieniędzy oszczędzać. Wydane wszystkie pieniądze nie dadzą Tobie zysku w przyszłości – chyba, że mądrze je inwestujesz.

3. Nie mam pieniędzy na oszczędzanie
Chciałbyś oszczędzać ale nie masz pieniędzy… Każda wymówka jest dobra. Jak mówi przysłowie „nie od razu Rzym zbudowano”. Zacznij od oszczędzania małych kwot, a w końcu zauważysz, że oprocentowanie daje Tobie zysk, coraz to większy i większy.

4. Odłożę pod koniec miesiąca
Odkładasz oszczędności pod koniec miesiąca i łapiesz się na tym, że nie masz zbyt wiele do oszczędzania? To błąd! Popraw swoje nawyki oszczędzania. Od razu ustal ile chcesz oszczędzić i tak kumuluj wydatki abyś mógł oszczędzić te pieniądze.

5. Przecież są pożyczki
Nie oszczędzasz, ponieważ wolisz wziąć pożyczkę? Uważasz, że łatwą taką pożyczkę spłacić? Niestety ale pożyczkę spłaca się latami, szczególnie jeśli jej kwota jest wysoka. Na pewno marzysz o mieszkaniu na własność, które kosztuje mniej więcej 300 000 złotych, około 50 metrów kwadratowych. Zatem pomyśl, ile lat spłacałbyś tak wysoką pożyczkę i ile musiałbyś zarabiać, na raty i utrzymanie? Masz rację pożyczka się nie opłaca. Lepiej jest zacząć oszczędzać już teraz!

6. Spłacenie kredytu to pestka
Uważasz, że spłacenie kredytu nie jest trudne? Pomyśl ile zarabiasz, ile kosztuje utrzymanie siebie, dorzuć do tego przyszłą rodzinę i oblicz, czy stać Cię na kredyt. Zacznij oszczędzać na swoje marzenia. Wyprzedzaj fakty.

7. Wydaję zasługuję na to
Ciężko pracujesz więc wychodzisz z założenia, że zasługujesz na wydawanie swoich pieniędzy. Oczywiście, że tak ale co będzie w przyszłości, kiedy nic nie zaoszczędzisz, a Twój zapał, predyspozycje i siły spadną wraz z wiekiem? Będziesz musiał zrezygnować z nawyków i wygód. Zaoszczędź nieco tych pieniędzy i ciesz się świadomością, że i na starość poziom Twojego życia będzie duży.

Tych kilka krótkich porad z ukazaniem błędów pozwoli Tobie w szybki sposób zgromadzić pieniądze na przyszłość. Twoja przyszłość nie musi wiązać się z niepokojem o poziom życia.

Biznesplan – co powinien zawierać i dlaczego jest tak ważny

0

Niektóre badania pokazują, że blisko 90% firm, które przed rozpoczęciem działalności gospodarczej nie opracowały biznesplanu, upada po zaledwie roku swojej działalności. Dlatego stworzenie biznesplanu powinno być jednym z pierwszych kroków przed założeniem własnego biznesu.

Taki plan służy nie tylko ocenie czy dane przedsięwzięcie się opłaca, ale też pomaga krok po kroku dojść do wyznaczonych celów. Powinien też zwięźle określać wizję przyszłego przedsiębiorcy, najważniejsze cele działalności oraz konkretne działania, prowadzące do osiągnięcia tych celów. Jak każdy dokument planistyczny powinien też przewidywać ryzyko oraz trudności, jakie przyszły przedsiębiorca może napotkać na drodze do osiągnięcia swoich biznesowych celów.

Biznesplan powinien być logiczny, konkretny i napisany językiem zrozumiałym nawet dla osób spoza branży. Nie powinien być zbyt długi, ale w wyczerpujący sposób przedstawiać temat. Zazwyczaj wystarczy 30-40 stron. Przygotowując biznesplan należy pamiętać o takich aspektach jak: koszty, sprzedaż, stan zatrudnienia pracowników, klienci, dostawcy, marketing itp. Skrupulatnie przygotowany biznesplan może okazać się niezbędny w celu pozyskania funduszy na rozpoczęcie działalności gospodarczej np. kredytu bankowego lub dofinansowania z Urzędu Pracy i Funduszy Unijnych. Oczywiście w biznesplanie znajdą się założenia, które niekoniecznie muszą się sprawdzić.

Dlatego przy zakładaniu własnej działalności ważna jest również elastyczność, szybka adaptacja do zmieniających się warunków oraz działanie. Niemniej jednak biznesplan nawet jeśli w toku działań wprowadzamy w nim zmiany, jest potrzebny, aby nie pogubić się w chaosie pomysłów i obliczeń i mieć jasno określone drogowskazy prowadzące do poszczególnych celów.

Jak zwiększyć domowy budżet?

0

Niejedna osoba kiedyś była w sytuacji, kiedy to nie wystarczyło jej pieniędzy od jednej wypłaty to następnej. Jeśli chcesz, aby oszczędzanie towarzyszyło Ci na co dzień, to powinieneś zastanowić się, na czym tak naprawdę możesz zaoszczędzić. Dzięki temu będziesz wiedzieć, co możesz zrobić, aby wydawać na coś mniej pieniędzy, a z kolei to spowoduje, że domowy budżet się zwiększy. Najlepiej zrób listę, na co wydajesz pieniądze każdego dnia. Dzięki temu będziesz w stanie określić, na co przeznaczasz najwięcej środków finansowych.

Na podstawie listy będziesz mógł także określić, jakie wydatki są zbędne. Kiedy ograniczysz je, przy następnym podsumowaniu miesiąca na pewno zauważysz różnice i wydatki się zmniejszą. Jeśli ktoś ma stałą pracę i jego dochód się nie zmienia, to nie musi myśleć o tym, aby oszczędzać. Jeśli jednak praca jest sezonowa lub w niedalekiej przeszłości ma się w planie ją zmienić, to najlepiej jest zdecydować się na odłożenie jakiejś kwoty. Dzięki temu nie będzie trzeba się niczym przejmować, bo będzie mieć się na codzienne wydatki, a szukanie pracy będzie prostsze, bo będzie można się na nim całkowicie skupić.

Jeśli przez dłuższy czas nie możesz znaleźć pracy, a pieniądze na Twoim koncie się kończą, to powinieneś zdecydować się na jakąkolwiek pracę dorywczą. Dzięki temu nie będziesz mieć powodów do zmartwień, bo ze wszystkim będziesz radzić sobie doskonale. Nie ma pośpiechu i jeśli wiesz, że nie znajdziesz w najbliższym czasie swojej wymarzonej pracy, to powinieneś zdecydować się na inną, ale taką, która będzie Ci dawać możliwość utrzymania się.

Oszczędzanie na co dzień

0

Jeśli jesteś na etapie szukania pracy lub dopiero zamierzasz ją zmienić, to powinieneś zdecydować się na to, aby oszczędzać. Dzięki temu, że będziesz mieć odłożone pieniądze, nie będziesz musiał się niczym przejmować, bo mogą się one przydać w najmniej oczekiwanym momencie. Oszczędzanie nie jest takie proste, jak może się wydać i należy się do tego przyłożyć. Dzięki temu na pewno uda Ci się zaoszczędzić sporą kwotę pieniędzy i nie będziesz mieć co do tego żadnych wątpliwości. Najpierw jednak powinieneś określić, na co wydajesz najwięcej pieniędzy miesięcznie.

To spowoduje, że jasno będziesz znać swoją sytuację i będziesz wiedzieć, czego nie powinieneś kupować, aby Twój domowy budżet się zwiększył. Jedno jest pewne, jeśli chcesz odłożyć więcej pieniędzy na jakiś cel, to Twoja praca powinna być dobrze płatna. Dzięki temu nie będziesz musiał zastanawiać się, co jest dla Ciebie odpowiednie, a co nie, ale będziesz odkładał pieniądze na koncie i na pewno nie będziesz narzekać na to, jak przedstawia się Twój domowy budżet. Jeśli będziesz zmieniać pracę i szukanie pracy zajmie Ci trochę czasu, to i tak nie będziesz musiał się niczym przejmować, bo będziesz mieć pieniądze na koncie do dyspozycji i będziesz mieć za co żyć.

Najważniejsze jest to, aby wszystko dokładnie przemyśleć. Jeśli nie wiesz, jak możesz zaoszczędzić i na czym, to najlepiej jest zrobić listę wydatków. Dzięki temu będziesz wiedzieć, na co wydajesz najwięcej pieniędzy i nie będziesz musiał się już nad tym zastanawiać, ale ograniczysz te wydatki.

Ogłoszenia o pracę – gdzie są dostępne?

0

Szukanie pracy to nie lada wyzwanie i jeśli chcesz szybko uporać się z tym zadaniem, to przede wszystkim powinieneś napisać dobre CV. Dzięki temu, że jasno określisz swoje kwalifikacje, pracodawca będzie wiedzieć, czy nadajesz się do danej pracy, czy nie. Praca powinna być zgodna z naszymi kwalifikacjami i zainteresowaniami, ale nie zawsze jest to możliwe. Jeśli przez długo czas nie możesz znaleźć pracy w swoim zawodzie, to powinieneś podjąć jakąkolwiek z nich.

Dzięki temu w tym czasie będziesz mógł zarabiać, a praca ogłoszenia nadal będą mogły być przez Ciebie oglądane i jeśli tylko znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie, to będziesz mógł wysłać tam CV i być może uda Ci się dostać tę pracę. Oferty pracy są przeróżne, dlatego na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i będzie z tego w pełni zadowolony. Praca za granicą czy każda inna może być dla Ciebie odpowiednia, ale nie musi. Sam określ, w jaki sposób chcesz pracować i szukaj właśnie takiej pracy.

Dzięki temu, kiedy już ją znajdziesz, na pewno będziesz z niej zadowolony i nie zamienisz jej na żadną inną. Najważniejsze jest to, aby praca spełniała nasze oczekiwania, ale też zarobi były dla nas satysfakcjonujące. Jeśli Twoja obecna praca nie sprawia Ci przyjemności, to powinieneś zapoznawać się z ofertami, a być może uda Ci się znaleźć odpowiednią i będziesz mógł zmienić miejsce pracy. Jako że miejsca pracy są różne, to warto poczytać o nich opinie, zanim się zacznie tam pracować. Chodzi tutaj zwłaszcza o pracę za granicą. Dzięki temu na pewno taki wyjazd będzie dla Ciebie opłacalny.

Jak szybko znaleźć pracę?

0

Jeśli szukasz pracy, to powinieneś zapoznać się z różnymi ogłoszeniami. Znajdziesz je nie tylko na różnych stronach internetowych, ale też w prasie czy na tablicach ogłoszeń. Warto się z nimi zapoznawać, bo gdy tylko pojawi się jakaś interesująca nas oferta, to będziemy mogli się na nią zdecydować. Warto jest o tym pomyśleć, a dzięki temu nie będzie trzeba się niczym przejmować i wszystko będzie tak, jak powinno. Praca daje możliwość zarabiania pieniędzy, a to pomaga nam się utrzymać na co dzień. Jeśli nie chcesz zalegać z czynszem czy innymi opłatami, to powinieneś zadbać o stały dochód.

Dzięki nie nie będziesz musiał się niczym przejmować, ale też zarobione pieniądze będziesz mógł wydać na przyjemności. Praca ogłoszenia są różne, dlatego warto jest się z nimi na bieżąco zapoznawać. Kto wie, może znajdziesz takie ogłoszenie, jakie będzie dla Ciebie odpowiednie i chętnie wyślesz CV do danego pracodawcy. Pamiętaj, aby CV było zgodne z Twoimi kwalifikacjami. Dzięki temu pracodawca od razu będzie wiedzieć, czy nadajesz się na dane stanowisko, czy nie.

Oferty pracy mogą nam odpowiadać, ale nie muszą. Jeśli ktoś zaoferował Ci pracę, a Ty nie chcesz jej przyjąć, to nie bój się odmówić. Dzięki temu prędzej czy później na pewno znajdziesz odpowiednią pracę dla siebie i praca za granicą nie będzie konieczna. Jako że rodzai prac jest wiele, na pewno znajdziesz taką, jaka przypadnie Ci do gustu i będziesz mieć satysfakcję z tego, że pracujesz na danym stanowisku. Szukanie pracy może zająć trochę czasu, ale kiedy znajdzie się tę odpowiednią, to na pewno będzie się zadowolonym.

Czy warto pracować za granicą?

0

Jeśli szukasz pracy, to zapewne rozważasz różne opcje. Znalezienie dobrze płatnej i zgodnej z kwalifikacjami pracy nie jest takie proste, jak może się wydawać. Jeśli chcesz, aby o wiele łatwiej było Ci znaleźć pracę, to powinieneś zobaczyć oferty pracy. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jakie stanowiska są wolne i jeśli tylko na jakieś się zdecydujesz, to będziesz mógł złożyć CV.

Dostanie pracy nie jest takie proste, jak się wydaje i jeśli nie ma się odpowiednich kwalifikacji, to na pewno nie dostanie się wybranej pracy. Ogłoszenia o pracę są różne, dlatego nie poddawaj się i nieustannie jej szukaj. Dzięki temu prędzej czy później na pewno znajdziesz odpowiednie zatrudnienie i będziesz mieć satysfakcję. Wiele osób decyduje się na pracę za granicą. Jest to dobra praca tymczasowa, bo można sporo zarobić i mimo że przebywa się za granicą z dala od rodziny, to nie jest to aż tak uciążliwe, bo wie się, że za jakiś czas się do niej wróci. Praca za granicą jest bardziej opłacalna dla tych osób, które przez bardzo krótki czas chcą zarobić większą ilość pieniędzy.

Dzięki temu nie muszą one nie wiadomo ile czasu pracować, aby zarobić daną kwotę, ale robią to w o wiele krótszym czasie. Jeśli oferty pracy Ci nie odpowiadają, to powinieneś popytać znajomych, czy nie wiedzą oni czegoś o wolnym stanowisku w danej firmie. Dzięki temu będziesz mógł zgłosić swoją kandydaturę i kto wie, ale może dostaniesz tę pracę. Warto starać się o upragnione stanowisko pracy, bo być może dostanie się daną pracę i będzie ona spełnieniem marzeń.

ZOBACZ TEŻ