Wdrożenie normy ISO 9001 krok po kroku

0

Posiadanie Sytemu Zarządzania Jakością przez organizację wiąże się z wieloma korzyściami zarówno materialnymi np. finansowymi, jak i niematerialnymi np. wizerunkowymi. Aby otrzymać certyfikat ISO 9001 trzeba pozytywnie przejść przez niezależny audyt certyfikacyjny. Warto jednak wiedzieć, że droga organizacji do posiadania certyfikowanego Systemu Zarządzania Jakością jest znacznie dłuższa. Zobacz poniżej jakie należy wykonać kroki.

Poradnik lokat bankowych

0

Aby lokata bankowa przyniosła największe korzyści (nie tylko dla portfela), wybierz tę, najbardziej dostosowaną do Twoich potrzeb, oczekiwań oraz możliwości finansowych.

W artykule omówimy specyfikę lokaty bankowej. Podpowiemy również, czym się kierować, wybierając tę najlepszą.

Historia Bitcoina

0

Dla wielu osób to niepojęte – jak można płacić bitcoinami? Przecież one nie są prawdziwe! Technologia jednak wkracza coraz bardziej w nasze życie i sprawia, że to co wirtualne bywa równie prawdziwe, co te namacalne rzeczy. Do kryptowalut przekonuje się coraz więcej przedsiębiorstw i poważnych biznesmenów. To wszystko sprawia, że wciąż zyskują one na wartości.

Drapieżne Subaru Levorg GT-Sport

0

Subaru Levorg swoją nazwę zawdzięcza zbitce trzech słów, tłumaczonych jako dziedzictwo, rewolucja i podróżowanie. Patrząc na ten samochód trudno nie zgodzić się z zamysłem twórców. Nawiązuje do wszystkiego, co marka osiągnęła w trakcie swego istnienia, rozwiązaniami technicznymi wychodzi poza schemat, a jego celem jest wyłącznie to, aby bez przeszkód mknąć przed siebie.

Kryptoportal.pl – najlepsze źródło wiedzy o kryptowalutach

0

Każdy z nas od zarania dziejów szukał sposobu, aby zarabiać więcej i aby uciec od obecnych wszędzie kontroli, podatków oraz zasad zupełnie sprzecznych z wolnym rynkiem. W ten sposób narodziły się kryptowaluty…

Czym są krytptowaluty i bitcoin?

Na początek warto powiedzieć kilka słów o tym, co to w ogóle są te kryptowaluty. Otóż mówiąc naprawdę dość ogólnie można je nazwać wirtualną walutą. Jednak, co bardzo istotne, nie muszą one posiadać konkretnej wartości pieniężnej. Ich wartość może bowiem być ukryta w usługach, produktach, nieruchomościach. Co więcej – kryptowaluty powstały niezależnie od działalności ogromnych instytucji finansowych. Wymykają się one także międzynarodowym regulacjom, podatkom, komornikom. Słowem – kryptowaluty reprezentują wolny rynek!

Kryptoportal – najświeższe informacje

Jak jednak widać – kryptowaluty są na początku przynajmniej dość abstrakcyjnym pojęciem. Trudno jest zrozumieć, jak to działa, w jaki sposób można tu zarobić i na czym polegają inwestycje w tym świecie. Dlatego też trzeba poczytać trochę o tym zagadnieniu – idealny jest tu Forum KryptoPortal. Co na nim znajdziemy? Przede wszystkim przeróżne artykuły wyjaśniające kryptowaluty oraz sposób zarządzania nimi. To jednak jeszcze nie wszystko. Na stronie tej znajdziemy także kursy kryptowalut usd oraz na inne waluty na świecie. Podane także będą najświeższe informacje i notowania a także możliwości zdobycia kryptowalut całkowicie za darmo! Warto zatem na pewno tam zajrzeć, nauczyć się wszystkiego i wejść do gry o sukces!

Strata pieniędzy czy zysk? Jak działa IKZE?

0

IKZE to prosty i stosunkowo bezpieczny sposób długoterminowego oszczędzania na przyszłą emeryturę. Sprawdź, co musisz o nim wiedzieć.

Jak wziąć pożyczkę? Nie musisz nawet wychodzić z domu!

0

Jeśli zastanawiasz się jak wziąć pożyczkę, mamy dla Ciebie dobrą informację. Wystarczy Ci komputer i około pół godziny wolnego czasu. Pamiętaj jednak, że musisz również spełnić wymogi instytucji parabankowej, której ofertę wybierzesz.

Droga do bogactwa 7 błędów

0

Droga do bogactwa wiedzie przez różnego rodzaju dylematy, które wymagają od Ciebie małych poświęceń. Pozwól, że przedstawię Tobie siedem najczęstszych błędów na drodze do bogactwa.

Spis treści:

1. Czas na oszczędności
2. Mam pieniądze po co oszczędzać
3. Nie mam pieniędzy na oszczędzanie
4. Odłożę pod koniec miesiąca
5. Przecież są pożyczki
6. Spłacenie kredytu to pestka
7. Wydaję zasługuję na to

1. Czas na oszczędności
Jesteś człowiekiem prawym i nie chcesz oszukiwać. Szukasz więc dróg do bogactwa, które nie będą wynikiem oszustwa. Chcesz w wieku 40 lat przejść na emeryturę ale nie widzisz siebie w wojsku czy policji. Oznacza to, że musisz zacząć oszczędzać. Myślisz, że masz jeszcze czas, przecież jesteś dopiero na początku swojej kariery. Niestety jesteś w błędzie. Oszczędności, które sprawią, że staniesz się bogaty trzeba generować systematycznie przez całe życie. Im wcześniej zaczniesz tym szybciej uzbierasz.

2. Mam pieniądze po co oszczędzać
Pracujesz a Twoja pensja wystarcza na wszelkie Twoje pragnienia, które natychmiast spełniasz? Chciałbyś aby tak było przez całe życie? Nie ma sprawy, musisz tylko zacząć część tych pieniędzy oszczędzać. Wydane wszystkie pieniądze nie dadzą Tobie zysku w przyszłości – chyba, że mądrze je inwestujesz.

3. Nie mam pieniędzy na oszczędzanie
Chciałbyś oszczędzać ale nie masz pieniędzy… Każda wymówka jest dobra. Jak mówi przysłowie „nie od razu Rzym zbudowano”. Zacznij od oszczędzania małych kwot, a w końcu zauważysz, że oprocentowanie daje Tobie zysk, coraz to większy i większy.

4. Odłożę pod koniec miesiąca
Odkładasz oszczędności pod koniec miesiąca i łapiesz się na tym, że nie masz zbyt wiele do oszczędzania? To błąd! Popraw swoje nawyki oszczędzania. Od razu ustal ile chcesz oszczędzić i tak kumuluj wydatki abyś mógł oszczędzić te pieniądze.

5. Przecież są pożyczki
Nie oszczędzasz, ponieważ wolisz wziąć pożyczkę? Uważasz, że łatwą taką pożyczkę spłacić? Niestety ale pożyczkę spłaca się latami, szczególnie jeśli jej kwota jest wysoka. Na pewno marzysz o mieszkaniu na własność, które kosztuje mniej więcej 300 000 złotych, około 50 metrów kwadratowych. Zatem pomyśl, ile lat spłacałbyś tak wysoką pożyczkę i ile musiałbyś zarabiać, na raty i utrzymanie? Masz rację pożyczka się nie opłaca. Lepiej jest zacząć oszczędzać już teraz!

6. Spłacenie kredytu to pestka
Uważasz, że spłacenie kredytu nie jest trudne? Pomyśl ile zarabiasz, ile kosztuje utrzymanie siebie, dorzuć do tego przyszłą rodzinę i oblicz, czy stać Cię na kredyt. Zacznij oszczędzać na swoje marzenia. Wyprzedzaj fakty.

7. Wydaję zasługuję na to
Ciężko pracujesz więc wychodzisz z założenia, że zasługujesz na wydawanie swoich pieniędzy. Oczywiście, że tak ale co będzie w przyszłości, kiedy nic nie zaoszczędzisz, a Twój zapał, predyspozycje i siły spadną wraz z wiekiem? Będziesz musiał zrezygnować z nawyków i wygód. Zaoszczędź nieco tych pieniędzy i ciesz się świadomością, że i na starość poziom Twojego życia będzie duży.

Tych kilka krótkich porad z ukazaniem błędów pozwoli Tobie w szybki sposób zgromadzić pieniądze na przyszłość. Twoja przyszłość nie musi wiązać się z niepokojem o poziom życia.

Biznesplan – co powinien zawierać i dlaczego jest tak ważny

0

Niektóre badania pokazują, że blisko 90% firm, które przed rozpoczęciem działalności gospodarczej nie opracowały biznesplanu, upada po zaledwie roku swojej działalności. Dlatego stworzenie biznesplanu powinno być jednym z pierwszych kroków przed założeniem własnego biznesu.

Taki plan służy nie tylko ocenie czy dane przedsięwzięcie się opłaca, ale też pomaga krok po kroku dojść do wyznaczonych celów. Powinien też zwięźle określać wizję przyszłego przedsiębiorcy, najważniejsze cele działalności oraz konkretne działania, prowadzące do osiągnięcia tych celów. Jak każdy dokument planistyczny powinien też przewidywać ryzyko oraz trudności, jakie przyszły przedsiębiorca może napotkać na drodze do osiągnięcia swoich biznesowych celów.

Biznesplan powinien być logiczny, konkretny i napisany językiem zrozumiałym nawet dla osób spoza branży. Nie powinien być zbyt długi, ale w wyczerpujący sposób przedstawiać temat. Zazwyczaj wystarczy 30-40 stron. Przygotowując biznesplan należy pamiętać o takich aspektach jak: koszty, sprzedaż, stan zatrudnienia pracowników, klienci, dostawcy, marketing itp. Skrupulatnie przygotowany biznesplan może okazać się niezbędny w celu pozyskania funduszy na rozpoczęcie działalności gospodarczej np. kredytu bankowego lub dofinansowania z Urzędu Pracy i Funduszy Unijnych. Oczywiście w biznesplanie znajdą się założenia, które niekoniecznie muszą się sprawdzić.

Dlatego przy zakładaniu własnej działalności ważna jest również elastyczność, szybka adaptacja do zmieniających się warunków oraz działanie. Niemniej jednak biznesplan nawet jeśli w toku działań wprowadzamy w nim zmiany, jest potrzebny, aby nie pogubić się w chaosie pomysłów i obliczeń i mieć jasno określone drogowskazy prowadzące do poszczególnych celów.

Jak zwiększyć domowy budżet?

0

Niejedna osoba kiedyś była w sytuacji, kiedy to nie wystarczyło jej pieniędzy od jednej wypłaty to następnej. Jeśli chcesz, aby oszczędzanie towarzyszyło Ci na co dzień, to powinieneś zastanowić się, na czym tak naprawdę możesz zaoszczędzić. Dzięki temu będziesz wiedzieć, co możesz zrobić, aby wydawać na coś mniej pieniędzy, a z kolei to spowoduje, że domowy budżet się zwiększy. Najlepiej zrób listę, na co wydajesz pieniądze każdego dnia. Dzięki temu będziesz w stanie określić, na co przeznaczasz najwięcej środków finansowych.

Na podstawie listy będziesz mógł także określić, jakie wydatki są zbędne. Kiedy ograniczysz je, przy następnym podsumowaniu miesiąca na pewno zauważysz różnice i wydatki się zmniejszą. Jeśli ktoś ma stałą pracę i jego dochód się nie zmienia, to nie musi myśleć o tym, aby oszczędzać. Jeśli jednak praca jest sezonowa lub w niedalekiej przeszłości ma się w planie ją zmienić, to najlepiej jest zdecydować się na odłożenie jakiejś kwoty. Dzięki temu nie będzie trzeba się niczym przejmować, bo będzie mieć się na codzienne wydatki, a szukanie pracy będzie prostsze, bo będzie można się na nim całkowicie skupić.

Jeśli przez dłuższy czas nie możesz znaleźć pracy, a pieniądze na Twoim koncie się kończą, to powinieneś zdecydować się na jakąkolwiek pracę dorywczą. Dzięki temu nie będziesz mieć powodów do zmartwień, bo ze wszystkim będziesz radzić sobie doskonale. Nie ma pośpiechu i jeśli wiesz, że nie znajdziesz w najbliższym czasie swojej wymarzonej pracy, to powinieneś zdecydować się na inną, ale taką, która będzie Ci dawać możliwość utrzymania się.

ZOBACZ TEŻ