Praca w kinie

0

Kinomaniak ma trudne życie. Musi pogodzić życie towarzyskie, uczuciowe, rodzinne, pasowało by jeszcze znaleźć jakąś szkołę – zatroszczyć się o edukację lub pracę. No i oglądać filmy. I śledzić nowinki na temat filmów. I pasowało by się jeszcze udzielać na jakieś stronce dotyczącej filmów i dyskutować na temat co tam ostatnio wychaczyliście w najnowszych nowościach i najstarszych strarociach.

Jest sposób, by ułatwić sobie życie – obracać się po prostu w towarzystwie pozostałych kinomaniaków. Rodzina, znajomi, dziewczyna, żona, chłopak, czy mąż oni wszyscy przecież mogą oglądać filmy razem z tobą, odwiedzać równie często jak ty kino i w iście wyjętych z kina ożywionych dyskusjach rozprawiać z tobą na temat filmów.

A praca? Przecież kino też potrzebuje pracowników! Okej, praca załatwiona – marzysz o tym, by oglądać filmy siedząc za plecami widzów, niby, że ich chronisz, ochrona, recepcjonista, czy coś takiego. A ty po prostu śledzisz działania jakie dzieją się na wielkim ekranie i w myślach układasz recenzję. Stop. Jednak marzenia to marzenia.

W realnym świecie stoisz teraz za ladą i sprzedajesz bilety. Obserwujesz rodziców z dziećmi, wybierające film rodzinny. Zakochane pary wybierające się na komedię romantyczną lub konomaniaków, takich jak ty, którzy jeszcze nie wpadli na pomysł pracy tutaj. Ale już o tym myślą, przecież nawet praca za ladą to praca w kinie. W tej atmosferze. Może nawet zagada do nich inny kinomaniak i podyskutują o filmach. Ale ty już znasz odpowiedź. I…dobrze ci z tym. Jesteś z tej pracy zadowolony, przecież praca to praca, a ty w końcu chciałeś pracować w kinie.

Praca w ochronie

0

W obecnych czasach, kiedy rozwija się gospodarka, powstają nowe firmy, punkty handlowe, magazyny, rośnie stale popyt na usługi ochrony osób i mienia. I w związku z rosnącym popytem powstają nowe firmy, które takie usługi świadczą. A ich zakres może być naprawdę szeroki, od ochrony mienia, poprzez ochronę osób, zabezpieczanie imprez masowych, konwojowanie po system monitoringu.
Właściwie każdy większy obiekt usługowy, handlowy czy instytucja potrzebuje ochrony przed wtargnięciem osób niepożądanych, przed kradzieżami czy rozbojami. Tutaj świetnie sprawdzi się monitoring obiektu. Pozwala na szybkie wykrycie niepożądanych zdarzeń, udokumentowanie ich na nagraniu oraz na szybką reakcję pracownika ochrony, który w takiej sytuacji może wezwać na pomoc grupę interwencyjną. Ale system monitoringu świetnie sprawdzi się też w prywatnych domach czy mieszkaniach.

Kolejną usługą świadczoną przez agencje ochrony osób i mienia jest zabezpieczanie imprez masowych. Organizator takiej imprezy ma obowiązek zapewnić odpowiednią ilość osób dbających o bezpieczeństwo uczestników. Podczas takiego wydarzenia pracownicy ochrony często współpracują z takimi służbami jak policja, straż pożarna czy straż miejska.

W ramach współpracy z agencją ochrony banki czy inne instytucje często korzystają z usług konwojowania. Środki pieniężne lub inne przedmioty o dużej wartości materialnej będą z pewnością bardziej bezpieczne pod opieką wykwalifikowanych, wyposażonych w broń palną pracowników ochrony.

Jak widać, zapotrzebowanie na usługi ochrony jest duże, ale też na rynku nie brakuje firm takie usługi świadczących.

Ukraina w Polsce

0

Ukraińcy przybywają do Polski zarówno za pracą, ale i za studiami. Przy okazji cieszą się, że unikną wojny na wschodzie swojego kraju. I choć Rosja wydaje się dużym zagrożeniem dla ich życia oraz dla autonomii Ukrainy – czy w Polsce faktycznie jest im lepiej?

Większość z nich odpowie na to pytanie pozytywnie. Choć pracują ciężko i długo (zazwyczaj tylko marzą o pracy przez osiem godzin dziennie, co dla Polaka jest przecież standardem), to jednak nie tylko nie narzekają, ale są wręcz zadowoleni ze swojego nowego życia – życia na emigracji. Prawie żaden Ukrainiec nie posiada u nas statusu uchodźcy – a przecież mógłby. Nasi wschodni sąsiedzi wolą więc skupić się na pracy, a nie na płakaniu – i to cenią sobie też polscy pracodawcy. Oczywiście – często nie traktują oni dobrze swoich pracowników – jest to jednak naganne i nie powinno mieć miejsca.

Czy wszyscy Ukraińcy to dobre chłopaki, a wszystkie Ukrainki to dobre dziewczyny? Zdecydowanie nie! Należy pamiętam, że ich celem przebywania w Polsce jest zarabianie pieniędzy – w tej roli sprawdzają się świetnie, polepszając gospodarkę nie tylko Polski, ale i Ukrainy. Jeśli zaś chodzi o inne sfery życia – z tym bywa różnie.

Ciągle jednak – osoby pochodzące z terenów dawnej Rusi Kijowskiej to naprawdę dobrzy ludzie, z ciekawymi poglądami i wyznającymi nasze wspólne, słowiańskie zasady. Urzekające jest ich przywiązanie do tradycji i staroświeckość – ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Zamienili swoje dziewięć godzin pracy dziennie (osiem godzin pracy plus jedna godzina na posiłek) na nasze… dwanaście – no, mniej więcej dwanaście. I nierzadko pracują w soboty i niedziele. Wypada to docenić i otworzyć się na przybyszy ze wschodu – wschodu z polskiej perspektywy, rzecz jasna. W końcu nie tylko my sami, ale i nasza gospodarka bardzo na tym korzysta.

O czym pisać?

0

Przymierzasz się do tego by trochę dorobić pisząc np. na Giełdzie Tekstów? Napisałeś już kilka tekstów, ale wena w tajemniczy sposób zniknęła? Co robić? Czy nie ma rozwiązania? Prawda jest taka, że może po prostu źle podchodzisz do sprawy. Jeśli próbujesz wycisnąć z siebie co się tylko da by napisać krótki tekścik, ale pustka w głowie nawet nie chce się ruszyć może warto pomyśleć o innym temacie?

Jeśli masz taką możliwość zmień pole, w którym się poruszasz. Jesteśmy tylko ludźmi i najlepiej nam się pisze o tym wokół czego w obecnej chwili krążą nasze myśli. Spróbuj napisać o tym co Cię interesuje lub z czym się zetknąłeś w ostatnim czasie. Normalnie wolisz pisać o turystyce, ale teraz Ci to nie idzie. Zastanów się co ostatnio robiłeś. Aha, miałeś problem ze swoim bankiem musiałeś dużo dowiedzieć się o kredycie, którego potrzebowałeś. Cały dzień spędziłeś latając od banku do banku. W takim razie napisz o tym. Możesz poruszyć temat kredytów, albo opisać frustracje związaną z poszukiwaniem tego dobrego. Powinno Ci to przyjść łatwiej, niż zmuszanie się do określonego tematu. Możesz także napisać o znaczkach pocztowych, jeśli przymierzasz się by założyć kolekcje. To już nie takie trudne. Einstein mawiał by podążać za ciekawością. Podążaj za tym co Ci siedzi ostatnio w głowie.

Jeśli jednak nie możesz zmienić tematu, lub gorzej musisz napisać, o konkretnej kwestii, a problem jest taki jak wyżej, i na to znajdzie się rozwiązanie. Daj odpocząć mózgowi, zajmij się na chwilę czymś innym, a po chwili wróć, ale jeszcze nie bezpośrednio do tekstu. Poczytaj o sprawach z nim związanych. Nie muszą mieć, aż tak bezpośredniego połączenia jak te, o których normalnie szukałbyś informacji chcąc się czegoś dowiedzieć. Wystarczy luźne skojarzenie. Może to być jakiś film. Znowu coś co Cię zaciekawi. Chodzi o to, by uruchomić maszynerie Twojego umysłu – Twoją kreatywność. Zawsze możesz też poczekać, aż coś Ci wpadnie do głowy.

Własna firma

0

Twoje życie jest w Twoich rękach. Dlatego dbasz o nie codziennie i sprawiasz, że Twoje gospodarstwo i przedsiębiorczość rozwijają się i rosną w siłę. Twoja firma jest jak Twoja wizytówka, mówi o Tobie więcej niż nie jeden znajomy mógłby zdradzić. Twoja firma to Twój sposób na życie. Firma pozwala Tobie czuć pełen komfort posiadania korporacji na własność.

Twoje przedsiębiorstwo to Twoja droga do bezkresnego bezpieczeństwa. Stań się Panem swojego świata. Zbuduj własne imperium i władaj swoimi obligacjami. Waluty, pieniądze, negocjacje, zaproszenia, klienci, to wszystko czego przy otworzeniu furtki z napisem Firma.

Twoja firma będzie dla Ciebie jak Twój własny dom. Dom, który dba o to abyś czuł się wyśmienicie i abyś był w dobrej kondycji finansowej. Zadbaj o odpowiedni dobór personelu i ciesz się z posiadania własnego kapitału w postaci swojej firmy. Każda korporacja powinna mieć takiego wizjonera na lidera jakim Ty jesteś. Zacznij realizować swoje marzenia dzięki prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

Twoja firma kwitnie razem z Tobą. Firma dojrzewa a w raz z nią dojrzewa Twoje postrzeganie problemów i przeciwności. Nagle okazuje się, że nie ma dla Ciebie spraw stresujących, w każdej czujesz się komfortowo. To efekt zadbania o wizerunek i atmosferę Twojej firmy. Firma zadbana to firma przynosząca efektywność, sprzedaż oraz zadowolenie współpracowników. Pokaż innym jak najlepsi studenci garną się do Twojej firmy. Twoja firma jest na wagę złota, postaraj się, a zobaczysz niebawem wzrost swojej inwestycji.

Najważniejsza jest motywacja

0

Motywacja to najważniejszy czynnik praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia. Jej brak stanowi przeszkodę nie do przebicia. Przede wszystkim należy sobie jasno i przejrzyście ustalić cel, który będzie działał mobilizująco.

Jeśli naszym założeniem jest na przykład zdobywanie latem wysokich górskich szczytów, już zimą musimy solidnie popracować nad naszą kondycją. Nie tylko fizyczny wysiłek ale i czytanie książek, relacji i opowiadań ludzi, którzy szczyty zdobywają przybliżają do osiągnięcia i zrealizowania obranego celu. Warto uświadomić sobie, że gwarancja sukcesu leży nie tylko w sile naszych mięśni, które zawsze można wytrenować ale i w głowie.

Wiele zależy od sposobu naszego myślenia. Dobrym sposobem jest zapisanie na kartce, w punktach, krok po kroku co zamierzamy osiągnąć a obok korzyści jakie uzyskamy realizując plan i osiągając zamierzony efekt. Taka wewnętrzna rozmowa samym z sobą bardzo dobrze działa na nasza motywację. Łatwo wtedy uświadomić sobie co jest dla nas najważniejsze i ile jesteśmy w stanie zrobić aby dojść na szczyt.

Pozytywne myślenie i wiara we własny sukces to już duży krok naprzód. Nastawiając swoje myślenie na sukces pobudzamy się do działania. Dla jednych dobrym sposobem jest nagradzanie siebie za kolejne sukcesy a dla innych wręcz przeciwnie – karanie się, na przykład odmawiając sobie czegoś. Chociaż czytając to może się to wydać śmieszne i niedorzeczne – to działa. Zmotywować można się do wszystkiego. Trzeba tylko spojrzeć w głąb siebie i uwierzyć, że sukces to coś osiągalnego i możliwego do zdobycia.

Jak zwiększyć własną kreatywność?

0

Pracodawcy coraz częściej poszukują do swoich zespołów osób kreatywnych. Dobrą wiadomością jest fakt, że wielu naukowców sądzi, że wszyscy ludzie są zdolni do twórczego myślenia, tyle że w różnym stopniu. Niezależnie od wyjściowego poziomu kreatywności, możesz wspomóc jej rozwój odpowiednimi ćwiczeniami.

Twórz odległe skojarzenia

Większość osób tworzy skojarzenia w sztywny i przewidywalny sposób. Spójrzmy na przykład. Słowo „krzesło” większość z nas skojarzy ze „stołem”, ponieważ są to przedmioty współwystępujące w przestrzeni. Oczywiście nie jest to skojarzenie błędne, ale niewiele ma ono wspólnego z twórczością, ponieważ nie prowadzi do niczego nowego. A gdybyśmy tak poszli dalej? Skojarzmy stół z kolacją, kolację z nocą, noc z gwiazdami i już jesteśmy o krok od opowiadania, w którym główny bohater nocami podróżuje między gwiazdami na swoim magicznym krześle. Brzmi głupio? Może i takie jest, ale może również prowadzić do świetnych efektów w postaci ciekawej historii lub dalszego rozwoju pomysłów.

Bądź ciekawy otaczającej rzeczywistości

Zadawaj sobie naiwne pytania dotyczące świata i odpowiadaj na nie. Po co ludzie pracują? Dlaczego noszą buty? Czemu jesteśmy właścicielami zwierząt, a nie na odwrót? Brzmi to jak pytania stawiane codziennie przez 4-latków, ale zastanów się, ile dzieci w tym wieku mają pomysłów na minutę! Właśnie do tego dążymy. Ty, jako osoba doświadczona, będziesz mógł te pomysły zweryfikować i zaadaptować do realnego świata.

Stosuj metafory

To ćwiczenie polega na dokańczaniu metaforycznych zdań na wiele sposobów. Wymyśl kilka powodów, dlaczego życie można porównać do jazdy na tygrysie i uzasadnij, czemu dorośli czasem są większą wersją dzieci. Wytwórz wiele pomysłów, szczególnie takich, które będą dla ciebie zaskakujące i zabawne.

Bycie twórczym w dużej mierze polega na przezwyciężaniu barier, ale istnieje kilka ogólnych zasad, do których powinieneś się stosować w swojej pracy twórczej. Po pierwsze – nie krytykuj. Wielu z nas ma w sobie autokrytyka, który dusi w zarodku pomysły, które wydają się nam na pierwszy rzut oka bezużyteczne. Ucisz go! Na etapie generowania rozwiązań każde z nich jest cenne i powinno zostać rozważone, dopiero później przyjdzie czas na refleksje. Pamiętaj, że siła tkwi w grupie, a co dwie głowy – to nie jedna. W kilka osób możecie stworzyć o wiele więcej, ponieważ wasze pomysły napędzają się nawzajem, a także macie różne sposoby myślenia. I ostatnie, ale najważniejsze: każdy z nas może być twórczym, chociaż początki będą wydawały się trudne. Jednak nie poddawaj się, porzuć ograniczenia i trenuj wytrwale!

Rada dla studentów studiów dziennych uczelni państwowych

0

Temat do przemyśleń dla studentów studiów dziennych uczelni państwowych na dziś: znajdź pracę, załatw indywidualny tok studiów, zdobądź jakiekolwiek doświadczenie zawodowe (choćby w krojeniu kebabów).

W dzisiejszych czasach absolwent uczelni wyższych bez doświadczenia zawodowego to persona non grata nie tylko w oczach pracodawców, ale i społeczeństwa. Dodatkowo warto podnosić swoje kwalifikacje na kursach i szkoleniach. Jeśli jednak ktoś je finansuje za studenta — kłam.

Student lub absolwent uczelni po 22 roku życia, który nie zarabia sam na siebie jest postrzegany jako wykształcony niższej kategorii. Nikt nie powie tego wprost, nie będzie nawet potępiał, ale mając wybór między studentem pracującym na swoje utrzymanie, a studentem polegającym w głównej mierze na wsparciu finansowym innych wybierze tego pierwszego. Jeśli jest się tym drugim, to też nic złego, skoro nie ma takiego przymusu, nie ma potrzeby wydawania swoich pieniędzy, to logiczne.

Mimo wszystko warto przeprowadzić pewne obserwacje w swoim otoczeniu. Zaobserwować należy, czy osoba która finansuje rozwój umiejętności studenta zapytana mówi o tym otwarcie. Jeśli unika tematu lub kłamie w tej kwestii, oznacza to że nie jest do końca w porządku z faktem wsparcia pieniężnego dla studenta. Wstydzi się tego faktu, więc student też powinien. Jeśli jednak studentowi nie przeszkadza ten fakt, to w porządku. Mimo to warto dla podtrzymania iluzji znaleźć pracę dorywczą, zdobyć doświadczenie zawodowe i przygotować się na fakt, że osoba finansująca edukację studenta prawdopodobnie będzie wymagała zwrotu „inwestycji”.

Podsumowując nie licz na nikogo, oprócz siebie, okradaj państwo jak prawdziwy Polak i kłam w żywe oczy, a przede wszystkim nie ufaj nikomu (nawet najbliższym osobom), bo każdy w końcu dąży do własnych korzyści lub zwyczajnie wstydzi się tego w jaki sposób i komu pomaga.

Zysk z wolontariatu

0

Zapewne wiele osób uważa, że wolontariat to zajęcie dla frajerów, osób naiwnych i dających się wykorzystywać sądzących, że szkoda ich czasu na prace za darmo. Moje zdanie w tej kwestii było podobne. Podziwiałem co prawda ludzi pracujących jako wolontariusze, ofiarnie niosących swoją pomoc nigdy jednak osobiście się nie widziałem się jako wolontariusz i osoba pracująca charytatywnie.

Myślałem sobie: co Ty z tego będzie miał? nic! nie masz za to wynagrodzenia, nie awansujesz, nie robisz kariery jednym słowem stoisz w miejscu. Sądziłem, że marnował bym w ten sposób swoje życie. Pewnego razu jednak byłem na spotkaniu na którym prezentowano pracę wolontariuszy ich zadania i obowiązki, cel pomocy jednym słowem było to spotkanie z ludźmi którzy pracują w fundacji. Przyznaję, że od tego momentu zmieniłem zdanie dotyczące ludzi pracujących charytatywnie.

Dostrzegłem w nich niezwykłą energię która od nich promieniuje. Byli oni pełni radości. Wyglądali na ludzi szczęśliwych i potrafili tym szczęściem zarażać innych ludzi. Zrozumiałem wtedy czym naprawdę jest wolontariat. Wydaję mi się, że w każdym człowieku jest ukryte pragnienie robienia czegoś sensownego, pożytecznego, dobrego co przyniesie radość innym ludziom i właśnie ludzie pracujący charytatywnie to pragnienie realizują przez co stają się szczęśliwi i pełnie tak niezwykłej energii jaką mieli wolontariusze na tym spotkaniu.

Poza tym wolontariusze spotykają masę nowych często bardzo ciekawych a zarazem niezwykle zróżnicowanych ludzi przez co otwierają się przed nimi nowe możliwości, znajomości, przyjaźnie. Warto też zwrócić uwagę, że wolontariusz zdobywa niezwykłe doświadczenie jakim jest praca w grupie, organizacja i zarządzanie nią. Jest to bardzo cenna umiejętność której żadna książka nie potrafi Cię w stu procentach nauczyć. Uważam też, że Twój przyszły pracodawca widząc Twoje zaangażowanie w wolontariat przychylniej będzie na Ciebie patrzył.

Pisanie tekstów – sposób na zarobek w Internecie

0

W dzisiejszych czasach osoby, które szukają pracy chałupniczej spotykają się z lawiną oszustów. W Internecie nie brakuje ogłoszeń, jednak po wysłaniu swojego zgłoszenia, bardzo często otrzymywane są wiadomości zwrotne, wymagające uiszczenia opłat. Wiele osób uiszcza opłaty, wierząc, że to opłata za materiały itp. Jednak po ich dokonaniu kontakt z potencjalnym pracodawcą się urywa. Czy istnieje zatem możliwość zarobku w domu? Czy istnieje dzisiaj uczciwy rynek pracy chałupniczej?

Przede wszystkim należy pamiętać, że żaden poważny i uczciwy pracodawca nie wymaga nakładów finansowych. Jeśli ma coś do zaoferowania to wysyła materiały. Ponadto, nikt za złożenie długopisu nie zaoferuje 2 zł, gdyż taki długopis w sklepie kosztuje 1 zł. Należy kierować się rozsądkiem, a nie tylko wysokością zarobków, które są koloryzowane na każdym kroku. Chcesz zarabiać w Internecie? Nie masz możliwości pracy w formie tradycyjnej to zacznij pisać teksty. Jest serwis, na którym można dodawać gotowe teksty. Sam ustalasz rytm pracy, tematykę, a także cenę. Piszesz w dowolnym czasie bowiem nie ma tutaj ram czasowych. Warto pamiętać, że w serwisach można nie tylko dodawać artykuły, ale również można wykonywać zlecenia. Daje to większe szanse zarobku. O czym pamiętać? Przede wszystkim o tym, że nie od razu Rzym zbudowano. Nie jest tak, że napiszesz tekst i tego samego dnia on się sprzeda. Czasami wymaga to czasu. Warto dodawać kilka tekstów dziennie o różnorodnej tematyce. Systematyczność jak i cierpliwość jest w tym przypadku niezbędna.

Jeśli dysponujesz wolnym czasem, masz odrobinę chęci i kilka pomysłów na artykuł to skorzystaj z tej możliwości zarobku. Zobaczysz sam, że pomysł rodzi pomysł. Możesz zdobyć tytuł super autora, możesz się realizować, a przy tym zarabiać pieniądze. Wysokość zarobków jest uzależniona od jakości tekstów, jak i od jej ilości. Piszesz- zarabiasz. Nie tracisz nic, nie wpłacasz nic.

ZOBACZ TEŻ