W jakich sytuacjach przyda Ci się pieczątka firmowa?

0

Pieczątka to narzędzie, które jest Ci niezbędne, gry prowadzisz działalność gospodarczą. Bez względu na branżę, profil czy skalę działalności – stemple będziesz wykorzystywać niemal codziennie. Do czego? Oto najbardziej typowe zastosowania.

Pomysł na sklep internetowy

0

Chcesz mieć swój sklep internetowy, ale nie masz konkretnego pomysłu nabiznes e-commerce, który chcesz utworzyć? Jeśli tak, to jest to artykuł dla Ciebie! Nawet jeśli masz pewność, że e-commerce jest Twoją przyszłością, nie możesz zacząć sprzedawać żadnego produktu – bez konkretnej koncepcji.

W dzisiejszych czasach wiele nisz rynkowych jest całkowicie wypełnionych, co uniemożliwia samodzielne wejście w przestrzeń. Czy chcesz wiedzieć, co ludzie będą chcieli kupić w najbliższej przyszłości? Jakie są najbardziej poszukiwane produkty? Przygotuj się na sukces, ponieważ po przeczytaniu tego artykułu twój pomysł na e-commerce będzie o wiele bliższy!

Na co zwracać uwagę przy wyborze produktu?

Staraj się postawić na tzw. cross-selling. W ten sposób będziesz miał większe szanse na zarabianie pieniędzy. Np. sprzedając aparaty fotograficzne – pamiętaj, że w Twoim sklepie powinno być w ofercie jeszcze wiele różnych akcesoriów, które można kupić, aby uzupełnić funkcjonalność tego sprzętu. Ponadto będziesz mieć więcej opcji dla swojej strategii marketingowej. Zastanów się, ile wpisów na blogu możesz napisać, wyjaśniając, do czego służą poszczególne akcesoria.

Dlatego też musisz wybrać produkt, który pozwoli Ci dużo o nim napisać

Potrzebujesz sektora produktów, do którego możesz napisać mnóstwo ciekawych artykułów i publikować sporo treści. Na przykład rzuć okiem na rynek etui do telefonów. Ile artykułów będzie można o tym napisać? Tylko kilka, ponieważ nie ma zbyt wielu użytkowników, którzy chcieliby przeczytać coś więcej o tym temacie. Co innego, jeśli postawisz na sklep z: odzieżą damską, książkami czy muzyką, albo sprzętem sportowym. Najważniejsze jednak jest to, byś wybrał asortyment, który Ci się podoba, bowiem sprzedaż czegoś, czego nie lubisz, być może na ten moment nie będzie dla Ciebie problemem, ale możemy Cię zapewnić, że nie minie rok, a już będziesz miał tego dość – i to nawet jeśli sklep jest postawiony nawet na najlepszej platformie takiej jak https://www.idosell.com/pl/shop/.

Jeśli pasjonujesz się tym tematem, wokół którego będzie oscylować Twoja oferta – nie zmęczysz się tym, a także wymyślisz nowe sposoby sprzedaży swoich produktów, z nowszymi artykułami, które będą je promować, i tak dalej.

Znajdź produkty, które są już pożądane na rynku

Częstym błędem, który zwykle popełnia się na początku, jest zdumienie produktem. Nagle znajdziesz produkt, który Cię zadziwia. Jest to przydatne, jest dobrej jakości, a cena jest konkurencyjna. Wydaje się być idealnym pomysłem na sklep internetowy – ale cóż, może nie zdawałeś sobie sprawy, ale właśnie popełniłeś wielki błąd. Bez względu na to, jak dobry jest produkt, jeśli użytkownicy o nim nie wiedzą lub nie jest to produkt o dużym popycie, będzie bardzo trudno go sprzedać.

Jak dbać o czystość w firmie?

0

Firma powinna być nie tylko dobrze zorganizowana pod kątem usługowym, ale również zadbana wizualnie, zwłaszcza gdy podejmujemy w jej siedzibie klientów. Wiele przedsiębiorstw inwestuje obecnie w budowanie pozytywnego wizerunku, wraz z identyfikacją wizualną, a zapomina o tak prozaicznych kwestiach jak zadbanie o czystość w samym budynku.

Tymczasem zatrudnienie osób do sprzątania, zarówno w małym biurze, jak również i tym wielkopowierzchniowym jest po prostu niezbędne. Warto zastanowić się, czy lepszym rozwiązaniem będzie zatrudnienie firmy zewnętrznej, która posiada swój sprzęt, czy też raczej zainwestowanie w wózki serwisowe do sprzątania oraz pracowników na stałe związanych z naszym przedsiębiorstwem.

Dlaczego czystość jest ważna?

Pytanie prozaiczne, prawda? Okazuje się, że nie do końca. Prowadzenie biznesu wymaga nie tylko dbania o wizerunek oraz wszystkie kwestie związane z klientami, ale również zatroszczenia się o komfort pracowników. Z jednej strony konkretne obowiązki narzucają nam Kodeks Pracy oraz przepisy BHP. Z drugiej każdy przedsiębiorca powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak istotne jest dbanie o komfort fizyczny i psychiczny pracownika – głównie dlatego, że przekłada się to bezpośrednio na efekty jego pracy. I tak, ogólnie pracownik powinien mieć dostęp do przestrzeni, z której może skorzystać np. podczas przerwy do przygotowania sobie gorącego posiłku bądź napoju. Co więcej, do jego dyspozycji niezbędna jest oczywiście również toaleta. Wszystkie te przestrzenie, łącznie z powierzchnią biurową, wymagają systematycznego dbania o ich czystość. Zatrudnienie pracownika, zakupienie wózków serwisowych do sprzątania i niezbędnej chemii czy zainwestowanie we współpracę z firmą sprzątającą można uznać za bezpośredni rozwój firmy.

Firma zewnętrzna czy pracownik?

Ta kwestia powinna być rozpatrzona indywidualnie. Jeśli wynajmujemy biuro w większym budynku, to zazwyczaj w ramach opłaty za najem posiadamy już usługę sprzątania. Możemy też wynająć firmę we współpracy z innymi przedsiębiorstwami mającymi siedziby w danym miejscu. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że firma zewnętrzna posiada niezbędny sprzęt oraz produkty do sprzątania. Nie każdy jednak będzie chciał wpuścić obcą osobę zatrudnioną w innej firmie do swojej przestrzeni biurowej, gdzie dostępne są m.in. dane osobowe kontrahentów czy klientów. Tutaj o wiele korzystniejsze wydaje się zatrudnienie pracownika i wyposażenie go w wózki serwisowe do sprzątania, chemię gospodarczą oraz podpisanie z nim umowy o tajności danych. Oczywiście, nie usuwa to obowiązku przechowywania dokumentów w sposób zabezpieczony.

Podsumowanie zagadnienia

Jak widać, sprawa jest dość jednoznaczna: wszędzie, gdzie mowa o dostępie do danych wrażliwych, lepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie pracownika. Wiąże się to z udostępnieniem mu przestrzeni magazynowej, a także wózków serwisowych do sprzątania o wymiarach dopasowanych do potrzeb czy niezbędnej chemii. Z kolei w przypadku, gdy biuro jest niewielkie i wynajmowane, a przestrzeń wspólna obsługiwana przez posiadacza budynku – warto o czystość dbać we własnym zakresie, korzystając przy tym z usług firmy sprzątającej na wszystkich powierzchniach wspólnych.

Zarządzanie produkcją . Software, największym pomocnikiem

0

Współcześnie można znaleźć oprogramowanie do wszystkiego. Począwszy od przepisów na ciasta, aż po zaawansowane oprogramowanie do projektów architektonicznych lub obliczeń wytrzymałościowych. Na rynku można znaleźć programy czy też nawet całe systemy zarządzania produkcją zwane w skrócie ERP (ang. Enterprise Resource Planning). Niektórzy mogą pomyśleć, że to kolejne badziewie, bez którego można się obyć i nie wydawać na to pieniędzy. Prawdą jest, że można prowadzić firmę bez tego systemu, jednak kto nie chce sobie ułatwić życia, zniwelować błędy i przyśpieszyć produkcji?

Przyjrzyjmy się bliżej co to takiego ten cały system ERP.

Oprogramowanie ERP integruje wszystkie działy oraz funkcje w danym przedsiębiorstwie. Rozumiemy to jako stworzenie jednej wspólnej bazy danych gdzie zachowane będą informacje z wszystkich działów firmy. Wszyscy pracownicy z różnych działów takich jak na przykład magazyn, dystrybucja, produkcja czy marketing pracują na wspólnej bazie danych. Co dzięki temu możemy uzyskać? Przejrzystość danych, łatwość uzyskania danej informacji oraz wspólna kontrola nad zasobami firmy.

Jak to wygląda w praktyce?

Gdy stworzymy już wspólną bazę danych należy określić uprawnienia użytkowników. Dla przykładu weźmy dział produkcji. Pracownicy tego działu mogą mieć wgląd w stany magazynowe czy bazę dostawców. Nie ma sensu udostępniać im praw do działu zasobów ludzkich czy marketingu bo tym się przecież nie zajmują. Jeżeli wybierzemy dany produkt, możemy z łatwością uzyskać na jego temat szereg informacji. Czy na magazynie znajdują się wszystkie elementy niezbędne do jego produkcji. Jakie obróbki oraz na jakich maszynach są przewidziane, czasy danych operacji, ilość bieżących zamówień oraz wiele innych.

Największe zalety?

System tworzony jest pod dane przedsiębiorstwo. Istnieją elementy interfejsu, które są stałe, natomiast wszystkie inne tworzy informatyk. Tak więc konstrukcja programu, segregacje, filtry, działy, karty, opcje, posiadają całkowitą dowolność dostosowania do naszych potrzeb. Kolejna zaleta to dodawanie uprawnień. Każdy z użytkowników otrzymuje uprawnienia do podglądania oraz/lub wprowadzania zmian w danych działach firmy. Tak więc produkcja nie zmieni cen w dziale marketingu czy też marketing nie usunie danych w dziale produkcji. Systemy ERP dla produkcji posiadają jeszcze jedną ważną zaletę. Mogą być zintegrowane z systemami CAD. Tworząc rysunek produktu istnieje możliwość jego podejrzenia w systemie ERP, a także zobaczenia listy potrzebnych materiałów. Tak, więc przez kilka prostych kliknięć dowiadujemy się, co potrzebujemy, w jakiej ilości i czy posiadamy to na magazynie (ewentualnie ile elementów należy zamówić, skąd i za ile).

Palety plastikowe

0

Transport w dzisiejszym świecie odgrywa ogromną rolę. Dzisiaj rynek transportu kwitnie w najlepsze. Firmy transportowe zarabiają spore ilości pieniędzy na przewożeniu różnego rodzaju towarów. A to wszystko przez ciągle rosnącą popularność zakupów online, przez Internet. Dzisiaj przez Internet można kupić niemal wszystko, a to wymusza na firmach transportowych rozwijanie form i jakości przewożenia wspomnianych towarów. Tym bardziej, że we współczesnych czasach firmy działają często w wielu krajach, a czasem nawet na kilku kontynentach. Szukają one zatem bezpiecznego i skutecznego sposobu na przetransportowanie wytworów swojej działalności produkcyjnej.

Czy szkolenia z zakresu pierwszej pomocy są przydatne?

0

Szkolenia z zakresu pierwszej pomocy są obowiązkowym punktem szkoleń prowadzonych w zakładach pracy. Prawdziwy specjalista BHP szczególnie dba o ten aspekt, a wszystko z racji nieprzewidzianych wypadków, które coraz częściej występują zwłaszcza w zakładach uprzemysłowionych. Wiedza dotycząca udzielania pierwszej pomocy jest ważna także z innego względu – może ona odegrać kluczową rolę także w życiu prywatnym – innymi słowy, dzięki niej możemy uratować komuś życie. Jaki przebieg mają tego rodzaju szkolenia i czy rzeczywiście są przydatne?

Jak najłatwiej założyć sklep internetowy?

0

Rozpoczęcie sprzedaży produktów w internecie jest dziś niezwykle proste. Jeżeli chcemy jedynie pozbyć się niewielkiej liczby towarów, to najprostsze może być skorzystanie z portalu Allegro, jeśli planujemy długotrwałą działalność sprzedażową, wtedy warto pomyśleć o własnym sklepie internetowym. To ostatnie jednak niekoniecznie musimy rozumieć jako samodzielne zakupienie oraz instalację i konfigurację sklepu.

Ocena 360° – jak widzą Cię inni

0

Dzięki ocenie 360° stopni pracownik może uzyskać informacje, jak jest postrzegany przez osoby, w którymi współpracuje w organizacji. W ocenie bierze udział przełożony, koledzy z działu, podwładni, niekiedy również klienci zewnętrzni oraz inne grupy, z którymi taka osoba współpracuje. Sam uczestnik również dokonuje samooceny. Dzięki kompleksowości takiej oceny, uczestnik zyskuje cenną wiedzę na temat tego, które jego cechy są cenione, a które warto doskonalić. Dzięki szerokiej perspektywie ocena jest zobiektywizowana i dokładna. Uzyskane wskazówki pozwalają wzmacniać pozycję danej osoby w organizacji, wpływając pozytywnie na jej umiejętność budowania autorytetu, przywództwo i inne potrzebne kompetencje i umiejętności.

Bestsellery z księgarni internetowej

0

Czasami jest tak, że bardzo pragniemy kupić sobie coś nowego do poczytania, jednak trudno podjąć decyzję, kiedy nie ma się przykładowo ulubionego autora albo typu literatury. Są przecież osoby, które czytają dosłownie wszystko, co wpadnie im w ręce, bez względu na to, czy to romans historyczny, tomik poezji albo poradnik z dziedziny psychologii. Co zatem zrobić w sytuacji, kiedy wybór w księgarni internetowej jest tak duży, że dosłownie trudno na cokolwiek się zdecydować? Najlepiej kupić jakiś bestseller

Książki bestsellery

Jak to się dzieje, że jakaś pozycja staje się bestsellerem? Trudno powiedzieć. Czasami są nimi zupełnie niepozorne zdawałoby się książki, które nagle obrastają ogromną sławą i są cenione przez czytelników z różnych zakątków świata. Z pewnością nie jest pewne, która pozycja będzie się świetnie sprzedawać. W końcu gdyby tak było, to każdy wydawca mógłby spać spokojnie, a raczej tak się nie dzieje i branża wydawnicza nie należy do tych najbardziej przewidywalnych. Niektóre nazwiska po prostu gwarantują sukces wydawniczy. Tak jest na przykład ze znanym na całym świecie Dan Brownem, który pisze książki trzymające w napięciu od pierwsze do ostatniej strony. Na rodzimym rynku wydawniczym każda z dwóch książek Katarzyny Tusk okazała się też być hitem, a ostania „Make photography easier” była nim już w przedsprzedaży.

Hity z księgarni wysyłkowej

Księgarnia wysyłkowa, której zależy na tym, aby klienci mieli łatwość w wyszukiwaniu oraz podejmowaniu decyzji, wprowadzają na swojej stronie kategorię bestsellery. W ten sposób czytelnicy od razu wiedzą, jakie tytuły wyśmienicie się sprzedają, co może znaczyć, że ludzie je pokochali. Łatwiej wtedy kupić coś nawet w ciemno, nieznanego zupełnie autora, któremu zaufały tysiące czytelników. Czasami bestsellerami stają się też doskonałe poradniki, jak na przykład „O roślinach”, która wręcz poraża cudownym wydaniem. To książka album, obfitująca w fotografie, od których nie można wręcz oderwać oczu. Będzie doskonałym prezentem dla siebie samego.

Bestseller na prezent

Książki to od zawsze jeden z najpopularniejszych pomysłów na drobny upominek. Jeżeli zna się gust czytelniczy bliskiej osoby, raczej nie powinno zrobić się wpadki. Jeżeli zaś nie do końca jest się pewnym, co lubi czytać jakiś dalszy znajomy, jeden z bestsellerów będzie zawsze dobrym pomysłem. Jeżeli nie uda się trafić dobrze z prezentem, tak obdarowana niefortunnie osoba będzie mogą książkę zwyczajnie sprzedać. W końcu zagranicą to bardzo popularny sposób pozbywania się niepotrzebnych rzeczy.

Gdzie tanio kupować bestsellery

Na koniec najważniejsza kwestia czyli gdzie tanio kupować książki bestsellery? Wydaje się, ze skoro to największe hity, to raczej nie ma szans kupić takie książki taniej, niż sugerowana na okładce cena. Nic bardziej mylnego. Dobrze zaopatrzone księgarnie wysyłkowe są w stanie zaoferować swoim klientom nawet takie książki w dużo bardziej okazyjnych cenach. Nie ma już zatem wymówki, że pieniądze są przeszkodą przed kupowaniem książek.

Czym jest dodatkowe ubezpieczenie życia?

0

W ostatnim czasie bardzo popularne stało się dodatkowe ubezpieczenie życia. Coraz więcej osób w dzisiejszych czasach decyduje się na wykupienie specjalnej polisy nie tylko dla siebie, ale także dla całej rodziny. Zatem czy rzeczywiście jest to opłacalne? Jakie korzyści możemy osiągnąć z tego tytułu? W jakie ubezpieczenie najbardziej opłaca się zainwestować?

ZOBACZ TEŻ