Przechowywanie dokumentów firmowych – najważniejsze zasady oraz wytyczne RODO

0
Przechowywanie dokumentów firmowych

Aby nie zostać obciążonym wysoką karą, przedsiębiorca musi zadbać o to, w jaki sposób przechowuje dokumentację. Poznanie wymogów prawnych jest tutaj kluczowe. Te jednak regularnie się zmieniają. Pewne niewielkie zmiany przepisów zazwyczaj dotyczą okresu przechowywania.

Jak wygląda praca drukarza?

0
drukarz

Do dzisiaj możemy odczuć jak dużym wynalazkiem cywilizacyjnym było wynalezienie druku. Od czasów kiedy Gutenberg dokonał swojego przełomu minęły już Wielkiej, a sztuka oraz technologia przenoszenia słów na papier znaczące się rozwinęła. Oznacza to w dużym stopniu, że drukarze są wciąż potrzebni. Pomimo wielkiego postępu technologicznego, nadal czasopisma, listy oraz zaproszenia znajdują swoich odbiorców. Czy zastanawiałeś się kiedyś jak to wygląda „od kuchni”? Jak wygląda praca drukarza?

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-drukarza/

Praca drukarza – praca ze specjalistycznymi maszynami

Mimo tego, że współczesna technika przyniosła na wiele udogodnień, drukarz nadal jest pożądanym zawodem. Zaopatrzenie maszyn ciężkie zwojem papieru, drobiazgowe śledzenie błędów oraz bardzo precyzyjne dostosowanie kroju oraz temperatury kolorów to tylko kilka zadań, które musi wykonać drukarz. Obsługa maszyn ma miejsce w dużym hałasie oraz pod presją goniących terminów. Nie możemy przecież narazić klienta na długie czekanie. Zwłaszcza tego, w który dopłaci za swoją usługę w ekspresowym tempie. Odpowiedzialność drukarza to również wysoka jakość wydruku oraz przestrzeganie odpowiednich parametrów ciągle uzupełnianie farb drukarskich, to również zadanie, które musi spełniać drukarz w swojej pracy. 

Praca drukarza – praca z chemikaliami

Aktywność z chemikaliami posiada negatywny wpływ na nasz punktach oddechowy, a więc nie może jej wykonywać ktoś, kto na tym polu posiada zdrowotne niedociągnięcia. Praca drukarza przebiega przeważnie w formie kilkunasto godzinnych zmian. Najpierw drukarnia otrzymuje projekt od klienta, który musi być zrealizowany do wydruku. Bywa również tak, że muszą oni wykonać go dopiero zatrudnieni projektanci. Kolejnym krokiem, który drukarnia musi spełnić jest sprawdzanie pod kątem spełnienia wszystkich parametrów technicznych. Po tym kroku następuje czas działania. W maszynach zostaje uzupełniony papier oraz farby. Maszyny poligraficzne ustawia się pod odpowiednim kątem. Ten etap zostaje nadzorowany przez drukarza. W momencie gdy tworzy się książka czy czasopismo praca jest angażująca oraz ciężka. Do obsługi 4 maszyn potrzebne jest aż 12 drukarzy.

Zobacz też: http://vbeta.pl/drukarz-czym-sie-zajmuje-i-jak-nim-zostac/

W jaki sposób zamknąć działalność gospodarczą?

0
zamykanie działaności

Jeżeli nie miałeś szczęścia w biznesie, zabrakło ci klientów, zawiózł twój marketing czy też źle przygotowałeś biznesplan. Oznacza to najprawdopodobniej będziesz musiał zamknąć swoją działalność gospodarczą. Nie ma się co jednak nie ma się co jednak przejmować, ponieważ takie rzeczy zdarzają się nawet najlepszym. Nie mamy na takiej czynniki wpływu. Jeżeli nie Wiesz w jaki sposób zamknąć działalność gospodarczą – bez obaw! Pokażemy Ci krok po kroku jak to zrobić.

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/jak-zamknac-dzialalnosc-gospodarcza/

W jaki sposób zamknąć działalność gospodarczą?

Działalność gospodarczą możemy zamknąć równi łatwo i jak ją otworzyć. W tym celu nie musimy nawet wychodzić z domu. Wszystko możemy załatwić przez internet. Jeżeli chcesz zamknąć swoją działalność gospodarczą, przede wszystkim musisz złożyć odpowiedni wniosek do Centralnej Ewidencji i Informacji o działalności gospodarczej, czyli w skrócie CEIDG. Dla ułatwienia podamy, że jest to formularz CEIDG-1.

Możemy zrobić to osobiście udając się do urzędu gminy, przez internet wchodząc na stronę internetową CEIDG oraz korespondencyjnie. Jeżeli chcemy zrobić tą przez internet wymagane będzie posiadanie profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego. W sytuacji kiedy decydujemy się na korespondencyjne załatwienie sprawy nasz podpis powinien być poświadczony przez notariusza.

Innym rozwiązaniem w przypadku kiedy nie Czujemy się na siłach, aby wypełnić samodzielnie wniosek możemy zamknąć swoją działalność gospodarczą przez telefon. Wystarczy, że zadzwonimy do centrum pomocy, na numer infolinii podany na stronie CEIDG. Wówczas będziemy musieli udać się do urzędu gminy oraz podać kod, który po zakończeniu rozmowy otrzymamy sms-em.

Z rejestru przedsiębiorców zostaniemy skreśleni najpóźniej następnego dnia roboczego po dniu:

• Wysłania wniosku elektronicznego 

• Osobistego złożeniu dokumentów w urzędzie gminy

• Doręczenia wniosku do Urzędu, jeżeli zdecydowaliśmy się na opcję korespondencyjną

Po wykreśleniu działalności z Centralnej Ewidencji Informacji o Działalności Gospodarczej, nie musimy informować już pozostałych organów, ponieważ informacja została automatycznie przesłana do Urzędu Skarbowego, Głównego Urzędu Statystycznego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy też kasy Rolniczego Ubezpieczenia społecznego.

W jaki sposób zamknąć działalność gospodarczą przez internet?

Jest to najmniej skomplikowany sposób. Wystarczy że wyjdziemy na stronę internetową Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i odnajdziemy tam odpowiednią zakładkę. Następnie wypełniamy wniosek i potwierdzamy go profilem zaufanym, czy też podpisem elektronicznym. Musimy wcześniej zarejestrować się w serwisie CEIDG. Jeżeli nie chcemy się rejestrować, musimy wypełnić wniosek elektronicznie i podczas wizyty w Urzędzie Gminy podać numer wniosku, który pojawia się na stronie CEIDG.

Zobacz też: http://vbeta.pl/w-jaki-sposob-nauczyc-dziecko-liczyc-pieniadze/

Skanowanie i digitalizacja dokumentów firmowych to nie tylko zabezpieczenie danych

0
Skanowanie i digitalizacja dokumentów firmowych

Skanowanie i digitalizacja dokumentów to sposób na zwiększenie bezpieczeństwa informacji. Jeśli dokument papierowy się zagubi lub ulegnie zniszczeniu, zawsze będzie możliwość odwołania się do jego cyfrowej wersji. Ale taki proces to nie tylko korzyści wynikające z zabezpieczenia danych.

Jak zoptymalizować pracę swojego przedsiębiorstwa?

0
Jak zoptymalizować pracę swojego przedsiębiorstwa

ERP czyli Enterprise Resource Planning to skoncentrowany system zarządzania opierający się na programach komputerowych. Wdrożony do firmy pozwala na zaoszczędzenie sporo nerwów, czasu i pieniędzy, oraz zwiększenie wydajności przedsiębiorstwa.

Gdzie kupić szafy metalowe do firmy?

0
Gdzie kupić szafy metalowe do firmy

Sterta dokumentów i papierów do przechowywania to rzeczywistość, z którą mierzy się każde biuro i firma. Powinny być one przechowywane w bezpiecznych warunkach, a także umożliwiać szybkie znalezienie potrzebnego w danym momencie dokumentu. To właśnie dlatego właściciele firm inwestują w specjalne szafy metalowe, które są funkcjonalne i pomagają w lepszej organizacji pracy biura. Pytanie jednak brzmi, u jakiego producenta najlepiej kupić jest tego typu szafy?

Gdzie kupić szafy metalowe do firmy?

Szukając odpowiednich szaf do firmy, właściciel musi uwzględnić szereg czynników. Bardzo ważne jest, by ustalić jak szafy powinny być duże. Chodzi o to, by pasowały one do przestrzeni biura, a jednocześnie były w stanie pomieścić wszelką niezbędną dokumentację. Pytanie również, jak szafki powinny wyglądać w środku? Lepiej, by zawierały tradycyjne półki, a może bardziej przydatne będą szuflady?

W gąszczu tych szczegółów, można dojść do jednej konkluzji. Aby zakupić odpowiednią szafkę, należy mieć szeroki wybór asortymentu, tak, aby dopasować ją do swoich potrzeb i oczekiwań. A bogatą ofertę posiada sklep internetowy GAUDIA. To właśnie tam warto rozejrzeć się za odpowiednią szafką metalową.

Jakie szafki metalowe oferuje sklep GAUDIA?

GAUDIA Wyposażenie oferuje rozwiązania, które sprawdzają się w niemal każdej branży. Poszczególne szafki charakteryzują się dużą różnorodnością. Mogą być jednodrzwiowe, posiadać drzwi przesuwane albo specjalne żaluzje. Większość propozycji umożliwia indywidualnie dopasowanie wysokości półek, co pozwala na optymalne wykorzystanie miejsca wewnątrz nich. Szafki posiadają także atestowane zamki kluczowe, co zwiększa ochronę przechowywanych w nich ważnych i poufnych dokumentów. Meble różnią się wielkością i wymiarami, będą więc odpowiednie dla małych biur, jak i dużych przedsiębiorstw. Aby zapoznać się z szeroką ofertą sklepu, wystarczy odwiedzić ich stronę internetową: https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-metalowe/.

Metalowe szafki to idealne rozwiązanie dla każdego biura. Solidne wykonane półki nie uginają się pod wpływem ciężaru, a zawiasy umożliwiają szerokie otwieranie drzwi. Łatwość przechowywania dokumentów, a także duża dowolność w ich porządkowaniu to ogromne zalety. Z pewnością wszelka dokumentacja biurowa powinna być dobrze chroniona, a jednocześnie pozostawać w zasięgu ręki. Odpowiednio dopasowane szafki metalowe, pochodzące od sprawdzonego i zaufanego producenta, z pewnością w 100 procent spełnią powierzone im zadanie i będę ułatwiać pracę administracją.

Współczesne narzędzia i metody efektywnego zarządzania pracownikami

0
Współczesne narzędzia i metody efektywnego zarządzania pracownikami

Jak w XXI wieku skutecznie zarządzać pracownikami? Po jakie metody i narzędzia dostępne na rynku warto sięgnąć, by wymiernie ocenić kompetencje i potencjał rozwojowy osób zatrudnionych w firmie? Jak w konsekwencji odpowiedzieć na potrzeby pracowników i sprawić, by odpowiednie zarządzanie personelem przyniosło poprawę efektywności wykonywanej przez nich pracy?

Pracownik 50 + – czy warto go zatrudnić?

0
Pracownik 50 +

Osoby powyżej 50 roku życia, to coraz liczniejsza grupa zawodowa w naszym kraju. Dla niektórych osób, przekroczenie magicznej 50-tki nie jest wcale schyłkiem życia zawodowego, tylko początkiem nowej drogi. Jest to korzystne rozwiązanie, zarówno dla pracodawcy i pracownika.

Grupa kobiet i mężczyzn po 50 roku życia ciągle się powiększa. Nie ma co ukrywać, nasze społeczeństwo się starzeje, wynika to głównie z niskiego przyrostu naturalnego. Do tego doszło również do zapotrzebowania na doświadczonych pracowników, już teraz sprzyja

Kodeks pracy nie pozwala dyskryminować pracowników, ze względu na ich wiek. Sytuacja na rynku osób po 50 roku życia jest znacznie trudniejsza, niż osób młodych. Mimo dużego zapotrzebowania na doświadczonych pracowników, wcale nie jest tak łatwo znaleźć pracę. Jednak pracodawcy coraz częściej zdają sobie sprawę, że senior może być znacznie lepszym wyborem, niż młoda osoba, która szybko się nudzi i nieustannie zmienia pracę.

Stereotypy odnośnie pracowników 50+

Stereotypy w wielu sytuacjach, są krzywdzące. Osoby starsze, po 50 roku życia bardzo często są postrzegane jako gorszy sort, a ich umiejętności z pewnością są gorsze, od tych które posiadają ludzie młodzi. Poza tym seniorzy są oceniani jako mniej wydajni, kreatywni oraz słabsi.

W wielu przypadkach jednak okazuje się, że wcale tak nie jest. Formalnie faktycznie starsze osoby mają gorsze wykształcenie, ale za to posiadają takie umiejętności, których brakuje obecnym, młodszym specjalistom. Osoby po 50 roku życia, są doświadczeni zawodowo, jak i życiowo.

Przeczytaj też: http://www.matay.pl/na-jakie-swiadczenia-moze-liczyc-kobieta-ciezarna/

Korzyści wynikające z zatrudnienia pracownika 50+

Już od jakiegoś czasu w naszym kraju panuje kult wykształcenia wyższego. Większość młodych ludzi, ma ambicje żeby je zdobyć. W wyniku tego doszło do braków pracowniczych, którzy są wyspecjalizowani w określonych czynnościach fizycznych. To właśnie ludzie po 50 roku życia, mają takie umiejętności w małym palcu.

Kolejną zaletą zatrudnienia osoby, po 50 roku życia jest dofinansowanie, które może otrzymać każdy pracodawca. Taka pomoc może objąć:

  • 12 miesięcy – jeżeli pracodawca zatrudni osobę pomiędzy 50, a 60 rokiem życia, która była zarejestrowana w Urzędzie Pracy,
  • 24 miesięcy – jeżeli pracodawca zatrudni osobę, po 60 roku życia, która była zarejestrowana w Urzędzie Pracy.

Źródło: https://formatujtekst.pl/

Zmywarki gastronomiczne – czym różnią się od zmywarek domowych?

0
Zmywarki gastronomiczne – czym różnią się od zmywarek domowych

Zmywarka to praktyczne urządzenie, które pomaga w zmywaniu naczyń. Sprzęt tego typu stosowany jest zarówno w domach, jak również w lokalach gastronomicznych. Czym dokładnie różnią się zmywarki gastronomiczne od tych domowych?

Kiedy warto wziąć kredyt dla rolników?

0
Kiedy warto wziąć kredyt dla rolników

Czym jest kredyt dla rolników i jakie oferuje możliwości? Na co zwrócić uwagę zaciągając pożyczkę dla gospodarstwa rolnego?

ZOBACZ TEŻ