Masz stronę w WordPress? Zleć modyfikacje i opiekę profesjonalnej agencji SEO

0
Masz stronę w WordPress? Zleć modyfikacje i opiekę profesjonalnej agencji SEO

Potrzebujesz strony internetowej? Możesz ją uzyskać na wiele sposobów. Możesz stworzyć witrynę samodzielnie, z użyciem kreatora albo zlecając jej wykonanie agencji SEO. Masz też inny wybór – sam stawiasz witrynę na WordPressie i zwracasz się do profesjonalnej agencji oferującej pozycjonowanie stron internetowych i reklamę w internecie. Która metoda jest najlepsza?

Auschwitz-Birkenau Tour

0
Auschwitz-Birkenau Tour

Zwiedzanie Auschwitz-Birkenau (Auschwitz-Birkenau Tour)

Odwiedzając Kraków koniecznie należy zaplanować czas na zwiedzanie miejsca, które swoim istnieniem przypomina najmroczniejsze czasy zapisane na kartach historii. Miejsca, które oddaje hołd zamordowanym tam Żydom i Polakom. Utworzony przez Niemców w połowie 1940 r obóz koncentracyjny Auschwitz dziś jest dla świata symbolem zagłady i ludobójstwa. W początkowej fazie działania obóz został umiejscowiony na przedmieściach Oświęcimia, w budynkach przedwojennych polskich koszar.

Następnie rozszerzony o tereny wsi Brzezinka położonej 3 km dalej. To właśnie w Brzezince została zbudowana i funkcjonowała większość urządzeń masowej zagłady a naziści realizowali ostateczne rozwiązanie kwestii żydowskiej, czyli plan wymordowania Żydów.

Auschwitz Tours

Na zwiedzanie Auschwitz-Birkenau (Auschwitz-Birkenau Tour) warto zaplanować cały dzień, mając na uwadze czas na dojazd z i do Krakowa oraz pobyt w Auschwitz i Auschwitz-Birkenau. Tylko odwiedzenie obu tych części daje możliwość właściwego zapoznania się z obozem.

Na rozległym trenie stoją autentyczne poobozowe bloki, wieże strażnicze i baraki, ale w budynkach umieszczone są również ekspozycje z eksponatami o znamiennym charakterze i szczególnej symbolice. Są tam rzeczy osobiste (okulary, zegarki, pędzle do golenia), przedmioty więźniarskie (pasiaki, naszywki z numerem, drewniane chodaki, miski) i obozowe oraz te związane z procesem zagłady. Na każdą z części należy założyć co najmniej po 1,5 godziny.

Auschwitz Krakow

Trasę z Auschwitz do Auschwitz-Birkenau można pokonać pieszo oglądając dodatkowo bocznicę kolejową i rampy, na które przywożono pociągi z więźniami – to tutaj esesmani przeprowadzali selekcję. Na miejscu kursuje autobus (w okresie letnim co 15 minut), który przewozi zwiedzających pomiędzy obozami. Przejazdy nie są dodatkowo płatne. W pobliżu są też liczne parkingi (płatne) i postój taksówek.

Auschwitz wycieczki

Auschwitz-Birkenau można zwiedzać indywidualnie lub w grupach. Grupy zobowiązane są do wynajęcia przewodnika w jednym z dostępnych języków: angielskim, chorwackim, czeskim, francuskim, hebrajskim, hiszpańskim, japońskim, niderlandzkim, niemieckim, norweskim, polskim, rosyjskim, serbskim, słowackim, szwedzkim, węgierskim i włoskim.

W przypadku zwiedzania indywidualnego można za dodatkową opłatą skorzystać z zestawów słuchawkowych z auto przewodnikiem. Warto jednak rozważyć zwiedzanie z edukatorem w tzw. turach. Tylko taka forma odda jakkolwiek mroczną to jednak niepowtarzalną atmosferę tego miejsca. Zwiedzanie Auschwitz-Birkenau (Auschwitz-Birkenau Tour) nie jest zalecane dla dzieci poniżej 14 roku życia.

Salt mines Krakow

Dostępnych jest kilka możliwości zwiedzania: zwiedzanie ogólne trwające 3,5 godziny, studyjne trwające 6 godzin. Dla osób chcących szczegółowo zgłębić historię funkcjonowania obozu dostępna jest forma zwiedzania studyjnego jedno lub dwu dniowego (4+4 godziny). Cena biletów zależy od wybranej formy zwiedzania: indywidualne, w turach lub grupowe. Cena zestawów słuchawkowych wynosi od 45 zł do 80 zł w języku polskim i od 50 zł do 100 zł w języku obcym.

Ilość osób zwiedzających jest limitowana, dlatego koniczne jest wcześniejsze dokonanie rezerwacji (dzień i godzina wejścia). Na miejscu należy być co najmniej 30 min przed rozpoczęciem zwiedzania, ponieważ każdy zwiedzający podlega kontroli bezpieczeństwa. Na teren obozu można wejść z bagażem takim jak torebka czy plecak o wymiarach nie przekraczających 30x20x10 cm. Większe bagaże należy zostawić w samochodzie, busie, autokarze lub w przechowalni bagażu.

Agencja starStone – imprezy firmowe realizowane z pasją

0
Agencja starStone – imprezy firmowe realizowane z pasją

Imprezy firmowe to nieodłączna część funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Niezależnie od tego, czy firma zatrudnia kilku, czy kilkudziesięciu pracowników, pracodawca powinien raz na jakiś czas oderwać ich od codziennych obowiązków i wynagrodzić za trud, jaki wkładają w swoją pracę – zwłaszcza, jeśli dodatkowo wiąże się to z jakąś szczególną okazją, np. jubileuszem firmy lub świętami bożonarodzeniowymi. Imprezy firmowe pozwalają pracownikom zintegrować się ze sobą, zredukować napięcie i stres związany z pracą, no i przede wszystkim – dobrze się bawić. Dlatego każdy moment jest dobry, by zorganizować event spełniający oczekiwania wszystkich uczestników i samych pomysłodawców.

Aby mieć pewność, że impreza firmowa będzie udana, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnej agencji eventowej, która kompleksowo zrealizuje ją za nas od początku do końca. Jeśli planujemy takie wydarzenie na Śląsku, najlepszym wyborem będzie agencja starStone – firma działająca m.in. w Katowicach i dysponująca wykwalifikowaną kadrą, profesjonalnym sprzętem, a nawet meblami eventowymi, które uświetnią każde przyjęcie. Zaangażowanie agencji eventowej może budzić pewne wątpliwości, zwłaszcza, jeśli w grę wchodzi kwestia finansów. Dlatego warto wybrać taką firmę, która dysponuje wszystkimi niezbędnymi elementami – nagłośnieniem, oświetleniem, cateringiem itd. – dzięki temu unikniemy poszukiwania kilku różnych podwykonawców i tym samym zaoszczędzimy czas i pieniądze.

Imprezy firmowe mogą być organizowane z różnych powodów, jednak ważne, by każda z nich była zrealizowana z pasją, aby w przyszłości stanowiła cenne wspomnienie do którego warto wracać. Agencja eventowa starStone pomoże ci zorganizować imprezy firmowe takie jak:

 • Event z okazji otwarcia nowej siedziby

 • Jubileusz firmy

 • Imprezę integracyjną

 • Targi

 • Event gwiazdkowy

 • Piknik

 • Imprezę promocyjną

Najważniejsze jest, aby oprawa każdej z wyszczególnionych imprez firmowych idealnie oddawała charakter spotkania i spełniała oczekiwania gości. Zwłaszcza, kiedy ranga wydarzenia jest naprawdę wysoka i nie chodzi wyłącznie o dobrą zabawę, ale także o kreowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa. Dlatego tak ważne jest, aby organizować oryginalne imprezy firmowe, które przyniosą wielowymiarowe korzyści.

Atrakcje na imprezy firmowe – czym zaskakuje starStone

Udana impreza firmowa to taka, która na dłużej zostaje w pamięci uczestników i budzi wyłącznie pozytywne emocje. Można to łatwo osiągnąć dzięki ludziom, którzy biorą w niej udział, jednak aby efekt był naprawdę spektakularny, warto urozmaicić wydarzenie jakąś szczególną atrakcją, a nawet kilkoma, jeśli pozwala na to budżet. Możliwości jest wiele, jednak każda potencjalna atrakcja powinna odpowiadać stylowi firmowej imprezy. Jeśli jest to oficjalny event, nie powinno się proponować elegancko ubranym gościom gry w paintball i odwrotnie – na luźnym spotkaniu przy ognisku nikt nie zaproponuje degustacji win. Na jakie atrakcje postawić, by spełniły oczekiwania gości i idealnie wpasowały się w klimat imprezy?

Planując imprezę firmową o oficjalnym charakterze, na której pojawi się kilkudziesięciu, a nawet kilkuset gości, należy zaplanować rozrywkę, która zaangażuje ich wszystkich. Może nam w tym pomóc wspomniana agencja eventowa starStone, która dbając o każdy szczegół spotkania, organizuje także niezwykłe atrakcje dla gości. Ich znajomość najnowszych trendów, niezbędne kontakty i przede wszystkim doświadczenie w planowaniu imprez firmowych z pewnością przełożą się na efektowny scenariusz eventu, uwzględniający ciekawą rozrywkę. Czego możemy się spodziewać po agencji starStone? Nie raz organizowali już:

 • Imprezy tematyczne

 • Koncerty

 • Występy gwiazd

 • Efektowne pokazy

 • Występy taneczne

 • Strefę chillout

A także wiele innych niezwykłych atrakcji. Każda z nich jest inna i każda stanowi niebywałą rozrywkę dla gości. Wszystkie niosą ze sobą jakiś element zaskoczenia – znane nazwisko, występ wywołujący gęsią skórkę, niezwykły komfort i elegancję. Agencja starStone wie, czym zachwycić gości, jednocześnie uwzględniając uwagi i propozycje samego organizatora. Wspólnymi siłami można wywołać prawdziwy efekt WOW i sprawić, że uczestnicy imprezy firmowej jeszcze długo będą o niej pamiętać.

Eventy firmowe o mniej oficjalnym charakterze również warto wzbogacić jakąś atrakcją. Jeśli planujemy imprezę integracyjną, powinniśmy pomyśleć o rozrywce na wolnym powietrzu, dzięki której całkiem zapomnimy o firmie i nawale pracy. Wspólne spędzanie czasu sprzyja integracji, a dodatkowe atrakcje – budowaniu solidnego zespołu. Warto zorganizować pracownikom taką rozrywkę jak: gry team-buildingowe, paintball, wspinaczka, off-road i tym podobne.

Jeśli decydujemy się na imprezę firmową dla pracowników i ich rodzin, to konieczne jest zorganizowanie atrakcji wspólnych dla rodziców i dzieci, a nie tylko dla jednych bądź drugich. Oprócz dmuchanych zamków, animatorów malujących dziecięce buzie i trampolin, dobrym pomysłem jest zorganizowanie zawodów sportowych np. wyścigów w workach i przeciąganie liny. Starszym uczestnikom spotkania przyda się też inna rozrywka, np. mini golf lub zabezpieczona strzelnica. Wszystko uzupełnione ciekawymi występami i oczywiście – pysznym cateringiem.

Wydaje się, że każda impreza firmowa niezależnie od jej charakteru wymaga zaangażowania i wielu przygotowań. Dlatego właśnie warto postawić na sprawdzoną agencję eventową starStone, która weźmie na siebie planowanie i realizację każdego projektu. Samym zleceniodawcom i uczestnikom imprezy firmowej pozostanie jedynie dobrze się bawić i korzystać z uroków profesjonalnie zorganizowanego eventu.

Wykorzystaj wiedzę specjalistów i stwórz logo

0
Wykorzystaj wiedzę specjalistów i stwórz logo

Podstawowym celem każdej firmy jest oczywiście odniesienie jak największego sukcesu finansowego. Oryginalne i pomysłowe logo bardzo łatwo zapada w pamięć i co najważniejsze znacząco pomaga osiągnąć ten cel. Największe światowe marki bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego, że porządny logotyp jest jedną z najważniejszych wartości ich marki.

Księgi przychodów i rozchodów – jak długo należy je trzymać?

0
Księgi przychodów i rozchodów – jak długo należy je trzymać?

Księga przychodów i rozchodów jest jedną z najpopularniejszych form prowadzenia księgowości wśród małych podatników, rozliczających się na zasadach ogólnych lub liniowo. Pozwala ona na wyliczenie zobowiązania podatkowego. Robi się to na podstawie wszystkich przychodów i kosztów związanych z działalnością, w okresie jej prowadzenia. Warto pamiętać, że księga przychodów i rozchodów, powinna zostać założona w dniu rozpoczęcia działalności gospodarczej lub 1 stycznia roku podatkowego.

Czy bycia liderem można się nauczyć?

0
Czy bycia liderem można się nauczyć?

Teoretycy zarządzania od dawna analizują różne modele przywództwa i starają się określić cechy prawdziwego lidera. Dlaczego niektórzy szefowie bez większych problemów zjednują do siebie pracowników i sprawiają, że czują się przy nich dobrze? Co powoduje, że ludzie chcą z nimi współpracować, spotykać się i z zaangażowaniem uczestniczą we wspólnych projektach? O ile modele przywództwa tworzone przez badaczy znacząco różnią się od siebie i trudno o jakikolwiek konsensus, to w jednym pozostają zgodne – kluczem do sukcesu lidera jest jego charyzma.

Dlaczego warto korzystać z papierowych notatników? – zeszyt Pukka Pad

0
Dlaczego warto korzystać z papierowych notatników? – zeszyt Pukka Pad

Aktualnie za sprawą cyfryzacji społeczeństwa wiele codziennych czynności przenosi się do Internetu. W dzisiejszym artykule rozważymy to, czy sztuka notowania na papierze to już przeżytek? Na samym początku chcieliśmy zaznaczyć, ze zdecydowanie z postawioną teza się nie zgadzamy i w tym artykule postaramy się pokazać, że zwykły zeszyt Pukka Pad może być fenomenalnym narzędziem pracy, wzmagać kreatywność, jak również ćwiczyć dłoń i nadgarstek.

Pismo ręczne to nie przeżytek!

No właśnie większość osób, która przerzuciła się już na laptopy, ma problem w momencie, kiedy przyjdzie im napisać coś ręcznie. Literki są niewyraźne i nie trzymają się już ram tak, jak niegdyś na zajęciach z pisma technicznego w podstawówce. Posiadając chociaż jeden zeszyt Pukka Pad, można regularnie ćwiczyć nadgarstek, dzięki czemu zachowamy zdolność wyraźnego pisania i będziemy gotowi na moment, w którym przyjdzie nam stworzyć jakiś dłuższy tekst. Oczywiście nie mamy na myśli tego, żeby na siłę tworzyć pisemnie duże wypracowania. Klawiatura to oczywiście duże przyspieszenie i cenny wynalazek, jednak korzystanie z zeszytu Pukka Pad i pióra do zapisywania ciekawych pomysłów, cytatów wartych zapamiętania itp. to bardzo dobry pomysł.

Artykuły papiernicze dla uczniów i studentów

Oczywiście z zeszytów Pukka Pad nadal będą korzystać (przynajmniej jak na ten moment) uczniowie i studenci. Od tych pierwszy nadal wymaga się, aby notowali w formie papierowe, a ci drudzy często wybierają tradycyjne notatniki, żeby nie nosić ze sobą ciężkiego laptopa. W ofercie marki znajdziemy bardzo wiele różnego rodzaju zeszytów Pukka Pad, które idealnie sprawdzą się, jako akcesoria papiernicze na każdą okazję. Dobrze wybierać tego typu firmy, ponieważ ma się pewność, że będą to wysokiej jakości materiały pochodzące od renomowanego producenta.

Zeszyty Pukka Pad to również doskonały wybór dla osób, które cenią sobie dobry wygląd i przykładają uwagę do tego, aby wszystkie akcesoria, z których korzystają, odznaczały się estetyką. Okładki materiałów zostały wykonane nie tylko z wysokiej jakości papieru oraz tworzyw sztucznych, ale także ozdobione w efektowne grafiki, jak również ciekawe zestawiania kolorystyczne. Taki zeszyt Pukka Pad idealnie sprawdzi się na każdą okazję, a w dodatku będzie funkcjonalnym narzędziem codziennego użytku. Z zeszytów Pukka Pad można korzystać w formie notatnika, kalendarza, książki adresowej, a nawet pamiętnika. To, co będziemy w nim zapisywać lub tworzyć pozostaje już tylko indywidualną kwestią użytkownika, jednak ważne jest to, że będą to materialne twory.

Na czym polega obsługa prawna inwestycji budowlanych?

0
Na czym polega obsługa prawna inwestycji budowlanych?

Prawo budowlane wymaga wąskiej specjalizacji. Jest to dziedzina, która wymaga ciągłej aktualizacji wiedzy. Obsługa prawna inwestycji budowlanych to kompleksowo wsparcie wykwalifikowanego i doświadczonego prawnika. Bierze on na swoje barki wszelkie sprawy formalne, co znacząco usprawnia realizację całego przedsięwzięcia.

Kiedy outsourcing kadrowo-płacowy się nie opłaca?

0
Kiedy outsourcing kadrowo-płacowy się nie opłaca?

Każda firma nastawiona jest na zarabianie pieniędzy, a zatem poszukiwanie oszczędności w jej bieżącym funkcjonowaniu jest normalnym, przedsiębiorczym działaniu. Jedną z opcji poszukiwania oszczędności jest outsourcing kadrowo płacowy. Bywają jednak sytuacje, w których nie jest on najlepszym wyjściem.

Psychoterapia – poznaj najważniejsze etapy

0
Psychoterapia - poznaj najważniejsze etapy

Coraz więcej Polaków korzysta z psychoterapii. Też się nad nią zastanawiasz, ale nie wiesz czego się spodziewać? Sprawdź jakie są jej najważniejsze etapy.

ZOBACZ TEŻ