Czy bycia liderem można się nauczyć?

0
Czy bycia liderem można się nauczyć?

Teoretycy zarządzania od dawna analizują różne modele przywództwa i starają się określić cechy prawdziwego lidera. Dlaczego niektórzy szefowie bez większych problemów zjednują do siebie pracowników i sprawiają, że czują się przy nich dobrze? Co powoduje, że ludzie chcą z nimi współpracować, spotykać się i z zaangażowaniem uczestniczą we wspólnych projektach? O ile modele przywództwa tworzone przez badaczy znacząco różnią się od siebie i trudno o jakikolwiek konsensus, to w jednym pozostają zgodne – kluczem do sukcesu lidera jest jego charyzma.

Dlaczego warto korzystać z papierowych notatników? – zeszyt Pukka Pad

0
Dlaczego warto korzystać z papierowych notatników? – zeszyt Pukka Pad

Aktualnie za sprawą cyfryzacji społeczeństwa wiele codziennych czynności przenosi się do Internetu. W dzisiejszym artykule rozważymy to, czy sztuka notowania na papierze to już przeżytek? Na samym początku chcieliśmy zaznaczyć, ze zdecydowanie z postawioną teza się nie zgadzamy i w tym artykule postaramy się pokazać, że zwykły zeszyt Pukka Pad może być fenomenalnym narzędziem pracy, wzmagać kreatywność, jak również ćwiczyć dłoń i nadgarstek.

Pismo ręczne to nie przeżytek!

No właśnie większość osób, która przerzuciła się już na laptopy, ma problem w momencie, kiedy przyjdzie im napisać coś ręcznie. Literki są niewyraźne i nie trzymają się już ram tak, jak niegdyś na zajęciach z pisma technicznego w podstawówce. Posiadając chociaż jeden zeszyt Pukka Pad, można regularnie ćwiczyć nadgarstek, dzięki czemu zachowamy zdolność wyraźnego pisania i będziemy gotowi na moment, w którym przyjdzie nam stworzyć jakiś dłuższy tekst. Oczywiście nie mamy na myśli tego, żeby na siłę tworzyć pisemnie duże wypracowania. Klawiatura to oczywiście duże przyspieszenie i cenny wynalazek, jednak korzystanie z zeszytu Pukka Pad i pióra do zapisywania ciekawych pomysłów, cytatów wartych zapamiętania itp. to bardzo dobry pomysł.

Artykuły papiernicze dla uczniów i studentów

Oczywiście z zeszytów Pukka Pad nadal będą korzystać (przynajmniej jak na ten moment) uczniowie i studenci. Od tych pierwszy nadal wymaga się, aby notowali w formie papierowe, a ci drudzy często wybierają tradycyjne notatniki, żeby nie nosić ze sobą ciężkiego laptopa. W ofercie marki znajdziemy bardzo wiele różnego rodzaju zeszytów Pukka Pad, które idealnie sprawdzą się, jako akcesoria papiernicze na każdą okazję. Dobrze wybierać tego typu firmy, ponieważ ma się pewność, że będą to wysokiej jakości materiały pochodzące od renomowanego producenta.

Zeszyty Pukka Pad to również doskonały wybór dla osób, które cenią sobie dobry wygląd i przykładają uwagę do tego, aby wszystkie akcesoria, z których korzystają, odznaczały się estetyką. Okładki materiałów zostały wykonane nie tylko z wysokiej jakości papieru oraz tworzyw sztucznych, ale także ozdobione w efektowne grafiki, jak również ciekawe zestawiania kolorystyczne. Taki zeszyt Pukka Pad idealnie sprawdzi się na każdą okazję, a w dodatku będzie funkcjonalnym narzędziem codziennego użytku. Z zeszytów Pukka Pad można korzystać w formie notatnika, kalendarza, książki adresowej, a nawet pamiętnika. To, co będziemy w nim zapisywać lub tworzyć pozostaje już tylko indywidualną kwestią użytkownika, jednak ważne jest to, że będą to materialne twory.

Na czym polega obsługa prawna inwestycji budowlanych?

0
Na czym polega obsługa prawna inwestycji budowlanych?

Prawo budowlane wymaga wąskiej specjalizacji. Jest to dziedzina, która wymaga ciągłej aktualizacji wiedzy. Obsługa prawna inwestycji budowlanych to kompleksowo wsparcie wykwalifikowanego i doświadczonego prawnika. Bierze on na swoje barki wszelkie sprawy formalne, co znacząco usprawnia realizację całego przedsięwzięcia.

Kiedy outsourcing kadrowo-płacowy się nie opłaca?

0
Kiedy outsourcing kadrowo-płacowy się nie opłaca?

Każda firma nastawiona jest na zarabianie pieniędzy, a zatem poszukiwanie oszczędności w jej bieżącym funkcjonowaniu jest normalnym, przedsiębiorczym działaniu. Jedną z opcji poszukiwania oszczędności jest outsourcing kadrowo płacowy. Bywają jednak sytuacje, w których nie jest on najlepszym wyjściem.

Psychoterapia – poznaj najważniejsze etapy

0
Psychoterapia - poznaj najważniejsze etapy

Coraz więcej Polaków korzysta z psychoterapii. Też się nad nią zastanawiasz, ale nie wiesz czego się spodziewać? Sprawdź jakie są jej najważniejsze etapy.

Druk na tkaninach

0
Druk na tkaninach

Technika rozwija się w zastraszającym tempie. Dotyka ona w zasadzie każdej gałęzi gospodarki, każdej branży. Postęp jest nie unikniony ale nie należy sie go bać, lecz iść z duchem czasu.

Przykładem rozwoju technicznego jest branża odzieżowa. Choćby poprzez obecnie bardzo popularnu druk na tkaninach. Czasy gdy ubieraliśmy oklepane przez wiele innych osób ciuchy, z powtarzającym się wzorem w zasadzie możemy uznać za historię. Teraz każdy z nas może nosić na braniu tylko to co mu się najbardiej podoba całkowicie odstępując od sklepowej komercji.

Nadrukować można dowolny tekst, obrazek, historię swojej nieszczęśliwej miłości, nasze upodobania itp. itd. Jest to na tyle popularna technika, że nadruku na tkaninach dokonać możemy w wielu dostępnych punktach. Wystarczy dowolna tkanina, nie ma ograniczeń pod tym względem. Nadruk można wykonać na koszulce spodniach, czapce, byle by interesująca nas część garderoby zmieściła się do przeznaczonej do tego drukarce.

Niech nie zmyli nas nazwa drukarki. Ponieważ nie jest to typowa drukarka jaką znamy z codziennego życia. To trochę bardziej skomplikowane urządzenie, wykorzystujące specjalnie opracowane techniki, które najpierw odwzorowują nasz obraz czy tekst, kolejnie nanoszą go na tkaninę a ostatecznie utwardzają i zabezpieczają przed łuszczeniem czy spieraniem się. Tak profesjonalnie wykonany nadruk na naszej tkaninie przetrwa bardzo długo. Nie ma się czego obawiać- ubranie z nadrukiem można prać tak samo jak ubranie z sieciówki. Pokuszę się o stwierdzenie, że jest on może trwalszy niż niejeden nadruk na koszulce z renomowanej firmy.

Nosząc własne nadruki, możesz w ten sposób powiedzieć o sobie bardzo dużo pozostałym osobom. Po takim elemencie można ocenić upodobania, styl, i wiele innych cech. Nadrukowując imię płci przeciwnej nie trudno wywnioskować, że jesteś osobą zakochaną, umieszczając na czapce logo drużyny piłkarskiej dowiemy się, że jesteś jej kibicem.

Nie bójmy się być oryginalnymi jednak należy pamiętać o cienkiej granicy między modą a kiczem.

Czy ubezpieczenie na życie jest dla każdego?

0
Czy ubezpieczenie na życie jest dla każdego?

Poruszając się w tematyce ubezpieczeń możemy zdać sobie bardzo szybko sprawę z tego, że nie są one jednorodne. Albo też że sama kwestia może nam przysporzyć wiele emocji. Z jednej strony nie są one przeznaczone, przynajmniej w myśleniu ogółu oraz niektórych firm, dla osób „za starych”, z drugiej strony niezbyt optymistyczne jest patrzenie w ten sposób na życie wśród młodych. Jak to więc jest z tymi ubezpieczeniami?

W jakich sytuacjach przyda Ci się pieczątka firmowa?

0

Pieczątka to narzędzie, które jest Ci niezbędne, gry prowadzisz działalność gospodarczą. Bez względu na branżę, profil czy skalę działalności – stemple będziesz wykorzystywać niemal codziennie. Do czego? Oto najbardziej typowe zastosowania.

Pomysł na sklep internetowy

0

Chcesz mieć swój sklep internetowy, ale nie masz konkretnego pomysłu nabiznes e-commerce, który chcesz utworzyć? Jeśli tak, to jest to artykuł dla Ciebie! Nawet jeśli masz pewność, że e-commerce jest Twoją przyszłością, nie możesz zacząć sprzedawać żadnego produktu – bez konkretnej koncepcji.

W dzisiejszych czasach wiele nisz rynkowych jest całkowicie wypełnionych, co uniemożliwia samodzielne wejście w przestrzeń. Czy chcesz wiedzieć, co ludzie będą chcieli kupić w najbliższej przyszłości? Jakie są najbardziej poszukiwane produkty? Przygotuj się na sukces, ponieważ po przeczytaniu tego artykułu twój pomysł na e-commerce będzie o wiele bliższy!

Na co zwracać uwagę przy wyborze produktu?

Staraj się postawić na tzw. cross-selling. W ten sposób będziesz miał większe szanse na zarabianie pieniędzy. Np. sprzedając aparaty fotograficzne – pamiętaj, że w Twoim sklepie powinno być w ofercie jeszcze wiele różnych akcesoriów, które można kupić, aby uzupełnić funkcjonalność tego sprzętu. Ponadto będziesz mieć więcej opcji dla swojej strategii marketingowej. Zastanów się, ile wpisów na blogu możesz napisać, wyjaśniając, do czego służą poszczególne akcesoria.

Dlatego też musisz wybrać produkt, który pozwoli Ci dużo o nim napisać

Potrzebujesz sektora produktów, do którego możesz napisać mnóstwo ciekawych artykułów i publikować sporo treści. Na przykład rzuć okiem na rynek etui do telefonów. Ile artykułów będzie można o tym napisać? Tylko kilka, ponieważ nie ma zbyt wielu użytkowników, którzy chcieliby przeczytać coś więcej o tym temacie. Co innego, jeśli postawisz na sklep z: odzieżą damską, książkami czy muzyką, albo sprzętem sportowym. Najważniejsze jednak jest to, byś wybrał asortyment, który Ci się podoba, bowiem sprzedaż czegoś, czego nie lubisz, być może na ten moment nie będzie dla Ciebie problemem, ale możemy Cię zapewnić, że nie minie rok, a już będziesz miał tego dość – i to nawet jeśli sklep jest postawiony nawet na najlepszej platformie takiej jak https://www.idosell.com/pl/shop/.

Jeśli pasjonujesz się tym tematem, wokół którego będzie oscylować Twoja oferta – nie zmęczysz się tym, a także wymyślisz nowe sposoby sprzedaży swoich produktów, z nowszymi artykułami, które będą je promować, i tak dalej.

Znajdź produkty, które są już pożądane na rynku

Częstym błędem, który zwykle popełnia się na początku, jest zdumienie produktem. Nagle znajdziesz produkt, który Cię zadziwia. Jest to przydatne, jest dobrej jakości, a cena jest konkurencyjna. Wydaje się być idealnym pomysłem na sklep internetowy – ale cóż, może nie zdawałeś sobie sprawy, ale właśnie popełniłeś wielki błąd. Bez względu na to, jak dobry jest produkt, jeśli użytkownicy o nim nie wiedzą lub nie jest to produkt o dużym popycie, będzie bardzo trudno go sprzedać.

Jak dbać o czystość w firmie?

0

Firma powinna być nie tylko dobrze zorganizowana pod kątem usługowym, ale również zadbana wizualnie, zwłaszcza gdy podejmujemy w jej siedzibie klientów. Wiele przedsiębiorstw inwestuje obecnie w budowanie pozytywnego wizerunku, wraz z identyfikacją wizualną, a zapomina o tak prozaicznych kwestiach jak zadbanie o czystość w samym budynku.

Tymczasem zatrudnienie osób do sprzątania, zarówno w małym biurze, jak również i tym wielkopowierzchniowym jest po prostu niezbędne. Warto zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie firmy zewnętrznej, która posiada swój sprzęt, czy też raczej zainwestowanie w wózki serwisowe do sprzątania oraz pracowników na stałe związanych z naszym przedsiębiorstwem.

Dlaczego czystość jest ważna?

Pytanie prozaiczne, prawda? Okazuje się, że nie do końca. Prowadzenie biznesu wymaga nie tylko dbania o wizerunek oraz wszystkie kwestie związane z klientami, ale również zatroszczenia się o komfort pracowników. Z jednej strony konkretne obowiązki narzucają nam Kodeks Pracy oraz przepisy BHP. Z drugiej każdy przedsiębiorca powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak istotne jest dbanie o komfort fizyczny i psychiczny pracownika – głównie dlatego, że przekłada się to bezpośrednio na efekty jego pracy. I tak, ogólnie pracownik powinien mieć dostęp do przestrzeni, z której może skorzystać np. podczas przerwy do przygotowania sobie gorącego posiłku bądź napoju. Co więcej, do jego dyspozycji niezbędna jest oczywiście również toaleta. Wszystkie te przestrzenie, łącznie z powierzchnią biurową, wymagają systematycznego dbania o ich czystość. Zatrudnienie pracownika, zakupienie wózków serwisowych do sprzątania i niezbędnej chemii czy zainwestowanie we współpracę z firmą sprzątającą można uznać za bezpośredni rozwój firmy.

Firma zewnętrzna czy pracownik?

Ta kwestia powinna być rozpatrzona indywidualnie. Jeśli wynajmujemy biuro w większym budynku, to zazwyczaj w ramach opłaty za najem posiadamy już usługę sprzątania. Możemy też wynająć firmę we współpracy z innymi przedsiębiorstwami mającymi siedziby w danym miejscu. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że firma zewnętrzna posiada niezbędny sprzęt oraz produkty do sprzątania. Nie każdy jednak będzie chciał wpuścić obcą osobę zatrudnioną w innej firmie do swojej przestrzeni biurowej, gdzie dostępne są m.in. dane osobowe kontrahentów czy klientów. Tutaj o wiele korzystniejsze wydaje się zatrudnienie pracownika i wyposażenie go w wózki serwisowe do sprzątania, chemię gospodarczą oraz podpisanie z nim umowy o tajności danych. Oczywiście, nie usuwa to obowiązku przechowywania dokumentów w sposób zabezpieczony.

Podsumowanie zagadnienia

Jak widać, sprawa jest dość jednoznaczna: wszędzie, gdzie mowa o dostępie do danych wrażliwych, lepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie pracownika. Wiąże się to z udostępnieniem mu przestrzeni magazynowej, a także wózków serwisowych do sprzątania o wymiarach dopasowanych do potrzeb czy niezbędnej chemii. Z kolei w przypadku, gdy biuro jest niewielkie i wynajmowane, a przestrzeń wspólna obsługiwana przez posiadacza budynku – warto o czystość dbać we własnym zakresie, korzystając przy tym z usług firmy sprzątającej na wszystkich powierzchniach wspólnych.

ZOBACZ TEŻ