Kiedy warto wziąć kredyt dla rolników?

0
Kiedy warto wziąć kredyt dla rolników

Czym jest kredyt dla rolników i jakie oferuje możliwości? Na co zwrócić uwagę zaciągając pożyczkę dla gospodarstwa rolnego?

Czy projektowanie sklepów internetowych jest trudne?

0
Czy projektowanie sklepów internetowych jest trudne

Internet stał się tak nieodzowną częścią naszego życia, że wiele osób nie wyobraża sobie bez niego życia. Jest zarówno źródłem rozrywki, przestrzenią wymiany informacji i poglądów jak i miejscem, w którym odbywa się ogromna ilość transakcji. Nic więc dziwnego, że projektowanie sklepów internetowych i stron jest często oferowane przez firmy informatyczne. Czy naprawdę jest to zajęcie tylko dla specjalistów?

Na czym polega projektowanie sklepów internetowych?

Projektowanie sklepów internetowych jest o wiele bardziej wymagającym zajęciem niż tworzenie zwykłych stron. Istnieje wprawdzie sporo platform oferujących gotowe szablony, jednak i one wymagają wstępnej konfiguracji, która osobie nieobeznanej z tematem może zająć sporo czasu. Bardziej wymagający użytkownicy będą być może chcieli mieć stronę według autorskiego projektu – a to jest już zadanie dla profesjonalnych grafików i informatyków. Przy projektowaniu sklepów internetowych konieczne jest wzięcie pod uwagę takich czynników jak wygląd, funkcjonalność, wrażenia użytkownika i przede wszystkim bezpieczeństwo. Zabezpieczone muszą być zarówno dane użytkowników, jak i transakcje – dlatego najlepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Komu najlepiej zlecić projektowanie stron internetowych?

Jeszcze niedawno powszechne było podejście typu „zlecę zaprojektowanie strony synowi kolegi, zna się na komputerach”. Bywa, że syn kolegi jest świetnym informatykiem, jednak amatorskie wykonanie strony – a szczególnie sklepu internetowego – może skutkować niską wydajnością, długim czasem ładowania, a nawet krytycznymi błędami. Wpływa to nie tylko na bezpośrednie doświadczenie użytkowników, ale też na pozycjonowanie strony, a co za tym idzie – ilość klientów. Dlatego najlepiej zlecać projektowanie sklepów internetowych firmom, np. netstyle.pl/oferta/sklepy-internetowe – tego typu firmy oferują zarówno projekt, jak i wykonanie strony, a więc możemy być spokojni, że wszystko będzie zrobione profesjonalnie.

Artykuły do pisania – co warto wybrać? Lepsze pióro, czy długopis?

0
co jest lepsze do pisania dla dziecka?

Artykuły do pisania, powinny być wybrane przez samego ucznia. W końcu na szybkość pisania, jego styl oraz staranność mają wpływ kształt, grubość i wygoda podczas użytkowania przyboru, którym dziecko piszę.

W sklepach papierniczych dostępnych jest wiele modeli artykułów do pisania. Wyróżniamy pióra, długopisy, które są zakończone gumą do ścierania oraz klasyczne długopisy. Jest wiele ciekawych modeli. Prawda jednak jest taka, że na początku nie warto dużo inwestować w takie artykuły. Dopiero, gdy dziecko opanuje podstawy pisania, można zainwestować w lepsze narzędzie. Wtedy też będzie bardziej szanowane.

Artykuły do pisania dla dzieci

Jaki długopis wybrać dla dziecka do szkoły?

Pierwszy długopis dla dziecka to ważna decyzja. Powinien być on odpowiednio dopasowany i wyprofilowany pod dłoń dziecka. Tak by go trzymało bez problemu, a stawianie linii było proste. Jest to istotne na początku przygody z pisaniem. Odpowiedni długopis dla dziecka powinien być:

  • lekki – dłoń dziecka, która nie jest przyzwyczajona do długiego pisania może szybko się zmęczy. Dlatego ważne, żeby długopis nie był zbyt ciężki, ponieważ dziecko wtedy szybciej się zmęczy, a przez to jego charakter pisma stanie się nieładny.
  • mieć odpowiednią grubość – gruby długopis nie sprzyja poprawnemu pisaniu. Dziecko powinno posiadać długopis, który jest łatwo chwycić i odpowiednio leży w dłoni.
  • być łatwy w prowadzeniu – to cecha która ma ogromne znaczenie podczas pisania. Długopisem powinno pisać się łatwo i nie powinno się go mocno dociskać do kartki.
  • dobrze się prezentować – jest to cecha, która jest najmniej ważna z punktu widzenia pisania, natomiast ma wielkie znaczenie dla dziecka. Atrakcyjny długopis dla dziecka, zachęcał go do pisania.

Jakie pióro wybrać dla dziecka?

Podobnie jak w przypadku długopisu, wybór pióra dla dziecka wcale nie jest taki prosty. Nauka pisania piórem wymaga więcej pracy oraz schludności. Pisanie piórem może być kłopotliwe dla dziecka, które jest leworęczne, czemu? Ponieważ tusz może się rozmazywać podczas pisania. Dlatego bardzo ważne jest, żeby wybrać pióro które będzie odpowiednio dopasowane. Tylko wtedy jesteśmy w stanie uniknąć takiej sytuacji.

Przeczytaj też: http://www.matay.pl/segregatory-dla-dzieci-czy-sa-im-potrzebne/

Firmowe Święta Bożego Narodzenia

0
Firmowe Święta Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie to święta na tyle ważne, że obchodzimy je nie tylko w gronie bliskich, ale też zbliżamy się w tym czasie do naszych współpracowników i innych znajomych. Większość firm z tej okazji urządza przyjęcie wigilijne, organizuje prezenty i przystraja biura świątecznymi dekoracjami – bombkami, łańcuchami, Mikołajami, choinką. Wszystko to sprawia, że grudniowa atmosfera nawet w biurze nabiera wyjątkowego charakteru.

Przyjęcie wigilijne

Firmowa impreza z okazji Świąt Bożego Narodzenia może przybierać różne kształty. Może być to skromne spotkanie urządzone w zaciszu Waszego biura, eleganckie przyjęcie w restauracji lub wręcz biesiada z jedzeniem, tańcami i grami do późnych nocnych godzin. Wiele zależy oczywiście od budżetu, wielkości firmy oraz od jej charakteru. Nie ulega jednak wątpliwości, że takie przyjęcie wigilijne warto zorganizować. Jest to bowiem doskonała okazja do integracji, wpływa na morale pracowników i atmosferę panującą w środowisku pracy.

Prezenty dla pracowników

Prezenty firmowe na Boże Narodzenie to także ważny punkt programu. Nie da się ukryć, że każda osoba dla nas pracująca w głębi serca liczy na podarunek, który będzie wyrazem naszego szacunku oraz zaangażowania. Mogą one oczywiście różnić się w zależności od budżetu, który mamy do dyspozycji, ale na pewno nie wolno o nich zupełnie zapomnieć. Prezenty firmowe na Boże Narodzenie przy dużym budżecie mogą przyjmować formę premii świątecznej, luksusowego trunku lub też atrakcyjnego gadżetu wysokiej jakości np. plecaka, elektroniki czy karty prezentowej do sklepu lub na rozrywki takie jak strzelnica, gokarty i inne. Przy mniejszym budżecie prezenty firmowe na Boże Narodzenie mogą być skromniejsze. Przemyślany drobny gadżet taki jak kubek z zabawnym nadrukiem w połączeniu z czekoladą i życzeniami od serca z pewnością spotkają się z dobrym odbiorem.

Wspólne przystrajanie biura

Ubieranie choinki oraz tworzenie dekoracji w zespole to kolejna dobra okazja do integracji i zabawy. Jeżeli możecie sobie na to pozwolić czasowo, zorganizujcie w godzinach pracy spotkanie, na którym zaplanujecie i wykonacie dekoracje w biurze. Nie powinno zająć to dużo czasu, a pozwoli porozmawiać w swobodnej atmosferze i wspólnie działać na neutralnym gruncie. Jeżeli pracownicy wyrażą zgodę, możecie w ten dzień zorganizować też sesję zdjęciową, której efekt końcowy wykorzystacie w mediach społecznościowych do promocji firmy jako przyjaznego środowiska pracy. Dzięki temu, skorzystają na tym wszyscy na różnych płaszczyznach.

Pracownik ochrony

0
Praca w ochronie

Według wielu z nas praca w charakterze ochroniarza jest nudna i męcząca. Taki stereotyp powstał przede wszystkim na bazie ochroniarzy znajdujących zatrudnienie w galeriach handlowych. Nie zawsze jest jednak tak, jak by się to mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Obowiązki ochroniarza bardzo często uzależnione są od miejsca ich wykonywania. Praca ochrona wymaga od kandydatów wielu umiejętności. Do jego podstawowych zadań należy ochrona osób oraz mienia.

Praca w ochronie jest dedykowana jedynie osobom, które wykazują się dużą sprawnością fizyczną. Bez niej trudno jest należycie wykonywać swoje obowiązki. Szczególnie istotne będzie w sytuacji, gdy ochroniarzowi przyjdzie brać udział w zabezpieczeniu imprezy masowej typu mecze piłkarskie. W pracy ochroniarza ważne jest też umiejętność szybkiego podejmowania decyzji. Refleks może mieć kluczowe znaczenie w przypadku ochrony osób.

Osoby rozpoczynające pracę w zawodzie ochroniarza często zastanawiają się, czy do świadczenia takich usług niezbędne jest posiadanie licencji. Istnieje możliwość wpisania na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej. Jest to konieczny ruch, jeżeli zamierzamy zarabiać więcej i podejmować się ciekawszych zadań. Aby móc ubiegać się o licencję kwalifikowanego pracownika ochrony, konieczne jest spełnienie kilku warunków. Warunkiem koniecznym jest ukończenie dwudziestego pierwszego roku życia oraz posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych. Jeśli chodzi o wykształcenie, to kwalifikowany ochroniarz powinien mieć za sobą ukończone co najmniej gimnazjum. O licencje może ubiegać się osoba, która w przeszłości nie została skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwo umyślne.

Pracownicy ochrony mogą podejmować zatrudnienie za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. Na taki krok decydują się przede wszystkim ochroniarze nie posiadający doświadczenia i wysokich umiejętności. Znajdują oni zatrudnienie w galeriach handlowych. Osoby z doświadczeniem oraz większymi umiejętnościami mogą liczyć na stałe zatrudnienie w profesjonalnych agencjach ochrony.

Zarobki w branży ochroniarskich powszechnie nie należą do najwyższych, dlatego bardzo często na pracę tę decydują się studenci oraz emeryci, dla których jest to doskonała forma dorobienia. Najczęściej ochroniarze z niskimi umiejętnościami zatrudnieni są na podstawie umowy zlecenia, co nie jest najkorzystniejszą formą z punktu widzenia pracownika. Zaletą podjęcia pracy w ochronie jest elastyczny czas pracy. W zależności od firmy, możliwe jest zatrudnienie w wyznaczonych terminach, co daje możliwość pogodzenia pracy z innymi obowiązkami. Tylko najlepsi specjaliści mogą liczyć na zatrudnienie na pełen etat za godziwe wynagrodzenie. Z reguły znajdują oni zatrudnienie jako prywatni ochroniarze biznesmenów lub sławnych osób. Ochroniarze Ci muszą wyróżniać się nie tylko umiejętnościami, ale również prezencją oraz schludnym ubiorem. W ich przypadku bardzo ważną rolę odgrywa dyspozycyjność oraz odporność na stres. Nie bez znaczenia może okazać się też znajomość prawa.

Top 5 blogów kulinarnych

0
Top 5 blogów kulinarnych

Zarówno początkujący adepci sztuki kulinarnej, jak i osoby znacznie bardziej w tym temacie zaawansowane, mierzą się czasami z problemem kompletnego braku dobrego, ciekawego pomysłu na obiad czy kolację. No bo ileż można jeść schabowe na zmianę z bigosem? Internet, a szczególnie blogosfera, okazuje się w takich sytuacjach prawdziwym wybawieniem. Oto pięć najlepszych naszym zdaniem polskich blogów kulinarnych, które warto śledzić!

Chwilówka do 10 000 zł – czy takie oferty istnieją?

0
Chwilówka do 10 000 zł

Największą popularnością na rynku pozabankowym cieszą się bez wątpienia chwilówki. Stanowią one krótkoterminowe zobowiązanie udzielane na niewielkie kwoty, bez zbędnych formalności. To z pewnością jest największą zaletą, ale co zrobić, gdy potrzeba większego zastrzyku gotówki? Czy na rynku dostępna jest pożyczka 10000 online, czy o taką kwotę należy się zwrócić do banku?

Gdzie pożyczyć 10 tys.?

Nie każdy może pochwalić się na tyle stabilną sytuacją finansową, aby co miesiąc odkładać znaczne oszczędności na czarną godzinę. W takim przypadku trudno zgromadzić większą sumę pieniędzy, aby sfinansować poważniejszy wydatek, taki jak remont czy zakup samochodu. Zadłużanie się u rodziny nie jest komfortowym rozwiązaniem, dlatego jedynym wyjściem z sytuacji mogą być pożyczki pozabankowe. Jeszcze do niedawna w tej kategorii można było znaleźć jedynie oferty na niewielkie kwoty, jednak rynek pożyczkowy prężnie się rozwija. Standardem stała się już pożyczka 10 tys. na raty, udzielana na uproszczonych zasadach.

Pożyczka 10 000 bez zaświadczeń

Banki charakteryzują się tym, że oczekują od klientów spełnienia restrykcyjnych warunków. Chodzi tu między innymi o zdolność kredytową oraz zaświadczenie od pracodawcy. Inaczej sprawa wygląda w przypadku oferty pozabankowych, gdyż bez problemu dostępna jest pożyczka 10 000 bez zaświadczeń. Do jej wzięcia potrzebne jest jedynie oświadczenie o dochodach, składane podczas wypełniania wniosku. Wnioskując o pożyczkę 10 tys. na raty, trzeba również liczyć się z tym, że pożyczkodawca może zweryfikować dane w bazach dłużników. Jeżeli więc masz na swoim koncie niespłacone zobowiązania, lepiej postarać się o niższą kwotę dofinansowania, aby poprawić swoją historię kredytową. Czy wobec tego chwilówka do 10 000 zł jest nieco łatwiej dostępna dla osób, których dane widnieją w bazie BIK?

Chwilówka do 10 000 zł – jakie wymagania trzeba spełnić?

W przypadku chwilówek dużo łatwiej otrzymać dofinansowanie, gdyż nie stanowią one długoterminowego zobowiązania. Do ich wzięcia wystarczy tylko dowód, a pożyczkodawcy nie zawsze sprawdzają wiarygodność klientów w bazach BIK. Takie oferty często reklamują hasła takie jak „Pożycz nawet 10 000 zł”. Trudno jednak znaleźć taką chwilówkę, gdyż jest mało prawdopodobne, że klient będzie w stanie spłacić wysoką kwotę w ciągu 30 dni. Nie oznacza to, że chwilówka do 10 000 zł nie istnieje, gdyż w tej kategorii można potraktować pożyczki pozabankowe na raty. Składając wniosek o 10 tys. zł, można ustalić harmonogram spłat maksymalnie na 24 miesiące, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby spłacić dług wcześniej.

Chwilówka do 10 000 zł – czy takie oferty istnieją

Jak wziąć pożyczkę 10 000 online?

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na chwilówkę do 10 000 zł, czy wolisz sam ustalić sobie harmonogram spłat, proces składania wniosku jest podobny. W pierwszej kolejności należy zarejestrować swój profil na stronie pożyczkodawcy, a następnie uzupełnić formularz przepisując dane z dowodu. Kolejnym etapem jest ustalenie parametrów pożyczki pozabankowej oraz prawidłowe przejście procesu weryfikacji. Pieniądze przelewane są na konto od razu po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o pożyczkę 10 000 online, dlatego nie musisz nawet wychodzić z domu, aby odebrać przyznane dofinansowanie.

Lokata rentierska – czym jest i dla kogo?

0
Lokata rentierska – czym jest i dla kogo

Przez większość osób lokaty rentierskie kojarzą się z opcją dostępną wyłącznie dla najbogatszych. Czy faktycznie tak jest i czy jeśli ktoś, kto ma nieco mniejsze oszczędności, nie może skorzystać z atrakcyjnej oferty lukratywnych produktów klasy premium? Poznaj najważniejsze zasady zawierania lokat rentierskich i sprawdź, komu tego rodzaju inwestycja opłaci się najbardziej.

Porównanie lokat

Lokata rentierska dostępna jest w większości banków. To po prostu jedna z odmian znanej każdemu lokaty terminowej, choć wyróżnia się kilkoma charakterystycznymi cechami. Podczas gdy tradycyjną lokatę da się założyć już przy minimalnej inwestycji w wysokości tysiąca, a czasem nawet pięciuset złotych, lokatę rentierską otwiera się, wpłacając zazwyczaj kwoty od 100000 złotych wzwyż.

W odróżnieniu od zwykłych lokat bankowych, które zawiera się na dość krótko (nawet do 1-3 miesięcy), lokata rentierska ma charakter długoterminowy – zazwyczaj na 12, 18 lub 36 miesięcy (z opcją przedłużenia). Zatem decydując się na otwarcie takiej lokaty, należy mieć świadomość konieczności zamrożenia swoich pieniędzy na dłuższy czas. Kolejną, dla wielu najważniejszą różnicą, jest sposób wypłacania odsetek – otrzymuje je się w regularnych odstępach czasu, np. raz na 3 miesiące. Tymczasem, przy tradycyjnej lokacie terminowej, bank wypłaca inwestorowi odsetki dopiero po jej zamknięciu.

Czy lokata rentierska jest tylko dla najbogatszych?

Choć przyjęło się, że lokaty rentierskie to produkty zarezerwowane wyłącznie dla najzamożniejszych, którzy wiodą dostatnie życie z wypłacanych odsetek od kwot zdeponowanych na lokatach, praktyka pokazuje, że nie trzeba należeć do grona najbardziej doświadczonych inwestorów, aby założyć lokatę rentierską. Warto jednak odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań, które pomogą w podjęciu ostatecznej decyzji o jej uruchomieniu.

  1. Czy dysponuję większą kwotą oszczędności i wolnych środków finansowych?
  2. Czy mogę zamrozić je na minimum kilkanaście miesięcy?
  3. Czy moim priorytetem jest osiąganie regularnego, dodatkowego dochodu w formie wypłaty odsetek?

Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco, oznacza to, że lokata rentierska jest właśnie dla Ciebie.

Jak oprocentowane są lokaty rentierskie?

Oprócz stałej wypłaty odsetek lub dopisania ich do kapitału, aby również „pracowały” na ostateczny zysk inwestora, jedną z największych zalet lokaty rentierskiej jest jej atrakcyjne oprocentowanie. To właśnie nim banki próbują przyciągnąć swoich klientów, zapewniając stały i wysoki zysk z odsetek. Przykładem dobrze oprocentowanej lokaty rentierskiej jest ta w Santander Bank Polska, który oferuje oprocentowanie w skali roku 1,75% przy lokacie na 18 miesięcy. Odsetki w tym przypadku wypłacane są regularnie co 3 miesiące, a minimalna kwota wymagana do otwarcia lokaty wynosi 100000 zł.

Należy w tym miejscu dodać, że tradycyjne lokaty krótkoterminowe mogą być oprocentowane wyżej – w wielu przypadkach na 2%, a nawet 3%. Jednakże nie dają one gwarancji regularnej wypłaty na konto wcześniej niż po zamknięciu lokaty. W przypadku lokat rentierskich istnieje możliwość dopisania odsetek do kapitału początkowego, dzięki czemu suma środków na lokacie zwiększa się, co pozwala osiągnąć jeszcze wyższy zysk w końcowym rozrachunku.

Czy lokata rentierska jest bezpieczna?

Deponując w banku 100000 zł lub więcej zadbanie o bezpieczeństwo środków, zwłaszcza przy lokatach długoterminowych, jest niezbędne. Stabilność lokat rentierskich do 100000 euro zapewnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który w razie ewentualnego bankructwa instytucji finansowej zwróci inwestorom środki do wysokości powyższej kwoty.

Podsumowanie

Lokata rentierska to bardzo atrakcyjny produkt bankowy klasy premium. Jej podstawową zaletą jest opcja wypłaty odsetek w stałych okresach, co daje inwestorowi dodatkowe źródło przychodu w trakcie trwania lokaty. Jeśli dysponujemy większą kwotą gotówki i możemy zdeponować ją w banku na dłużej, z całą pewnością warto rozważyć propozycję otwarcia lokaty rentierskiej, aby czerpać z niej regularne zyski.

Co to jest RRSO i jak wpływa na ratę kredytu?

0
Co to jest RRSO i jak wpływa na ratę kredytu?

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to wskaźnik, którego się boimy, gdy bierzemy kredyt. Jest to ważny składnik także w przypadku kredytu firmowego. Jak ten wskaźnik obliczyć samodzielnie? Kiedy wartość RRSO powinna nas zniechęcić do finansowania zewnętrznego, a kiedy należy z niego skorzystać?

Czym jest RRSO? Jakie ma znaczenie w przypadku kredytu firmowego?

RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) to wskaźnik pochodzący z ustawy o kredycie konsumenckim, ale stosuje się go także w odniesieniu do kredytu firmowego. Wskaźnik ten jest szeroko stosowany w biznesie do oceny zyskowności inwestycji. RRSO to całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta, wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym. W przypadku propozycji kredytowych dla przedsiębiorców nie trzeba podawać wysokości tego składnika.

Krótkoterminowy kredyt firmowy a wysokość RRSO

RRSO informuje o wszystkich kosztach związanych z kredytem w skali roku. Im krótszy termin pożyczki, tym wyższa RRSO. Często przyjmuje się jego wysokie wartości (powyżej 100%) dla wszystkich kredytów krótkoterminowych i chwilówek. Przy pożyczce na tydzień opłaty przygotowawcze i prowizje liczone w skali roku pomnożone zostaną 52 razy. Klienci korzystający z chwilówek lub zakupów ratalnych, często dodatkowo liczą całkowity koszt pożyczki wyrażony w złotówkach.

Dlaczego RRSO jest ważne dla przedsiębiorcy? Tajemnice kredytu firmowego

RRSO pokazuje, ile rocznie kosztuje każda pożyczona złotówka. Jeśli kosztuje mniej niż przedsiębiorca może na niej w tym czasie zarobić, to należy myśleć o kredycie. Do porównania produktów kredytowych trzeba przyjąć jeszcze inne parametry. W tym wypadku trzeba posłużyć się przykładami. Załóżmy, że przedsiębiorcy, który z dwóch kredytów na ten sam okres i jednakowo oprocentowanych wybiera ten, w którym spłaca co miesiąc odsetki, a kapitał dopiero na koniec okresu kredytowania. Wprawdzie przy comiesięcznej spłacie raty kapitałowej maleją odsetki i całkowite koszty kredytu są niższe, jednak to w pierwszym omawianym wariancie przedsiębiorca ma do dyspozycji co miesiąc pełną kwotę i może nią obracać – w jego przypadku bowiem pieniądze pracują, a nie są konsumowane jak w przypadku kredytów dla osób prywatnych. Dowiedz się więcej: https://nestbank.pl/dla-twojej-firmy/kredyty.

Jak policzyć RRSO w kredycie firmowym?

Przybliżoną wartość RRSO można policzyć nawet w pamięci. Jeśli jedynym kosztem kredytu są odsetki, wówczas RRSO będzie równe oprocentowaniu. Jest to jednak rzadki przypadek, a zazwyczaj należy zsumować wszystkie koszty związane z kredytem, czyli jego oprocentowanie, sumę wszystkich ponoszonych jednorazowo opłat, ubezpieczeń i kosztów usług przedstawioną jako procentową wartość kwoty kredytu, pomnożoną przez 12, a następnie podzieloną przez liczbę miesięcy, na które udzielany jest kredytu oraz stawkę ubezpieczenia doliczoną do bieżącej raty.

Prowadzenie własnej firmy może być dużym wyzwaniem i sprawiać wiele radości. Jeśli brakuje pieniędzy, by nie tracić płynności finansowej, warto wziąć kredyt firmowy. Pamiętajmy o tym, by dokładnie sprawdzić wysokość RRSO.

Kredyt przez Internet – co jest do niego potrzebne i jak znaleźć korzystną ofertę?

0
Kredyt przez Internet - co jest do niego potrzebne i jak znaleźć korzystną ofertę?

Poszukując kredytu, bardzo często udajemy się do banku lub placówki oferującej pożyczki gotówkowe na dowód osobisty. Czy jednak można zaciągnąć kredyt gotówkowy przez Internet, bez wychodzenia z domu? Okazuje się, że tak. Co jest do tego potrzebne?

Podstawowym dokumentem wymaganym do zaciągnięcia kredytu przez Internet jest dowód osobisty. Jego skan trzeba przesłać do pożyczkodawcy. W niektórych przypadkach wymagane są zaświadczenia o zarobkach, które pozwalają na ocenę zdolności kredytowej. Takie zaświadczenie trzeba załatwić od swojego pracodawcy i stosowane jest ono najczęściej jako zabezpieczenie przy pożyczkach na wyższe kwoty. Jeśli chodzi natomiast o emerytów i rencistów, wystarczający będzie wycinek z ZUS. Innym rozwiązaniem, z którym można się spotkać w przypadku, gdy zaciąga się kredyt gotówkowy przez internet na get-money.pl, jest wysłanie wyciągu bankowego ze swojego konta, za wskazany przez firmę pożyczkową okres. Taki wyciąg z łatwością wygeneruje się ze swojego konta, po zalogowaniu się na nie. Po przekazaniu wszelkich niezbędnych dokumentów drogą elektroniczną firma pożyczkowa powinna przesłać umowę pożyczki. Może być ona dostarczona na adres e-mail lub być dostarczona przez kuriera. Gdy umowa zostanie zaakceptowana przez własnoręczny podpis, kredyt gotówkowy jest uruchamiany bardzo szybko, w niektórych przypadkach nawet w ciągu kilkunastu minut od załatwienia wszelkich formalności.

Firm, które oferują pożyczki gotówkowe przez Internet, jest dużo, stąd też bardzo trudne jest podjęcie decyzji o wyborze tej najlepszej, która zapewni niskie koszty obsługi i nie będzie wymagała zbędnych formalności. Jak znaleźć korzystne kredyt? Warto w tym zakresie sprawdzić kredyty gotówkowe online na get-money.pl. Dzięki temu znajdzie się korzystną ofertę dostosowaną do swoich potrzeb. Znajdują się tam porównywarki, w które wpisuje się określone dane, jak kwota pożyczki i jej okres, rodzaj rat (równe lub malejące), a także oznacza się inne opcje (np. kwestie dotyczące zabezpieczeń i zaświadczeń).

ZOBACZ TEŻ